Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Психологія та педагогіка

Роль гри в психічному розвитку дошкільника

Зміст

Вступ………………………………………..…………………………………… 3
Розділ перший. Організація самостійної діяльності дітей………..………… 6
1.1. Планування виховної роботи з керування грою 6
1.2. Творча гра в педагогічному процесі дитячого саду……...……………… 10
1.3. Розвиток дитячої творчості й ігрового задуму…………………..…… 20
Розділ другий. Роль гри в психічному розвитку дошкільника…..….. 24
2.1. Ігри………………………………………………………………………… 24
2.2. Роль гри у вихованні позитивного ставлення до школи……………………………………………………………………. 29
2.3. Ігровий досвід, як практичне визначення рівня вихованості й особистісного розвитку дітей 333
Висновки………………………………………………………………………... 337
Список використаної літератури……………………………………………… 441

Вступ

Хотите создать самого уникального персонажа и сделать из него настоящего героя? Тогда игра The elder scrolls v skyrim - то, что Вам нужно. Чтобы the elder scrolls v skyrim скачать Вам необходимо выбрать удобный способ для скачивания и нажать на ссылку. Теперь скачивать бесплатно файлы через торрент легко - Elite-file.org.

Усі ми колись були дітьми, і напевно найясніші спогади і враження пов'язані в нас з іграми. Золотий час дитячих ігор короткий і його треба цінувати.
Словом “гра” позначаються всілякі, часом дуже не схожі між собою явища. У тлумачному словнику української мови відзначається 7 основних значень цього слова. Це діяльність, заняття дітей і заняття, обумовлене сукупністю визначених правил, прийомів, що служить для заповнення дозвілля, для розваги, що є видом спорту (спортивні ігри, військова гра). Це і властиве деяким винам і шипучим напоям рух пухирців газу (“грає вино”), і швидка зміна плям світла, фарб і т.п., блиск, переливи, виразна мінливість. Це виконання музичних творів (гра на скрипці) і виконання сценічної ролі (акторська гра). Це навмисний ряд дій, які переслідують певну мету, інтриги, таємні задуми. Ми говоримо про гру уяви, гру природи, гру слів, гру випадку, гру долі... Крім ігор людей, існують ігри тварин. Польський письменник-фантаст і оригінальний мислитель Станіслав Лем, як би відроджуючи античне космічне розуміння гри, писав про Велику Гру між Цивілізацією і Природою. “Теорія ігор” — так називається розділ математики, що досліджує формальні моделі прийняття оптимальних рішень у конфліктних ситуаціях.
В усіх згаданих випадках слово “гра” вживається в позитивному чи в нейтральному змісті. Але воно і деякі утворені від нього слова і словосполучення мають і негативне значення: “гра розуму”, “гра на нервах”. У словнику В. Даля приводиться така приказка: “Девка игрива, да прясть ленива”. У романі Ю. Бондарева “Гра” головний герой кінорежисер Кримов перед смертю кваліфікує своє життя як гру і засуджує її разом з автором: “Виходить, життя — спектакль, сценарій, у якому діють, рухаються, чогось бажають герої, не думаючи, не бажаючи думати про те, що неминуче опуститься занавіс. І я мушу бачити цих героїв, щоб зрозуміти свій спектакль у душі. Гра?” Гра в романі — це не щире, помилкове існування.
Що ж таке гра? Чи можна у всіх цих різноманітних значеннях знайти загальний знаменник? Можливо, є щось загальне в тих діях, що називають грою?
Мета курсової роботи: Теоретично обґрунтувати й експериментально випробувати систему розвитку дітей дошкільного віку в грі.
Гіпотеза курсової роботи: Розвиток дітей у грі дошкільного віку буде ефективним, якщо забезпечити: систему використання ігор на спеціально організованих заняттях і в повсякденному житті, максимально-пізнавальну активність дітей, комплексне рішення всіх задач щодо розвитку психічно-пізнавальних процесів, доцільну частковість планування протягом року ігор у межах задач всебічного розвитку, з огляду на принципи індивідуалізації і диференціації.
Задачі дослідження:
- Вивчити особливості психолого-педагогічної інноваційної діяльності в дошкільному утворенні.
- Вивчити особливості проведення ігор у дошкільній установі.
- Визначити педагогічні умови використання педагогічних ігор.
- Експериментально випробувати систему використання психологічних ігор, спрямованих на розвиток пізнавальної сфери, розвитку мислення, на міжособистісний розвиток творчих здібностей дітей з однолітками і дорослими.
Методи дослідження теоретичні: аналіз наукової і методичної літератури над проблемою дослідження; емпіричні: цілеспрямовані спостереження за процесом розвитку дітей, аналіз існуючих програм і науково-виховної документації, діагностичні зрізи розвитку дітей педагогічний експеримент кількісних і якісний аналіз експериментальних даних.
Дослідження проводилися в три етапи.
На I етапі (вересень - листопад 2004 г) вивчалася психологічна і методична література по темі дослідження, аналізувалися програми дошкільного виховання, обучающе-воспитательная документація розроблялися критерії і показники інтелектуального розвитку старших дошкільників.
На II етапі (листопад 2004 - березень 2005) виявлялися рівні розвитку старших дошкільників, проводився формуючий експеримент, у ході якого перевірялася ефективність експериментальної теорії психологічні ігри дошкільнику на розвиток пізнавальної сфери, розвиток мислення, на розвиток творчих здібностей дітей.
На III етапі (березень 2003р.) здійснювався порівняльний аналіз що констатує і заключного етапів експериментів, виявлялися закономірності інтелектуального розвитку старших дошкільників.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

курсова робота "Роль гри в психічному розвитку дошкільника" з предмету "Психологія" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: дошкільника, розвитку, психічному, роль. Робота опублікована 14.12.2010 в 16:46 її автором (Ваня). З моменту опублікування роботи її переглянуто 1375 та скачано 65 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Ваня...

відмінна робота , більше нічого й не напишеш
Які ще реферати можна знайти по цій темі?