Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Магазин українських рефератів

Організація грошового обігу

Зміст

Вступ
1. Технологія організації грошового обігу
2. Доходи та витрати населення як складові балансу та їх роль у визначенні грошового обігу
Висновок
Список літератури

Вступ

Із розвитком товарного виробництва обмін товару на товар став обслуговуватися грошима, тому грошовий обіг пов'язаний з товарним обігом і обумовлюється ним. Рух готівкових грошей відбувається у процесі обігу товарів при виконанні різних платежів. Гроші надходять в обіг, щоб обслуговувати реалізацію товарів, а їх кількість, необхідна для обліку, визначається кількістю товарів, рівнем товарних цін і швидкістю обігу грошей.
Грошовий обіг відрізняється від товарного тим, що кожний товар тільки тимчасово перебуває у сфері обігу, тоді як гроші знаходяться в обігу постійно.
При купівлі товарів у кредит гроші виступають як засіб платежу, не виконуючи при цьому роль обміну товару на товар, а завершуючи його. Грошова готівка, нарахована тій чи іншій особі як засіб платежу, нерідко використовується на купівлю товарів, тобто функціонує як засіб обігу, а гроші, отримані від реалізації товарів, нерідко використовуються для погашення боргових зобов'язань і виконують функцію засобу платежу.
Гроші, виконуючи функцію обігу і платежу у своєму безперервному русі в рамках грошових систем кожної держави в цілому, забезпечують грошовий обіг. Рух грошей ґрунтується на русі товарів, а зміни в русі товарів унаслідок скорочення виробництва чи завдяки його зростанню викликають збільшення чи скорочення грошей в обігу. Сам процес обігу перетинає індивідуальні й локальні кордони безпосереднього обміну товарів, розвиваючись у суцільне коло суспільних зв'язків, які залежать від кількості проданих на ринку товарів, рівня товарних цін, швидкості обігу грошей.

Список літератури

1.Артус М.М. Гроші та кредит. — К.: Видавництво Європейського ун-ту, 2004. — 162 с.
2.Колодізєв О.М., Яременко О.Р. Гроші та кредит. — Х.: ВД "Інжек", 2006. — 156 с.
3.Гроші, банки та кредит: у схемах і коментарях: Навч. посібник/ За ред. Б. Л. Луціва, 2-ге видання, перероб. - Тернопіль: Карт-бланш, 2000.- 225 с.
4.Розмарина А.Л. Гроші та кредит у системі сучасних економічних відносин. — О.: ТЭС, 2004. — 109 с.
5.Кочетков В.М., Сироцинський Д.Г., Андрушко Н.Ю. Гроші та кредит: Навч.-метод. посібник /. - К.: Вид-во Європ. ун-ту. - 2002. - 84 с.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

контрольна робота "Організація грошового обігу" з предмету "гроші і кредит" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: обігу, грошового, Організація. Робота опублікована 19.09.2011 в 11:20 її автором (Юлія). З моменту опублікування роботи її переглянуто 280 та скачано 18 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Юлія...

контрольна робота виконана якісно
Які ще реферати можна знайти по цій темі?