Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Прохідність і маневреність автомобіляНужно продвинуть сайт в поисковых системах? Твой выбор - интернет-агенство Alpha-SEO. Лучше заказать продвижение сайтов действительно проффессионалу с надежной репутацией. Гибкий подход к клиенту, а также доступные цены - вот отличительные черты Alpha-SEO.

Зміст

1. Засоби підвищення прохідності 3
2. Вплив конструкції автомобіля на його прохідність 4
3. Всюдихідні машини (параметри які впливають на прохідність) 5
4. Використана література 6

Уривки

Засоби підвищення прохідності

Відомо, що прохідність автомобіля збільшується за рахунок поліпшення його тягово-динамічних властивостей застосуванням систем регулювання тиску повітря в шинах, шин наднизького тиску великого профілю, одинарних коліс, використанням лебідок, блокувальних пристроїв, роздавальних коробок, ввімкненням додаткового ведучого моста.
Під час руху на важкопрохідних ділянках водії вмикають передніх ведучий міст. Це дозволяє максимально використовувати вагу всього автомобіля в якості зчіпного, а разом з тим і збільшити силу зчеплення коліс з дорогою. На важкопрохідних ділянках доцільно користуватися й зниженими передачами. З метою збільшення тягової сили не на колесо, що буксує на слизьких дорогах рекомендується застосовувати блокування діфференцілів. Поліпшення якості зчеплення шин привідних коліс з дорогою на сильно забруднених і засніжених дорогах, сніжній цілині, слабких грунтах досягається застосуванням систем регулювання тиску повітря в шинах коліс на ходу автомобіля в залежності від стану дороги. Застосування одинарних коліс і шин великого профілю призводить до зниження опору коченню, тому що відбувається збіг колії передніх і задніх коліс і поліпшується зчеплення шин великого профілю з грунтом. Зі збільшенням площі відбитка шин зменшується тиск на грунт. На м'яких вологих грунтах можна знімати зовнішні колеса з задніх мостів і встановлювати здвоєні колеса на передній міст.
Із засобів, що підвищують прохідність автомобіля в складних дорожніх умовах, широке поширення набули металеві ланцюги протиковзання. По своїй конструкції вони бувають: мілкозвінчасті, тракові, гусеничні. Дуже часто виїзд автомобіля з перешкоди забезпечується за допомогою простого універсального пристосування – протибуксатора. Також можуть застосовуватися так звані якорі-самовитягувачі. Ланцюг якоря вільним кінцем закріпляють на ступцях здвоєних коліс - ведучі колеса, обертаючись, намотують ланцюги між дисками або на знімні барабани, підтягуючи якорі під передні колеса.

Вплив конструкції автомобіля на його прохідність

Від конструкції кузова безпосередньо залежать геометричні показники прохідності: кліренс, кути в'їзду-з'їзду і кут рампи. Кліренс або дорожній просвіт – це відстань між найнижчою точкою кузова і поверхнею дороги. Чим він більший, тим краще. Але до певного моменту. При збільшенні дорожнього просвіту піднімається центр тяжіння автомобіля, що не найсприятливішим чином позначається на стійкості позашляховика.
Кути з'їзду-в'їзду характеризують крутість підйому яку можна подолати без контакту будь-яких елементів кузова з грунтом. Чим коротше звиси кузова – бампера, фаркоп, лебідка – тим крутіше підйоми, які зможе подолати позашляховик. Кут рампи - максимальний кут естакади, яку зможе подолати автомобіль, не торкаючись днищем верхнього перелому цієї естакади. На кут рампи впливає розмір бази автомобіля – чим більше база, тим менше кут перекату автомобіля.Ці кути визначають можливість подолання крутих горбів, канав і ям, і в автомобілів високої прохідності вони зазвичай бувають не менше 30 °. Величини цих кутів не залежать від схеми шасі (від кількості осей) і можуть бути як однаковими, так і дещо відрізнятися.
Схема шасі (кількість осей) впливає на радіус поздовжньої прохідності. Чим більше осей у автомобіля, тим він менше і тим більше круті нерівності може долати. Найменший радіус поздовжньої прохідності зазвичай мають чотиривісні автомобілі, так як у них найменша відстань між середніми осями. Ці автомобілі можуть долати гострі пагорби, круті яри, гребені піщаних барханів і навіть лісові завали.
Повна інформація про роботу

реферат "Прохідність і маневреність автомобіля" з предмету "Технічна експлуатація автомобілів". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.11.2011 в 18:47. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 766 та скачано 27 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали