Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Ринковий механізм попиту і пропозиціїВисновки

Ринкова економіка являє собою найскладніший механізм, який виступає як модель стихійного порядку, в основі якого лежить ринкове регулювання моделі попиту та пропозиції. Отже, найважливішими інструментами ринкової економіки є попит та пропозиція. Попит - визначає сукупну суспільну чи ринкову потребу в товарах (послугах), яка зумовлена платоспроможністю і виражена в грошовій формі. Пропозиція – представлена результатами господарської діяльності (виробництва), що набувають товарного вигляду і можуть бути доставлені на ринок у певному обсязі й у певний час. Ці найпростіші економічні важелі здатні дати глибоке уявлення не тільки про окремі економічні проблеми, але також і про функціонування всієї економічної системи в цілому. Економічний аналіз попиту і пропозиції є універсальним засобом, яке може бути використано до широкого кола різноманітних проблем. У їхньому числі можна назвати: прогноз впливу мінливих світових економічних умов на ринкову ціну й ефективність виробництва; оцінка впливу урядових заходів щодо контролю цін, мінімальна заробітна плата й економічні стимули, вплив податків, субсидій, мит на імпорт і квот на споживачів і виробників. В умовах ринкової економіки криві пропозиції та попиту інформують нас, який обсяг товару виробляють фірми і яким буде споживчий попит як функції ціни. Одна з найважливіших категорій економки - еластичність попиту та пропозиції. Оцінка еластичності за ціною, доходам і ряду інших параметрів дозволяє вибрати правильну стратегію поведінки на економічному ринку. Тому поняття еластичності має величезне значення для виробників товарів, дає відповідь на запитання про те, на яку величину зміниться обсяг попиту та пропозиції при зміні ціни. Еластичність показує чутливість пропозиції та попиту до змін у ціні, доходах чи в інших величинах. Для еластичності характерні часові рамки. Як і для більшості товарів важливо розрізняти тривалу і нетривалу еластичність. Якщо ми можемо розрахувати, принаймі наближено, рівняння кривих пропозиції та попиту для певного ринку, то ми можемо визначити ціну рівноваги ринку, прирівнюючи пропозицію до попиту. Крім того, якщо ми знаємо ступінь залежності пропозиції та попиту від інших економічних змінних, таких, як дохід чи ціна на інші товари, ми можемо визначити, як змінюються ціна та кількість рівноваги у міру змін інших величин. Це є засобом аналізу і прогнозування динаміки ринку. Звичайно, числові розрахунки можна часто виконувати, узгоджуючи криві пропозиції та попиту із показниками ціни та кількості та з оцінками еластичності. Для багатьох ринків такі оцінки здобути неважко, а прості розрахунки можуть допомогти зрозуміти характеристики і динаміку ринку. Застосування теорії еластичності має велике практичне значення. Важливо бути в курсі факторів, що впливають на зміну вартості товарів. Ця тема важлива як для людей, що обертаються в економічних галузях, так і для простих обивателів.

Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

курсова робота "Ринковий механізм попиту і пропозиції" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 06.09.2010 в 23:01. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1040 та скачано 36 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали