Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Урок математики «Закріплення одиниць вимірювання маси. 
Розв» язування задач`

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Зерноочисна машина за 6 хвилин очищає 90 кг зерна. Скільки зерна очищає машина за 1 хв. УРОК МАТЕМАТИКИ Тема: Закріплення одиниць вимірювання маси. Розв’язування задач. В народі кажуть: «Посієш вчасно, збереш рясно». (Сію зерно в підготовлений грунт). Зерносушилка за 1 хв. просушує 26 кг зерна. Скільки зерна вона просушить за 3 хв. Учні вставляють у стебло по зернині за кожну задачу) Геометричний… Читати ще >

Урок математики «Закріплення одиниць вимірювання маси. Розв» язування задач` (реферат, курсова, диплом, контрольна)

УРОК МАТЕМАТИКИ Тема: Закріплення одиниць вимірювання маси. Розв’язування задач.

Мета: Систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання масиформувати вміння складати і розв’язувати задачі вивчених видів. Розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення. Сприяти виховання бережливого ставлення до хліба.

Обладнання: Плакат «Хліб — всьому голова», колоски пшениці, паперовий макет колоска, магнітофонний запис математичного диктанту, приказки і прислів'я на окремих аркушах, задачне поле.

Хід уроку.

І. Контроль, корекція і закріплення знань учнів.

Щоб дізнатися, діти, про що ми будемо сьогодні на уроці говорити, відгадайте загадку.

Хата мною багата, Людям брат я і друг.

І коли вже я в хаті ;

Буде й пісня навкруг! (Хліб).

  • -.А що таке хліб?

  • -.(Це і готовий буханець, і борошно, і зерно, і пшеничний лан, і колоски).

  • -.Чи багато треб докласти усиль, що виростити ось такий колосок? (Показую).

  • -.Давайте сьогодні спробуємо виробити ось такий колос на уроці математики.

Перед сівбою в Україні говорили: «Поможи, Боже, рано почати й рано скінчити — хай легко почнеться і ще легше скінчиться» .

Усний рахунок.

  • -.Давайте розпочнемо з підготовки «грунту» для сівби, з усної лічби.

16×20.

420×60.

360×270.

40×100: 10.

17×6.

340×2.

550 — 170.

1000×2: 100.

" Грунт" готовий!

Математичний диктант (Запис на магнітофонній стрічці).

  • -.В народі кажуть: «Посієш вчасно, збереш рясно». (Сію зерно в підготовлений грунт).

(Аплікація на дошці).

  1. 1.Для перевірки схожості насіння взяли 70 насінин пшениці. Проросло 59. Скільки зерен проросло?

  2. 2.Зерноочисна машина за 6 хвилин очищає 90 кг зерна. Скільки зерна очищає машина за 1 хв.

  3. 3.Знайдіть ½ від 1 ц.

  4. 4.Зерносушилка за 1 хв. просушує 26 кг зерна. Скільки зерна вона просушить за 3 хв.

  5. 5.4 тонни. Скільки це кілограмів?

Скільки центнерів?

  1. 6.1/5 мішка з зерном становить 12 кг. Яка маса цілого мішка?

  • -.Ви добре працювали і наша зернинка проросла.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Узагальнення математичних знань.

  • -.Де кожний вміло робить, там пшениця родить.

Для перевірки вашої працьовитості пропоную естафету. (Завдання по рядах на картках. Приклади).

Підсумок естафети.

  • -.Наш колосок наповнюється зерном завдяки вашим старанням.

(Один учень з кожної команди вставляє в стебло зернину).

ІV. Робота над задачами.

  • -.Оскільки ми сьогодні відчуваємо себе хліборобами, то давайте помандруємо на картках. Приклади).

  • -.Підсумок естафети.

  • -.Наш колосок наповнюється зерном завдяки вашим старанням. (Один учень з кожної команди вставляє в стебло зерняну).

ІV.Робота над задачами.

  • -.Оскільки ми сьогодні відчуваємо себе хліборобами, то давайте помандруємо на поле. Але на поле не звичайне, а задачне.

  • -.Колоски у полі дозрівають ;

  • -.Хліборобів в поле закликають.

Задача 1. На підводу поклали 4 мішки жита і 3 мішки пшениці. В кожному мішку порівну. Усього зерна 560 кг. Скільки кг зерна жита поклали на підводу?

Задача 2. Самостійно скласти умову задачі за скороченим записом. (Про збір комбайнерами зерна в полі).

(Самостійний запис у зошиті).Задача 3. З 9 кг борошна виникли 12 кг хліба. Скільки печеного хліба вийде з 180 кг борошна? (Усно).

Задача 4. Розмололи 2 т пшениці 1/10 всієї пшениці становила манка, висівок було у 2 рази більше, решта — борошно.

Скільки одержали борошна?

(Дифернційована робота на задачею).

(Учні вставляють у стебло по зернині за кожну задачу) Геометричний матеріал.

Мандрівка по полю продовжується.

Зараз ми повинні знайти периметр хлібного поля. Яку форму має поле? Як знайти периметр прямокутника?

(Усне обчислення периметра) А колосок наливається зерном.

(Встановляю нове зерно).

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою