Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Методика захисту на стадії досудового слідства (кримінальний процес)

Зміст

Вступ 4
1 Участь захисника в досудовому слідстві 5
1.1 Поняття та значення досудового слідства 5
1.2 Роль та значення захисту на початку слідства 6
1.3 Участь захисника в провадженні слідчих дій 7
1.4 Деякі проблемні питання участі захисника при попередньому розгляді справи 14
2 Дії захисника при пред’явленні обвинувачення 19
3 Заявлення клопотань: зміст, характер, напрямки 21
4 Оскарження дій та рішень слідчого та прокурора 23
Загальні висновки 28
Використана література 30
Додаток 31

Вступ

У ст. 59 Конституції України зазначено, що «Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передба¬чених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги... в Україні діє адвокатура».
Слід зауважити, що поняття захисник і адвокат не тотож¬ні. Адвокат — особа, яка займається професійною адвокат¬ською діяльністю, тобто є правозаступником і правозахисни¬ком та надає правову допомогу і здійснює представництво в судах, господарських судах, підприємствах, установах та організаціях, державних органах, а також захист обвинува¬ченого, підсудного. Захисник у кримінальному судочин¬стві — особа, яка спеціально уповноважена відстоювати законні інтереси обвинуваченого, підсудного і надає йому необхідну допомогу в реалізації його процесуальних прав. Таким чином, у контексті цієї книги захисник — це проце¬суальна фігура у кримінальному процесі, наділена певними правами та обов’язками. Крім того, захисником може бути не тільки адвокат, а й певне визначене процесуальним зако¬ном коло людей: фахівці права, яким закон дозволяє бути захисниками у кримінальній справі, а також близькі родичі.
Слід пам’ятати, що в руках слідчого сконцен¬тровано могутню і грізну силу, готову звалити на голову обви¬нуваченого (підозрюваного) цілий каскад відчутних примусо¬вих заходів. Ця сила може вторгнутися у житло, яке за звичай¬них умов вважається недоторканним, відкрити чужому по¬гляду таємницю поштових відправлень, відсторонити людину від звичної роботи та продиктувати багато інших суворих обмежень аж до позбавлення вищого блага — свободи.
Тому набуває дуже важливого значення участь захисника на початку кримінальної справи, зокрема на стадії досудового слідства. Дослідженню питань дій захисника в досудовому слідстві й присвячена ця курсова робота.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

курсова робота "Методика захисту на стадії досудового слідства (кримінальний процес)" з предмету "Курсові роботи" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: досудового, стадії, (кримінальний, слідства, методика, процес), захисту. Робота опублікована 24.10.2010 в 20:26 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 797 та скачано 30 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Сергій...

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...
Які ще реферати можна знайти по цій темі?