Виховні заняття з дітьми шкільного віку
Мета: підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвивати вміння зв’язно висловлюватись, вміння працювати в колективі. Розвивати уяву, увагу, спостережливість, швидкість думки. Виховувати конкурентоспроможну особистість. Закріплювати вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди, анаграми. Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо у вікторину під назвою «Калейдоскоп… Читати ще >
Виховні заняття з дітьми шкільного віку (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Міністерство освіти і науки Київський педагогічний колледж Київського університету імені Бориса Грінченка Виховне заняття на тему: «Калейдоскоп»
Студентки ІІІ курсу Групи ПОмс5−08−4.Од Скоробагатько Ганни Методист: Бойко О.В.
Київ-2010
Тема заняття: Калейдоскоп.
Мета: підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвивати вміння зв’язно висловлюватись, вміння працювати в колективі. Розвивати уяву, увагу, спостережливість, швидкість думки. Виховувати конкурентоспроможну особистість. Закріплювати вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди, анаграми.
Вид заняття: вікторина.
Обладнання: малюнки-ребуси, кросворд.
Хід заняття
1. Орг.момент.
— Доброго дня діти! Зробіть порядок на партах. Ви мабуть помітили, у нас сьогодні гості, тож поверніться до них і давайте привітаємось.
2. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети заняття.
Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо у вікторину під назвою «Калейдоскоп». Діти, а хто з вас знає що таке, калейдоскоп, вікторина? Хто з нас не тримав у руках цю іграшку, в захопленні спостерігаючи, як змінюються, в ній форми і кольори. На нашій вікторині теж будуть змінюватись кольори, кольори-завдання.
Ми з вами поділимось на 2 команди:
1. Ерудит. 2. Вундеркінд. Та будемо вирішувати різні завдання, вирішувати кросворди, відгадувати загадки за які будемо отримувати кольорові папірці. В кінці ми їх порахуємо та визначимо команду переможця.
3. Робота над темою.
1. — Словесне завдання.
Ми почнемо зі слів видатних письменників, як вони говорили про мову.
Т. Шевченко сказав:
«Ну, що здавалося б, слова ;
Слова та голос — більш нічого
А серце б'ється, ожива, як їх почує …"
— Як ви розумієте цей вислів?
О. Гончар так: «Мова — це не просто засіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу, це ще й музика мелодика, фарби буття.»
— А цей?
— З цього завдання ми побачимо наскільки багатий ваш словниковий запас.
— Я вам роздаю папірці на яких написано склад «ва», вам потрібно скласти якнайбільше іменників з цим складом. Наприклад: вага, слава. За кожне слово папірець.
Завдання 2 — кросворд «слова-антоніми»
Діти, а хто знає, що таке кросворд?
Кросворд одна з найпоширеніших у світі ігр зі слів. В Україні він вперше з’явився в журналі «Вогник» в 1929 році.
В | е | с | е | л | о | |
н | і | ж | н | о | ||
к | р | и | в | о | ||
т | и | х | о | |||
л | е | г | к | о | ||
р | і | в | н | о | ||
ч | и | с | т | о | ||
г | а | р | н | и | й | |
с | л | а | б | о | ||
1. Сумно — (весело)
2. Грубо — (ніжно)
3. Прямо — (криво)
4. Голосно — (тихо)
5. Важко — (легко)
6. Косо — (рівно)
7. Брудно — (чисто)
8. Негарний — (гарний)
9. Міцно — (слабо) Завдання 3 — «Загадки»
А ви знаєте що таке загадки? '
Загадки з’явилися дуже давно, вони зазвичай були пов’язані з звичаями та обрядами. Загадка — це зображення якоїсь істоти, шляхом несподіваного зближення її з предметом, або іншим явищем.
Наступне завдання дасть нам змогу повернутися до своїх ще зовсім юних літ, коли кожен з вас любив загадки.
1. З гілки — на стежинку, З трави на билинку Стрибає пружинка Зелена спинка (коник)
2. Багато майстрів побудували хату без кутів (мурашник)
3. На дереві гойдатьєся, жупан колючий має,
На літо одягається, а восени скидає (каштан)
4. Хто більше за всіх кричить, а менше за всіх робить (півень)
5. Живе без тепла, Говорить, без язика, Ніхто його не бачить, а всі чують (Луна)
6. Не скляний він, не з металлу, а прислухайся дзвенить, Риє землю, він проталу
І в далеку даль біжить (струмок)
7. Два брати рідні, одного всі бачать, але не чують, другого, всі чують, але не бачать (грім і блискавка) Завдання 4 — Ребуси, А ви знаете що таке ребуси?
1.7 Я 2.100ляр 3. акзак (24 351) 4. мова 5.їжак 6. радіо…7голова 8.цибуля.
Завдання 5
Поміняйте в цих словах літери, так щоб утворилось нове слово. Наприклад: Руки-кури.
Осел-село Лісок-сокіл Літо-тіло Шкода-дошка Підсумок Отже наша вікторина, підійшла до кінця, давайте ж порахуемо ваші папірці і визначимо команду переможця. Молодці діти ви всі сьогодні добре працювали, тому подарунки отримають всі. Нагородження.