Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Додавання і віднімання числа 1 (конспект уроку)

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Обладнання. Таблиця «Додавання і віднімання числа 1» (№ 42), каса цифр, 2 корзинки з надрізами для предметних карток. (На зобра­жених предметах надрізи для цифр.). Складіть за таблицею задачу про двох дівчаток, у яких були груші. Задача. У Галинки було 3 груші. Оленка дала їй ще 2 груші. Скільки груш стало у Галинки? Таблиця (дві корзини з надрізами для предметних малюнків. На зобра­женнях… Читати ще >

Додавання і віднімання числа 1 (конспект уроку) (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Конспект уроку Додавання і віднімання числа 1.

Тема. Додавання і віднімання числа 1.

Мета. На основі практичних вправ і знань про послідовність чисел у натуральному ряді розкрити прийоми додавання і віднімання 1. Зосередити увагу учнів на тому, що при додаванні 1 дістаємо на­ступне число, а при відніманні 1 — попереднє число. Розкрити принцип укладання таблиць додавання і віднімання 1.

Обладнання. Таблиця «Додавання і віднімання числа 1» (№ 42), каса цифр, 2 корзинки з надрізами для предметних карток. (На зобра­жених предметах надрізи для цифр.).

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Повторення вивченого матеріалу.

Усний рахунок.

а) Де «заховалася» помилка?

б) Назвати числа від 1 до 10.

Записати числа від меншого до більшого (числа записані на дошці в будь-якому порядку).

9, 10, 7, 5, 8, 4, 3, 6.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з лічильним матеріалом.

— Викладіть стільки кружечків, кількість яких відповідає записаному числу (6,4,9).

— Викладіть 7 кружечків. Назвіть наступне число до числа 7.

— Як отримали 8? (До 7 додали І.).

— Покладіть ще один кружечок.

— Назвіть наступне число до числа 4.

— Як отримали число 5?

— Перевірте за допомогою кружечків.

Підсумок: наступне число отримуємо додаванням 1 до даного числа.

— Назвіть попереднє число до 3.

— Як отримали число 2? (Від 3 відняли 1.) 1. Робота з таблицею № 42.

3. Робота за завданнями підручника.

а) На основі малюнка учні пояснюють, як складено таблицю дода­вання 1 (звернути увагу на відповіді у прикладах 2, 3, 4, 5…).

— Порівняйте число, до якого додавали одиницю, і число, яке отри­мали при цьому.

Висновок: додаючи 1, отримували наступне число.

б) Аналогічно працюємо з таблицею віднімання.

— Прочитайте кожен приклад. Порівняйте отримане число з числом, від якого віднімали.

— Яке число отримали? (Попереднє.).

4. Ознайомлення з таблицями.

IV. Робота з підручником.

Розв’язування задач і прикладів із застосуванням таблиць додавання і віднімання 1.

V. Фізкультхвилинка.

VI. Розвиток знань учнів. Робота в зошитах.

  • -.До якого числа можна додати 1 і отримати 1?

  • -.Завдання 1, 2 виконуються з коментуванням.

  • -.Завдання 3. Самостійна робота.

Наголосити, що початок відліку на лінійці - точка 0.

VII. Поглиблення раніше вивченого матеріалу.

Таблиця (дві корзини з надрізами для предметних малюнків. На зобра­женнях предметів також надріз — для цифр. В одній корзині - 3 груші).

— Розгляньте таблицю.

Покласти з другої корзини 2 груші в першу. Забрати картку з цифрою З, замінити знаком питання.

— Складіть за таблицею задачу про двох дівчаток, у яких були груші. Задача. У Галинки було 3 груші. Оленка дала їй ще 2 груші. Скільки груш стало у Галинки?

— Якою дією слід розв’язати задачу?

— Викладіть за допомогою цифр розв’язання задачі (1 учень біля дош­ки, інші - на партах).

— Скільки груш стало у Галинки? (5).

Перекласти 2 груші. Число 3 замінити знаком питання.

— Складіть задачу Задача. У Галинки було 3 груші. 2 груші вона віддала Оленці. Скільки груш залишилось?

— Що означає число 3 в цій задачі? Число 2?

— Яке запитання задачі?

— Викладіть розв’язання задачі за допомогою цифр.

— Чим відрізняються задачі? (Одна задача розв’язується дією дода­вання, а друга — дією віднімання. У задачах різні відповіді і запитання. У першій задачі Оленка дала Галинці 2 груші, а в другій — Галинка Оленці.).

— Чим задачі подібні? (У задачах розповідається про двох дівчаток — Галинку і Оленку. В Галинки було 3 груші.).

Підсумок: Задачі подібні тим, що розповідається про одних і тих са­мих дівчаток. І ще в задачах збігаються числа 3 і 2.

Задачі відрізняються тим, що в першій задачі Оленка дала Галинці 2 груші, а в другій Галинка дала Оленці.

У першій задачі запитується — скільки стало?, а в другій — скільки залишилось?

Тому задачі розв’язуються різними діями, мають різні відповіді.

У першій задачі груш в Галинки стало більше, а в другій — менше.

VIII. Підсумок уроку.

Задачі-вірші.

• Три веселі киці.

Грались на травиці.

Рижик теж до них прибіг.

Скільки кошенят усіх? (З + 1).

• На полиці вісім книг.

Толя зняв одну із них.

Хто тепер сказати б міг, Скільки на полиці книг? (8−1).

• - Васильку, ти чому сердитий?

  • -.Слив не можу полічити.

П’ять було, одну я з'їв.

Скільки мамі залишив? (5 — 1).

• Шість малят-дошкільнят Стали струнко в один ряд.

Підійшов до них Панас:

Скільки зараз стало нас? (6 + 1).

• По дорозі зайчик біг.

Ніс 5 яблук на пиріг.

Одне впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось? (5 — 1).

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою