Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Бухгалтерський облік

Фінансовий облік

Зміст

1. Спеціальні журнали що використовуються у фінансовому обліку
2. Оцінка та облік поточних зобов’язань
Уривки

Придбані матеріали (складські запаси) можуть бути повернені (частково або повністю). Можливий також варіант, коли матеріали не відповідають за якістю й покупець вимагає знижки в ціні.
За наявності вказаних умов покупець виписує на адресу постачальника повідомлення. Для обліку повернення товарів і знижки в ціні передбачено рахунок «Повернення покупок і знижки». Він є регулюючим рахунком (контрактивним, пасивним) до рахунку «Витрати на закупівлю».
На суми повернених товарів або знижок зменшується заборгованість постачальнику.
Покупець може одержати від постачальника купівельну розрахункову знижку за прискорення оплати (дострокову оплату). У США цю умову вказують безпосередньо в рахунку постачальника. Якщо умову витримано покупцем, він одержує знижку, й сума боргу буде меншою, а якщо не витримано — він платить усю суму боргу.
4.Купівельну знижку розраховуються на основі фактурної вартості товарів (за мінусом повернених товарів і знижок на ціну, якщо вони були).
За системою обліку США, покупна знижка зменшує вартість придбаних товарів. Таким чином, рахунок «Купівельна знижка» є контрактивним пасивним рахунком до рахунку «Витрати на закупівлю».
Дещо інша методика відображення знижок одержаних покупцем від постачальників, у західноєвропейських країнах.
Знижки діляться на дві групи:
1)    Комерційні знижки:
-    знижки з договірної ціни за певну невідповідність товарів (продукції) встановленим параметрам чи якості (дефекти).
-    знижки, що надаються з урахуванням розміру покупки.
-    знижки, що надаються клієнту за сукупністю торгових операцій (обсягом покупки) за звітний період.
2)    Розрахункові знижки. До них належать знижки, що надаються клієнтові за прискорення оплати заборгованості та за дострокову оплату.
Загальне правило таке: 1) На рахунку «Витрати на закупівлю» відображають суму покупки за мінусом комерційних знижок.
2) Розрахункові знижки відображають у покупця як фінансові доходи (одержані розрахункові знижки).
Проте вони можуть надаватися клієнтові пізніше, після того як покупку запасів було відображено в обліку.
Для обліку комерційних знижок у цьому разі слугує регулюючий контрактивний рахунок «Комерційні знижки одержані».
Одержані пізніше розрахункові знижки відносять (як і ті, що відразу вказані в рахунку постачальника) на рахунок «Фінансові доходи».
Розрахунки з постачальниками, а також з банками підприємства можуть здійснювати за допомогою векселів. Вексель виступає як засіб платежу й засіб кредитування.
Для обліку розрахунків з кредиторами на вексельній основі застосовують рахунок «Векселі видані». Він пасивний, розрахунковий.
Зазвичай, підприємства-боржники платять за векселями крім номінальної вартості ще відсотки за відстрочення платежів. Для підприємства-боржника відсотки за векселям становлять фінансові витрати. 4/
Наведено приклад. Фірма «К» має борг перед постачальником за придбані матеріали — $60 000 1 червня фірма акцептувала переказний вексель на $60 000 на три місяці за 12 % річних.

Література

1. Н. С. Рєзанова Міжнародні фінанси. Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни – Київ - Видавництво КНЕУ - 2001
2. Голов С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади та коментарі. Практичний посібник . – К.: Лібра, 2001. – 840с
3. Бутинець Ф.Ф., Горецька Л.Л. Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах. Навчальний посібник. – Житомир: ПП "Рута”, 2002.
4. Ткач В.И., Ткач М.В. Международная система учета и отчетности. – М.: Финансы и статистика, 1991.
5. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку 2000: Пер. з англ. – К.: ФПБАУ, 2000.Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

реферат "Фінансовий облік" з предмету "Бухгалтерський облік" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: скачати реферат безкоштовно. Робота опублікована 17.05.2011 в 07:05 її автором (Анастасія). З моменту опублікування роботи її переглянуто 655 та скачано 20 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Анастасія...

відмінна робота з фінансового облік
Які ще реферати можна знайти по цій темі?