Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Економічна інформатика

Периферійні пристрої (принтери)Уривки

Принтер (англ. printer - друкар) – пристрій для друку інформації на твердий носій, звичайно на папір. Процес друку називається виходом на друк, а документ, що вийшов, - роздруківка або тверда копія.Принтери мають перетворювач цифрової інформації (текст, фото, графіка), що зберігається в запам'ятовувальних пристроях комп'ютера, фотоапарата й цифрової пам'яті, у спеціальну машинну мову.
Принтери бувають струминеві, лазерні й сублімаційні, а по кольору друку - повнобарвні й монохромні. Монохромні принтери мають кілька градацій, звичайно 2-5, наприклад: чорний - білий, одноколірний (або червоний, або синій, або зелений) - білий, багатобарвний (чорний, червоний, синій, зелений) - білий.
З розвитком комп'ютерних технологій монохромні принтери поступаються місцем повнобарвним або скорочено-кольоровим, які друкують “весь спектр кольорів", видимий людським оком. Інші принтери - матричні і інші - це історія і вони використовуються як спеціалізовані для друку на безперервний рулон паперу в лабораторіях, банках, бухгалтеріях, для друку на багатошарові бланки (наприклад, паспорти, авіаквитки), а також, коли важливий сам факт друку ударом. Вважається, що факт удару затрудняє внесення несанкціонованих змін до фінансового документа. Набули поширення багатофункціональні принтери, в яких в одному приладі об'єднані принтер, сканер, копір і факс. Таке об'єднання раціональне технічно і зручно в роботі. Широкоформатні (А3, А2) принтери іноді невірно називають плоттерами.

Уривки

Закончилась краска в картридже принтера, а покупать новый невыгодно? Решение есть - купите перезаправляемый картридж раз и навсегда, сэкономив не только деньги, но и драгоценное время на посещения сервисных центров. Продажа картриджей данного типа осуществляется в интернет магазине INKSYSTEM-AZ.COM.
Ера домашніх принтерів почалася з 1985 року, коли на ринку з'явилися принтери LaserJet від Hewlett-Packard і LaserWriter від Apple Computer. Технологія - прародитель сучасного лазерного друку з'явилася в 1938 році - Честер Карлсон винайшов спосіб друку, названий електрографія, а потім перейменований в ксерографію. Принцип технології полягав в наступному. По поверхні фотобарабана коротроном (ськоротроном) заряду, або валом заряду рівномірно розподіляється статичний заряд, після цього светодіодним лазером (або светодіодной лінійкою) на фотобарабані знімається заряд - тим самим на поверхню барабана поміщається приховане зображення. Далі на фотобарабан наноситься тонер, після цього барабан прокатується по паперу, і тонер переноситься на папір коротроном перенесення, або валом перенесення. Тонер, залежно від знаку його заряду, може притягуватися до поверхні, що зберегла приховане зображення або фону. Після цього папір проходить через блок термозакрепленія для фіксації тонера, а фотобарабан очищається від залишків тонера і розряджається у вузлі очищення. Першим лазерним принтером, став EARS (Ethernet, Alto, Research character generator, Scanned Laser Output Terminal), винайдений в 1971 році в корпорації Xerox, а серійне виробництво було налагоджене в другій половині 70х. Принтер Xerox 9700 можна було придбати у той час за 350 тисяч доларів, зате друкував він із швидкістю 120 стр./мин. ]
Принцип дії струменевих принтерів схожий на матричні принтери тим, що зображення на носієві формується з крапок. Але замість головок з голками в струменевих принтерах використовується матриця що друкує рідкими фарбниками. Картріджи з фарбниками бувають з вбудованою друкуючою головкою - в основному такий підхід використовується компаніями Hewlett-Packard, Lexmark. Фірми Epson, Canon проводять струменеві принтери, в яких друкуюча матриця є деталлю принтера, а змінні картріджи містять тільки фарбник. При тривалому просте принтера (тиждень і більше) відбувається висихання залишків фарбника на соплах друкуючої головки. Принтер уміє сам автоматично чистити друкуючу головку. Але також можливо провести примусове очищення сопів з відповідного розділу настройки драйвера принтера. При прочищенні сопел друкуючої головки відбувається інтенсивна витрата фарбника. Особливо критичне засмічення сопел друкуючої матриці принтерів Epson, Canon. Якщо штатними засобами принтера не вдалося очистити сопла друкуючої головки, то подальше очищення і/або заміна друкуючої головки проводиться в ремонтних майстернях. Заміна картріджа, що містить друкуючу матрицю, на новий проблем не викликає. Друкуючі головки струменевих принтерів створюються з використанням наступних типів подачі фарбника:
Безперервна подача (Continuous Ink Jet) - подача фарбника під час друку відбувається безперервно, факт попадання фарбника на запечатувану поверхню визначається модулятором потоку фарбника. Затверджується, що патент на даний спосіб друку виданий(англ.) Вільяму Томпсону (William Thomson) в 1867 році. У технічній реалізації(англ.) такої друкуючої головки в сопло під тиском подається фарбник, який на виході з сопла розбивається на послідовність мікро крапель (об'ємом декількох десятків піколітров), яким додатково повідомляється електричний заряд. Розбиття потоку фарбника на краплі відбувається розташованим на соплі п'єзокристалом, на якому формується акустична хвиля (частотою в десятки кілогерц). Відхилення потоку крапель проводиться електростатичною відхиляючою системою (діфлектором). Ті краплі фарбника, які не повинні потрапити на запечатувану поверхню, збираються в збірку фарбника і, як правило, повертаються назад в основний резервуар з фарбником. Перший(англ.) струменевий принтер виготовлений з використанням даного способу подачі фарбника випустила Siemens в 1951 році. Подача на вимогу (Drop-on-demand(англ.)) - подача фарбника з сопла друкуючої головки відбувається тільки тоді, коли фарбник дійсно треба нанести на відповідну соплу область запечатуваної поверхні. Саме цей спосіб подачі фарбника і набув найширшого поширення в сучасних струменевих принтерах.
На даний момент існує дві технічні реалізації даного способу подачі фарбника: П'єзоелектрична (Piezoelectric Ink Jet) - над соплом розташований п'єзокристал з діафрагмою. Коли на пьезоелемент подається електричний струм він згинається і тягне за собою діафрагму - формується крапля, яка згодом виштовхується на папір. Широкого поширення набула в принтерах компанії Epson. Технологія дозволяє змінювати розмір краплі.
Термічна (Thermal Ink Jet), також звана BubbleJet - Розробник - компанія Canon. Принцип був розроблений в кінці 70-х років. У соплі розташований мікроскопічний нагрівальний елемент, який при проходженні електричного струму миттєво нагрівається до температури близько 500 °C, при нагріванні в чорнилі утворюються газові бульбашки (англ. - bubbles - звідси і назва технології), які виштовхують краплі рідини з сопла на носій. У 1981 році технологія була представлена на виставці Canon Grand Fair. У 1985-му з'явилася перша комерційна модель монохромного принтера - Canon BJ-80. У 1988 році з'явився перший кольоровий принтер - BJC-440 формату A2, з роздільною здатністю 400 dpi.

Повна інформація про роботу

лабораторна робота "Периферійні пристрої (принтери)" з предмету "Економічна інформатика". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 15.10.2010 в 00:33. Автором даного матеріалу є Остолош Владислав. З моменту опублікування роботи її переглянуто 762 та скачано 32 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Остолош Владислав...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали