Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Урок: праця людей годує, а лінь марнує-додержуй даного тобою слова

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Все у світі здобувається людською працею: зводяться будівлі, будують­ся мости, заводи, фабрики, вирощується хліб і до хліба. І все це для люди­ни, щоб вона була сита, здорова, весела і щаслива. А без труда — нема плода, як каже народна мудрість. Наш народ працьовитий і мудрий, він багато трудиться, багато знає. «Роботящі руки гори вернуть». Своїм бать­кам допомагають їхні діти. Правда, хтось… Читати ще >

Урок: праця людей годує, а лінь марнує-додержуй даного тобою слова (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Реферат на тему:

Урок: праця людей годує, а лінь марнуєдодержуй даного тобою слова.

Мета. Продовжити формувати в учнів духовні цінності, зокрема, працьови­тість та вміння дотримувати словарозвивати навички аналізувати, узагальнювати, робити висновкивиховувати бажання удосконалю­вати своє «Я», віру у свої сили, здібності, талантпрививати любов до своїх батьків, наставниківбажання їм допомагати.

Обладнання. Ілюстрації до теми, збірка оповідань Бруно Ферреро «Спів польового цвіркуна», прислів'я, запис на дошці, робочий зошит, текст з підручника «Треба» (с. 46).

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтальне опитування.

— Що таке добро? (Корисна справа, вчинок.).

— Що таке доброта? (Чутливе, дружнє ставлення до людей.).

— Як виховати в собі доброту?

— Що дається в нагороду за добро?

— Яке слово протилежне добру?

— До чого приводить зло?

2. Переказування оповідань про добро і зло, читання віршів.

III. Актуалізація опорних знань.

1. Слухання оповідки «Постанови» Бруно Ферреро.

Один хлопець, нахилившись над столом, записував свої постанови. Його мати у той час прасувала білизну.

" Коли побачу когось, хто потопає, — писав хлопчина, — то відразу кину­ся у воду, аби допомагати йому. Якщо загориться дім, виноситиму з вогню дітей. Коли трапиться землетрус, без жодного страху піду серед будинків, що валяться додолу, рятуватиму людей. А потім все своє життя присвячу бідним цілого .світу" .

За якийсь час він почув голос мами.

— Синку, будь такий добрий, спустися до крамниці і купи хліба.

— Мамо, хіба ти не бачиш, що надворі дощ? — з докором поспитав син.

2. Обговорення оповідання.

Чи сподобався вам хлопець? Чому? Яким він себе уявляв? Чи виконає він свої постанови, коли виросте? Яким він був насправді? Яку пораду мож­на дати хлопцеві?

(Треба змалку привчатися робити добро. Великі діла починаються з малого. Ніколи не хвались).

3. Робота над прислів'ям.

О.

Е.

Ж.

Й.

А.

О.

О.

О.

О.

С.

О.

А.

д.

д.

р

у.

д.

н.

г.

т.

б.

ю.

л.

в.

(Додержуй даного тобою слова.).

IV. Оголошення теми і завдань уроку.

— Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, що означає «дати слово» і як його дотримати.

V. Робота над новим матеріалом.

1. Розв’язання проблеми.

— Що означає - дати слово? (Роздуми дітей.) І. Розповідь.

— Все у світі здобувається людською працею: зводяться будівлі, будують­ся мости, заводи, фабрики, вирощується хліб і до хліба. І все це для люди­ни, щоб вона була сита, здорова, весела і щаслива. А без труда — нема плода, як каже народна мудрість. Наш народ працьовитий і мудрий, він багато трудиться, багато знає. «Роботящі руки гори вернуть». Своїм бать­кам допомагають їхні діти. Правда, хтось виконує свої обов’язки охоче, інший без бажання, але робить, бо знає, що це обов’язково треба зробити, а ще хтось і не виконує зовсім, бо не хоче.

3. Гра. «Роботящий» «Лінивий» .

Прибирає в кімнаті Все розкидає, не прибирає.

Добре вчиться Погано вчить.

… …

Продовження розповіді.

— Людина, яка робить все із задоволенням, — це людина відповідальна, працьовита, вона береться за справу з охотою. Хто працює без особливої радості, розуміючи, що це необхідно, той має силу волі. Такі діти знають, що «праця людину годує, а лінь марнує». А ось про тих, у кого на першому місці «не хочу», «не буду», цього сказати не можна. Ці діти лінуються, відхиляються від своїх обов’язків, мають шкідливу звичку відкладати робо­ту на потім, хоч у народі кажуть, що «відкладений тільки сир добрий», а роботу на потім відкладати не можна.

— Чому не варто відкладати роботу на потім? (Міркування дітей.) Жодна людина з першого разу не зможе майстерно і гарно виконати якусь роботу, бо для кожного діла потрібна практика, неодноразове повто­рення. Одним легко вдається вдосконалити своє вміння, а другим — важче. В них не вистачає сили волі довести справу до кінця, їм здається, що заняття надто важке, не для них. Тому так важливо виробити хорошу звичку — закінчувати почату роботу і дотримувати даного слова.

4. Робота з підручником.

— Зараз ми дізнаємось, як один хлопчик хотів стати зразковим і чи вда­лося йому це зробити з першого разу.

1) Самостійне опрацювання оповідання «Треба» за Євгеном Дударем.

Фізкультхвилинка.

2) Робота над змістом прочитаного.

— Яким ви собі уявили хлопчика?

— Що він задумав зробити? (Перевиховатися.).

— З чого він почав змінювати свою поведінку? (Дав собі слово, що стане зразковим.).

— Що помішало хлопчикові здійснити свій задум? (У хлопчика не було сили волі дотримати слова.).

— Коли у хлопчика «…ніби скеля з плечей зсунулася …»? (Коли він відклав свої справи на завтра.).

— Як ви розумієте значення слова «треба» ?

— За яких умов хлопець зможе досягнути своєї мети?

3) Читання оповідання в особах.

4) Розповіді про подібні життєві ситуації учнів класу.

5. Робота в групах. (Самостійно обговорити зображені на малюнках ситуації (с. 50) і скласти розповіді.).

— Що об'єднує героїв ваших розповідей?

— Що б ми їм порадили?

VІ. Узагальнення і систематизація знань.

1. Бесіда.

— Який висновок ми можемо зробити для себе?

2. Запам’ятай на майбутнє!

• Не кидай слів на вітер.

• Не давай легковажних обіцянок.

• Будь господарем свого слова.

• Не кажи «не вмію», а кажи — «навчусь» .

• Не той молодець, що починає, а той, що кінчає.

VII. Підсумок уроку.

— Про що ви довідалися на уроці?

— Чого навчилися?

Поки ще малий — учися все у світі ти робити.

Рано встати потрудися, і цікаво буде жити.

Ти привчай до всього руки, вчись майстерності щоднини.

Пізнавай усі науки, бо ж у світі ти — людина!

VIII. Домашнє завдання.

Тренуйте свою силу волі. Складіть план досягнення поставленої мети. Доберіть прислів'я про те, як виробляти характер, пригадайте ситуації з життєвого досвіду.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою