Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Освітлення приміщеньЗміст

1. Освітлення приміщень виробничих.
2. Природне освітлення приміщень. Нормування та розрахунок
3. Штучне освітлення приміщень. Нормування та розрахунок
4. Контроль та догляд за освітлювальними установками

Вступ

Серед чинників зовнішнього середовища, що впливають на організм людини в процесі праці, світлу відводиться одне із чільних місць. Адже відомо, що майже 90 % всієї інформації про довкілля людина отримує через органи зору.
Вплив світла на життєдіяльність людини вивчений досить добре. Воно впливає не лише на функцію зору, а й на діяльність організму в цілому: посилюється обмін речовин, збільшується поглинання кисню і виділення вуглекислого газу. Відомий сприятливий вплив природного освітлення на скелетну мускулатуру.
Недостатня або надмірна освітленість, нерівномірність освітлення приміщення в полі зору втомлює очі, призводить до зниження продуктивності праці; при цьому зростає потенційна небезпека помилкових дій і нещасних випадків. Надмірна яскравість джерел світла може спричинити головний біль, різь в очах, розлад гостроти зору; світлові відблиски – тимчасове засліплення.
Стан освітлення виробничих приміщень відіграє важливу роль і для попередження виробничого травматизму. Багато нещасних випадків на виробництві стається через погане освітлення приіщень. Втрати від цього становлять досить значні суми, а, головне, людина може загинути або стати інвалідом.

Висновок

Освітлення відіграє важливу роль у житті людини.
Світло є не тільки важливою умовою роботи зорового аналізатора, але й біологічним фактором розвитку організму людини в цілому. Для людини день і ніч, світло і темрява визначають біологічний ритм – бадьорість чи сон.
Отже, недостатня освітленість, або її надмірна кількість, знижує рівень збудженості центральної нервової системи і, природно, активність усіх життєвих процесів. Раціональне освітлення є важливим фактором загальної культури виробництва. Неможливо забезпечити чистоту та порядок у приміщенні, в якому напівтемрява, світильники брудні або в занедбаному стані.
Природне освітлення має важливе фізіолого-гігієнічне значення для працюючих. Воно сприятливо впливає на органи зору, стимулює фізіологічні процеси, підвищує обмін речовин та покращує розвиток організму в цілому. Сонячне випромінювання зігріває та зневажує повітря, очищуючи його від збудників багатьох хвороб( наприклад, вірусу грипу).
Окрім того, природне світло має психологічну дію, створюючи в приміщенні для працівників відчуття безпосереднього зв’язку з довкіллям.

Список використаної літератури

1. Гандзюк М.П., Желібо Є.П., Халімовський М.О. – Основи охорони праці. – К., «Каравела», 2004.
2. Катренко Л.А., Кіт Ю.В., Пістун І.П. – Охорона праці. Курс лекцій. Практикум: Навчальний посібник. – Суми, «Університетська книга», 2003.
3. Джигирей В.С., Жидецький В.Ц. – Безпека життєдіяльності. Видання четверте, доповнене. – Львів, «Афіша», 2001.
Повна інформація про роботу

реферат "Освітлення приміщень" з предмету "Безпека інформаційних і комунікаційних систем". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 10.01.2012 в 20:20. Автором даного матеріалу є Мицьовда Олег Андрійович. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1168 та скачано 22 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Мицьовда Олег Андрійович...

відмінна робота з безпеки життєдіяльності про освітлення приміщень


Подібні матеріали