Множення двоцифрового числа на одноцифрове (урок у 2 (3) класі) (реферат)
VІІІ. Аж ось наша подорож переноситься до Країни Веселої Математики. (лабіринт). Х. З Моря Допитливих наш вітрильник потрапляє в Океан Домашніх Завдань. VІІ. З Озера Задачне ми прибули в Місто Геометричне. (мал. прямокутника). VІ. Після Ріки Знань наш вітрильник потрапляє в Озеро Заплачне. Множення двоцифрового числа на одноцифрове (урок у 2 (3) класі). ІХ. Наш вітрильник переносить нас в сині… Читати ще >
Множення двоцифрового числа на одноцифрове (урок у 2 (3) класі) (реферат) (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Реферат з математики
Множення двоцифрового числа на одноцифрове (урок у 2 (3) класі).
Тема: Множення двоцифрового числа на одноцифрове.
Мета: вчити множити двоцифрове число на одноцифрове способом розкладання, формування, вміння розв’язувати задачі двома способами, розвивання логічне мислення, виховування уваги.
Обладнання: таблиці, схеми.
Хід уроку.
І. Сьогодні нас чекає незвичайна мандрівка.
І допоможе нам у цьому вітрильник під назвою «Карл Ґаус», названий на честь видатного німецького математика, котрий говорив, що математика — цариця наук. Проте розповідь про цього математика ще попереду. А розпочнеться наша мандрівка в Океані Математичної каліграфії.
Морякам завжди бажають:
Сім футів під кілем, що означає.
Щасливого плавання, попутного вітру.
-.Яке число прозвучало в побажанні? (7).
-.Написати рядочок цифри 7.
-.Яке це число? (Одноцифрове, непарне).
-.Які прислів'я, казки пов’язані з цифрою 7.
ІІ. Наступна зупинка в Затоці Математичної мови.
-.По-різному прочитати вираз: 500:100.
ІІІ. Нова зупинка нашого вітрильника — Порт Розминка.
20.3. — 54. .3. | 7.3. +19. .2. | 10.4. — 33. .7. | 8.4. +8. .2. | 30.2. — 55. .2. |
ІV. Математичний диктант.
-.Наступна наша зупинка в Країні Обчислень.
М. — самост. роб. на картках № 1080.
(5+4).9=81 (5+2).3=21.
(8+1).9=81 (5+7).4=48.
(20+7).3=81 (4+6).8=80.
В. і Р.
76.0=0 800:20=40.
0.1000=0 60:30=2.
10.10=100 1000:1000=1.
400:100=4 (7+3).5=50.
300:10=30 (10+8).4=72.
V. Робота над новим матеріалом.
-.Далі ми подорожуватимемо Рікою Знань.
1.Пояснити розв’язок прикладів зручними способами.
(3+7).4=10.4=40.
(8+5).6=8.6+5.6=48+30=78.
2.Проблемна ситуація. — Як розв’язати приклад?
24.3=20.3+4.3=60+12=72.
20+4 [Назва чисел при множенні].
3.Вивід правила (опорна схема).
1)Розкладаю…
2)Перемножую…
3)Додаю…
4.Тренувальні вправи.
№ 1081 (б).
(фронтально з поясненням).
32.3=94 12.5=60 24.4=36.
В. | Р. | М. |
Самостійна робота№ 1081 (2,3 ст.). | (2,3 ст.). | Робота з вчителем. (4 ст.). |
42.2=84. | 17.4=68. | 25.3=75. |
23.4=92. | 19.3=57. | 33.3=99. |
33.5=165. | 18.4=72. | 52.2=104. |
Фізкультхилинка
VІ. Після Ріки Знань наш вітрильник потрапляє в Озеро Заплачне.
В. Самостійна робота. | Р. Самостійна робота. | М. Робота з вчителем. |
№ 1082 (вираз). | (дії). | 2 ящ. по 23 кг. 4 ящ. по 25 кг? кг. (запис на дошці). |
36.3+35.2=178 (кг). | 1) 36.3=108 (кг). | 1) 23.2=46 (кг). |
2) 35.2=70 (кг). | 2) 25.4=100 (кг). | |
Перевірка. | 3) 108+70=178 (кг). | 3) 100+46=146 (кг). |
VІІ. З Озера Задачне ми прибули в Місто Геометричне. (мал. прямокутника).
-.Як називається зображена геометрична фігура?
В. | Р. | М. |
Однією лінією поділити фігуру на: | ||
5 — кутник | Два. | Два чотирикутники. |
-.Що таке Р фігури? S?
-.В яких одиницях вимірюємо Р і S?
-.Обчислити Р і S прямокутника з довжиною 24 см і шириною 2 см.
РАВСД = 24+24+2+2=52 (см).
Sавсд= 24.2=48 (см2).
Екіпаж вітрильника втомився і попросив капітана зробити вихідний в Країні Відпочинку.
1.Пливемо по морю (рухи руками).
2.Гра з хвилькою: підстрибнути вище за хвилю.
VІІІ. Аж ось наша подорож переноситься до Країни Веселої Математики. (лабіринт).
Тут живуть котик Мурчик і Миша Сіроманка. Вони вирішили заприятелювати. Але Мишка дуже любить математичні жарти і пропонує знайти Мурчику три доріжки до своєї нірки. Для цього потрібно набрати множниками число 80.
а) 1) 10.4.2.
2) 20.2.2 = 80.
3) 4.5.4.
б) Котик Мурчик відразу вивчив всю математику. І відправив нам подарунок, в якому доводить, що він може бути учнем 2 класу. Давайте перевіримо, що знає котик.
13.5=75 (65) 11.4=46(44).
18.2=36 12.7=84.
253=78 (75) 17.4=68.
ІХ. Наш вітрильник переносить нас в сині води Моря Допитливих.
-.Як називається наш вітрильник?
-.Історія з уроку математики в початковій школі (розповідь).
-.Запропонуйте своїм батькам розв’язати цю задачу.
Х. З Моря Допитливих наш вітрильник потрапляє в Океан Домашніх Завдань.
В. Р. М.
№ 1084 1083 1086.
1087 1087 1087.
ХІ. Підсумок уроку.
-.Що ми сьогодні навчилися?
-.Чи сподобалась вас мандрівка?
-.Що вам найбільше запам’яталось?
-.Яку мандрівку ви б хотіли здійснити наступного разу?