Математичний «КВК»: Вправи на закріплення таблиць множення і ділення.
Складання і розв'язування рівнянь.
Задачі на знаходження третього доданка
Мета. Закріплювати навички табличного множення і ділення. Узагальнювати вміння розв’язувати рівняннявправляти у розв’язуванні задач на знаходження третього доданка. Розвивати мислення, кмітливість, оперативність у виконанні математичних завдань. Виховувати згуртованість, вміння працювати колективно. Учнів класу вчитель ділить на дві групи, з числа яких вибирає дві команди гравців по 6 чоловік… Читати ще >
Математичний «КВК»: Вправи на закріплення таблиць множення і ділення. Складання і розв'язування рівнянь. Задачі на знаходження третього доданка (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Реферат на тему:
" Математичний «КВК»: Вправи на закріплення таблиць множення і ділення. Складання і розв’язування рівнянь. Задачі на знаходження третього доданка." .
Мета. Закріплювати навички табличного множення і ділення. Узагальнювати вміння розв’язувати рівняннявправляти у розв’язуванні задач на знаходження третього доданка. Розвивати мислення, кмітливість, оперативність у виконанні математичних завдань. Виховувати згуртованість, вміння працювати колективно.
Обладнання. Переносна дошка для запису рахунку, емблеми для команд, пісочний годинник, конверти із завданнями, плакати вболівальників: «Так тримати», «Не вішати носа», «Молодці», «Вперед» та інші, музичний супровід, призи переможцям.
Хід уроку
У святково прикрашеному класі попереду розміщено два столи для команд. Збоку висить переносна дошка для записів рахунку.
" Посмішка" . | " Сонечко" . | |
1 завдання. | ||
II завдання. | ||
Всього. | ||
III завдання. | ||
Всього. | ||
IV завдання. | ||
іт.д. | ||
Всього. |
Парти вболівальників відсунені від столів командпозаду розміщені стільці для гостей. На урок запрошено батьків, вчителів, учнів паралельного класу. Окремий стіл призначено для журі, у склад якого входять завуч, педорганізатор, батьки.
Учнів класу вчитель ділить на дві групи, з числа яких вибирає дві команди гравців по 6 чоловік. Кожна команда займає місце за своїм столом і обирає капітана. Діти вибирають назву команди і дістають емблеми. (Всю організаційну роботу бажано зробити до початку уроку.).
1. Контроль, корекція і закріплення знань Перевірка домашнього завдання. До прикладів 474 вчитель записує на дошці відповіді, вставляючи поміж них зайві числа (половина прикладів для першої команди, половина — для другої).
Двоє представників від команд виходять до дошки із виконаними домашніми завданнями і підкреслюють правильні відповіді. При перевірці задачі 473 команди дістають завдання змінити перше число умови так, щоб відповідь вийшла більшою (І команда) — меншою (II команда). Журі оцінює швидкість і правильність роботи, отримані бали заносяться в таблицю. (Після виконання кожного із завдань журі оголошують результати.).
Завдання для опитування На дошці заготовлено завдання для двох учнів — представників кожної команди.
Усні обчислення
а) Математичний диктант Учитель зачитує вирази, команди і вболівальники записують у зошитах лише відповіді. Представник кожної команди виконує це завдання на звороті дошки, після чого відповіді перевіряються і оцінюються журі.
• Добуток чисел 6 І 8 збільшити на 42.
• Додали 7 разів по 6. Скільки отримали?
• Добуток чисел 6 і 5 доповнити до 48.
• Ділене 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Записати частку.
• На скільки годин третина доби більша, ніж: 1 година?
• Від шнура завдовжки 2 м відрізали 3 дм. Записати довжину решти шнура.
б) «Ланцюжки» .
.Команда мовчки обчислює ланцюжок за час, відміряний пісочним годинником. Представник команди записує кінцеву відповідь у порожній квадратик. Перемагає та команда, яка вклалася в час і записала правильну відповідь.
в) Конкурс капітанів.
Капітани одночасно приступають до обчисленьвідповіді вписують у порожні квадратики. Переможе той капітан, який отримає усі правильні відповіді і запише відповідь під прапорцем.
ІІ. Розвиток математичних знань.
1. Команди обмінюються завданнями, заготовленими заздалегідь, а) Скласти задачу за коротким записом і розв’язати її виразом протягом 5 хвилин.
2. Бліц-конкурс.
Протягом хвилини вчитель зачитує приклади, а члени команди за чергою дають відповіді. Журі підраховує кількість правильних відповідей. Аналогічна робота проводиться з другою командою. Перемагає та команда, яка за 1 хв дала більше правильних відповідей.
.Підсумок уроку.
Журі оголошує кінцевий рахунок. Учитель оцінює роботу команд, капітанів, уболівальників. Називає команду-переможця. Батьки нагороджують учнів класу призами.