Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Менеджмент

Менеджмент організаційЗміст

Вступ 3
1 Системний підхід до управління організацією 5
2 Оперативне управління виробництвом 9
3 Запропонувати можливі стратегії розвитку для туристичної компанії, розкрити їх зміст 12
Загальні висновки 20
Використана література 21

Вступ

Час, в який ми живемо — епоха змін. Наше суспільство здійснює винятково важку, багато в чому суперечливу, але історично неминучу і необхідну перебудову. У соціально-політичному житті це перехід від тоталітаризму до демократії, в економіці — від адміністративно-командної системи до ринку, у житті окремої людини — перетворення його з „гвинтика” у самостійного суб’єкта господарської діяльності. Такі зміни в суспільстві, економіці, у всьому нашому життєвому укладі складні тим, що вони вимагають зміни нас самих.
Подібну ситуацію, американці звиклі до різких поворотів долі, до конкуренції, визначають словом „виклик”. По їхньому поняттю, кожен виклик таїть у собі для особистості, організації, країни, як можливості, так і погрози. Щоб справитися з цим безпрецедентним у житті нинішніх поколінь викликом, нам, крім всього іншого, потрібно опановувати новим знанням, навчитися користатися ними на практиці. Важлива частина цих знань, як показує світовий досвід, — збагнення науки і мистецтва менеджменту. З легкої руки американців це англійське слово стало відомо сьогодні практично кожній людині.
У спрощеному розумінні, менеджмент — це уміння домагатися поставлених цілей, використовувати працю, інтелект, мотиви поводження інших людей.
Менеджмент у перекладі з латинського „керування” — функція, вид діяльності по керівництву людьми в найрізноманітніших організаціях. Нарешті, менеджмент як збірне від менеджерів — це визначена категорія людей, соціальний шар тих, хто здійснює роботу по керуванню. Значимість менеджменту була особливо ясно усвідомлена в тридцяті роки. Уже тоді стало очевидним, що діяльність ця перетворилася в професію, область знань — у самостійну дисципліну, а соціальний шар — у дуже впливову суспільну силу.
Зростаюча роль цієї суспільної сили змусила заговорити про „революцію менеджерів”, коли виявилося, що існують корпорації-гіганти, що володіють величезним економічним, виробничим, науково-технічним потенціалом, порівнянним по мощі з цілими державами. Найбільші корпорації, банки складають стрижень економічної і політичної сили великих націй. Від них залежать уряду, багато хто з них мають транснаціональний характер, простираючи свої виробничі, сервісні, розподільні, інформаційні мережі по усьому світі. Тому рішення менеджерів, подібно рішенням державних діячів, можуть визначати долі мільйонів людей, держав і цілих регіонів.
Але в ринковій економіці не менш важливий і малий бізнес. За значенням — це найбільша наближена до повсякденних потреб споживачів і в той же час полігон технічного прогресу й інших нововведень. Для більшості населення — це ще і робота. Уміло керувати в малому бізнесі — значить вижити, устояти, вирости. Як це зробити — теж питання ефективного менеджменту.
Розглянемо в роботі такі питання менеджменту, як системний підхід до управління організацією, оперативне управління виробництвом та інші.

Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

контрольна робота "Менеджмент організацій" з предмету "Менеджмент". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.10.2010 в 00:18. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 429 та скачано 23 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...