Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Менеджмент

ОблiгацiяЗміст

1) Вступ..3
2) Розділ І. Облігація - борговий цінний папір. Суть і види облігацій…………3
3) Розділ ІІ. Ринок Облігацій – місце на ринку цінних паперів. Умови обігу облігацій……….8
4) Розділ ІІІ.Проблеми і перспективи розвитку ринку облігацій в Україні………..….16
Висновки….….17
Використана лiтература……....18

Вступ

Облігація – являє собою борговий документ. Як правило, кошти залученні по них потрапляють безпосередньо до емітента і вкладуються в виробництво (за виключенням держаних облігацій). В світовій практиці значна частина позик по облігаціях носить довгостроковий характер і має відносно невеликий процент. «Дешеві» кредити, іноді їх називають. Останнім часом обсяги залучення коштів за допомогою «дешевих кредитів» значно збільшився на світовому ринку. Враховуючи, життєву необхідність українського виробника в достатньо недорогих і довгострокових позиках можна сказати, що загальні тенденції світового ринку цінних паперів, із збільшення долі облігацій на ньому стануть тенденціями і на українському ринку.
Проте зараз ситуація дещо розбалансована, і виною тому багато чинників. Для визначення їх ми розглянемо сутність облігації як боргового паперу, чи є він дійсно «дешевим кредитом», яке місце ринку облігацій на ринку цінних паперів. Для кращого розуміння ситуації в Україні ми пропонуємо розглянути паралельно основні Закони України, що визначають облігацію як цінний папір і регулюють її обіг. Друга необхідна частина аналізу – розгляд видів облігацій і умов їх обігу. Враховуючи, що вид облігації багато в чому визначає її обіг ми розбили класифікацію облігацій на дві частини: перша дається в розрізі найбільш використованих і загальновизнаних існуючих видів облігацій, а друга – врозрізі тих ознак класифікації, які найбільш суттєво впливають на особливості обігу облігації і поєднання яких використовується для моделювання цінних попаперів. Але обсяг курсової роботи не дає змоги більш глиьоко з’ясувати особливості кожного виду, поєднання класифікаційних ознак. Тому деякі різновиди облігацій залишилися без уваги.
В третьому розділі ми даємо на основі знань першого і другого розділів характеристику сучасного стану ринку облігацій, коротку ретроспективу його розвитку для визначення причин, що зумовили такий стан, і робимо спробу оцінити перспективи і шляхи майбутнього розвитку ринку облігацій.

Висновок

Обсягу курсової виявилося замало, щоб розглянути більшість особливостей облігації як цінного паперу. Проте ми розкрили головну її суть як боргового ціного паперу, пояснили те місце на ринку цінних паперів, яке вона займає в
Україні і в світі, розглянули основні її види.
За рахунок таких властивостей облігацій як дешевість, порівняно з банківським кредитом, надійність, відносна простота випуску і обігу робить цей папір дуже емісійно і інвестиційно привабливим. А можливість неемісійного фінансування бюджетного дефіциту, регулювати певні макроекономічні показники робить його необхідною складовою державної грошово-кредитної політики.
Незважаючи на все вищесказане ринок корпоративних і муніципальних облігацій в Україні не розвнинений, а державні облігації переситили ринок. В останньому розділі ми вияснили, що причиною нерозвинутості перших двох ринків є непідгодовленість кадрів, методична і законодавча незабезпеченість, і фіскальна політика держави, яка за останні два роки просто блокувала фондовий ринок і діяльність його професійних учасників.
Державний же ринок останнім часом просто з’їдав кошти які б могли бути спрямовані на виробництво і носив спекулятивний характер, внаслідок чого і
“рухнув”.
Основними напрямками розвитку ринку облігацій ми визначили: зміну податкового законодавства, систематизацію ринку облігацій, і підвищення професійного рівня керівників підприємств і службовців, що займаються розробкою і випуском цінних паперів.

Список використаної літератури

1) Мендрул О.Г. Шевчук И.А. “Ринок цінних паперів”, К.: КНЕУ, 1998.
2) Миркин Я.М.”Рынок ценных бумаг”, М. “Перспектива”, 1995.
3) Мельник В.А. “Ринок цінних паперів: довідник керівника підприємства.”,
К.,1998.
4) УФБ:”Фондовий ринок України”, (под ред. Осокльского), К., 1994.
5) Колесников “Ценные бумаги”, М, 1998.
6) Мозговой М.О. “Фондовый рынок украины”, К., 1997.
7) Мозговий М.О., Чирков В.П. “Облігації: надія та надійність”// Фінанси
Украини, 11.96, с. 80-90.
8) Корнєєв В.В.”Фінансові зигзаги на рику запозичень”, Фінанси України 3.99.
9) Пиванек Я. “Украинские еврооблигации разошлись очень хорошо”// Украина-
Бизнес, 25.02.98.
10) Майборода Т. “Про перспективи розвитку системи оподаткування операцій на ринку цінних паперів”//Цінні папери України, 6.05.99.
11) Леонов Д.А., Федоренко А.В. “Податкове стимулювання інвестицій, або як це робиться в Україні”//Українська інвестиційна газета, 6.04.99.
12) Цхведиани В. “Рынок ОВГЗ на прошлой неделе”//Бизнес, 31.08.98.

Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

реферат "Облiгацiя" з предмету "Менеджмент". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 14.04.2011 в 21:49. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 454 та скачано 24 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали