Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Економіка підриємства

Криза управління персоналом (антикризове управління підприємством, кейс)Повна назва роботи: «Криза управління персоналом» (№8) на прикладі підприємства ТОВ «Вояж-Київ»

Зміст

Інформація про фірму
Ситуація
Питання до кейсу
Вирішення ситуації

Уривки

Інформація про фірму

Туристична фірма ТОВ «Вояж-Київ» (св. про рег. № 21654639, Ліцензія ДКМПСТУ АА 841451) заснована в лютому 1997 р.
Основними видами діяльності фірми є:
- організація зарубіжного туризму
- організація внутрішнього і в'їзного туризму
- продаж авіаперевезень на регулярні та чартерні рейси.
Туроператор «Вояж-Київ» займає вагомий сегмент туристичного ринку України. Залежно від напряму (Іспанія, ОАЕ, Андорра, Франція, Болгарія, Туніс, Україна та інші), частка «Вояж-Київ» становить від 20 до 60% ринку масових турів. «Вояж-Київ» - постійний учасник міжнародних туристичних виставок і салонів. З фірмою співпрацює більше 2000 туристичних агентств з усіх регіонів України та ряд підприємств і комерційних структур знаходиться на корпоративному обслуговуванні.
Новим етапом розвитку фірми в 2003 році став проект по створенню власної франчайзингової мережі туристичних агентств і трансформації «Вояж-Київ» у закритого тур-оператора - виробника турпродукту. Для цього фірмою «Вояж-Київ» був придбаний відомий в Україну бренд «Галопом по Європах», розроблена рекламна кампанія і введена нова технологія взаємодії туроператор - турагент - турист.
7 червня 2003 розпочала свою діяльність мережа туристичних агенцій «Галопом по Європах», яка зараз налічує 60 офісів в 35 містах України.
Починаючи з 2004 року, одним з пріоритетних напрямків компанії став розвиток внутрішнього і в'їзного туризму. Для цього відкриті туроператорські офіси в Москві і Криму. Вперше сформовані і почали пропонуватися на Російському ринку турпакети з вильотом з Москви до Сімферополя, взяті блоки-місць на авіапереліт і в готелях Криму.
Фірма "Вояж-Київ" має репутацію стабільної та успішної компанії, надійного бізнес-партнера.

Ситуація

Дане підприємство мало труднощі зі збутом своїх послуг, у зв’язку із закінченням сезону відпусток (аналізований період – пізня осінь), появою потужного конкурента – ТОВ «Навколо світу», що претендує на той же сегмент ринку і пропонує споживачам нижчі ціни та знаходиться у безпосередній близькості до головного офісу ТОВ «Вояж-Київ». Безпосередньо, кількість замовлень скоротилась на 25%.
Через це керівництвом було прийнято рішення знизити заробітну плату співробітникам для збереження чистого прибутку на попередньому рівні та пониження цін на послуги для утримання конкурентної позиції.
Таке рішення викликало глибоке обурення працівників. Фірму одразу покинули 5 спеціалістів. Причому троє з них займали керівні посади середньої руки, двоє інших знаходились на посадах помічника та оператора.
Відразу ж на їхнє місце було набрано працівників. Три посади, що займали управлінці середньої ланки, зайняли: спеціаліст з досвідом роботи 1 рік та профільною освітою, спеціаліст з досвідом роботи 5 років з вищою непрофільною освітою та спеціаліст без досвіду роботи та профільною освітою. Дві інші посади зайняли студенти заочної фори навчання, які звільнились через 2 місяці. На їхнє місце було набрано нових працівників.
Одночасно директором компанії було прийнято рішення про вихід на пенсію у зв’язку із поважним віком. Так як директор одночасно являвся власником 85% акцій компанії, то зрозумілим був і той факт, що він не просто звільнить крісло керівника, а й продасть акції. Отже, підприємство очікувала не тільки зміна лідера, а і власника.
На його місце прийшов новий керівник, який, володіючи непоганими людськими якостями не являвся спеціалістом у даній галузі і постійно перекладав частину своїх обов’язків на молодших співробітників, звертався з проханнями про допомогу та різноманітними дорученнями.
В команді працівників наростала напруга та невдоволення непрофесійністю «новачків». З’явились конфлікти між співробітниками та новим начальством.
Результатом стало зменшення прибутку на 50%.

Питання до кейсу

1. Ідентифікуйте симптоми та причини ситуації, що склалась на ТОВ «Вояж-Київ».
2. Проаналізуйте ринок туристичних послуг та розкрийте основні тенденції його розвитку.
3. Розробіть набір тактичних та стратегічних заходів, які допоможуть покращити становище підприємства.

Повна інформація про роботу

практична робота "Криза управління персоналом (антикризове управління підприємством, кейс)" з предмету "Економіка підриємства". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 20.05.2011 в 12:58. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1640 та скачано 112 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали