Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Сучасні реферати

Рівновага на ринку монополістичної конкуренціїЗміст

ВСТУП......3
РОЗДІЛ 1. Що являє собою поняття "мопонополістичної конкуренції".......5
1.1. Характерні риси монополістичної конкуренції.........5
1.2. Нецінова конкуренція та реклама.......7
РОЗДІЛ 2. РІВНОВАГА НА РИНКУ МОНОПОЛІСТИЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ12
2.1. Рівновага фірми в короткостроковому періоді........12
2.2. Рівновага фірми в довгостроковому періоді15
РОЗДІЛ 3. СУСПІЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ..17
3.1. Суспільна ефективність..........17
3.2. Надлишкова потужність.........18
ВИСНОВКИ.......21
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА..........24

Вступ (уривки)

Досконала конкуренція і монополія представляють собою ідеальні форми. Вони допомагають зрозуміти сутність будови різновидних ринкових відносин, але у своїх абсолютних формах практично ніколи не зустрічаються у реальному житті. У своїй роботі я розглядаю монополістичну конкуренцію – ринкову структуру, з якою ми зустрічаємося кожен день.
Термін і модель монополістичної конкуренції ввів у науковий оборот у 1933 р. Е. Чемберлін. В широкому розумінні усі типи будови ринку (в тому числі й олігополія), які знаходяться між чистою монополією і досконалою конкуренцією, можуть трактуватися як монополістична конкуренція. І саме найменування «монополістична конкуренція» отримала тому, що містить в собі елементи обох вищезгаданих ідеальних моделей.
За Чемберліном, монополістично конкурентну галузь складає множина продавців, пропонуючих набір продуктів, які є близькими субститутами. Кожен продавець має намір максимізувати прибуток, змінюючи якість свого продукту і його кількість, яка пропонується на продаж. Хоча диференціація продукту практично важко вимірюється, прийнято вважати, що саме в ній заключається сутність монополістичної конкуренції.
З вищесказаного яскраво видно важливість і актуальність дослідження даної теми, тому що для даної структури не може бути побудовано абстрактної моделі, як це можна зробити для у випадках чистої монополії і досконалої конкуренції.

Уривки

Виділимо основні аспекти диференціації продукту:
1. Якість продукту. Продукти можуть різнитися по фізичним і якісним параметрам. Реальні відмінності, які включають функціональні особливості, матеріали, дизайн і якість роботи, являються конче важливими сторонами диференціації продукту.
2. Послуги. Послуги та умови, пов’язані з продажем продукту – це дуже важливий аспект. Наприклад, один бакалійний магазин може придавати великого значення якості обслуговування покупців: його робітники не тільки упакують товари, а ще віднесуть їх до автомобіля покупця.
3. Розміщення. Продукти також можуть бути диференційовані з точки зору розміщення й доступності.
4. Реклама и упаковка. Диференціація продукції може також обумовлюватися відмінностями, які припускаються і створюються за допомогою реклами, використання торгових марок і упаковок. [6, с. 556-557]

Повна інформація про роботу

курсова робота "Рівновага на ринку монополістичної конкуренції" з предмету "Мікроекономіка". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 20.01.2013 в 12:16. Автором даного матеріалу є Женя. З моменту опублікування роботи її переглянуто 231 та скачано 3 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Женя...

відмінна наукова робота на 24 сторінки,


Подібні матеріали