Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Страхування

Необхідність і значення страхового захисту громадян від нещасних випадків (страхові послуги)Зміст

Вступ...3
1. Необхідність, суть та особливості страхування від нещасних випадків...4
2. Класифікація страхування від нещасних випадків...6
3. Обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків...7
4. Правові засади функціонування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань....17
5. Індивідуальне та колективне добровільне страхування від нещасних випадків....20
Висновок..30
Література...31

Вступ

Система страхування від нещасних випадків у своєму розвитку пройшла ряд етапів, протягом яких змінювалася її нормативно-правова, методична, організаційна та економічна база. Свій початок страхування від нещасних випадків бере з XIX століття, хоч згадки про таке страхування були ще в XVII-XVIII століттях. Інтенсивний розвиток страхування від нещасних випадків у Росії та Україні можна віднести до початку XX століття.
Об'єктом страхового захисту в разі страхування від нещасних випадків є майнові інтереси застрахованої особи, які пов'язані з тимчасовим чи постійним зниженням доходу або додатковими втратами через смерть застрахованого внаслідок нещасного випадку.
Страхування від нещасних випадків - це ризиковане страхування, яке, на відміну від накопичувального довгострокового страхування життя, передбачає виплату страхової суми лише в разі настання страхового випадку (у повному розмірі або певної її частини). Виплата страхової суми або повернення сплачених внесків по закінченні терміну дії договору страхування не передбачається.
Досвід страхування від нещасних випадків свідчить, що воно може здійснюватись у різних формах, але при цьому зберігається єдиний соціально-економічний зміст.
Розглядаючи страхування від нещасних випадків, слід мати на увазі, що Закон України "Про страхування" чітко визначає види та поняття добровільного і обов'язкового страхування.

Висновок

Розглядаючи страхування від нещасних випадків, слід мати на увазі, що це ризиковий вид страхування, який суттєво відрізняється від накопичувального довгострокового страхування життя та передбачає виплату страхової суми лише при настанні страхового випадку. Виплати страхової суми або повернення сплачених внесків по закінченні терміну дії договору страхування не передбачається. Страхування від нещасних випадків може мати обов'язкову або добровільну форму. Обов'язкове особисте страхування залежно від джерела сплати страхових платежів поділяється на державне обов'язкове та обов'язкове. Перелік їх визначається Законом України "Про страхування". Добровільне страхування здійснюється на підставі договору між страховиком та страхувальником на основі правил, що враховують особливості як індивідуального страхування громадян, так і колективного страхування працівників від нещасних випадків за рахунок коштів підприємств.
Цей різновид страхування є дуже важливим для суспільства в цілому, оскільки має на меті захистити громадян від неприємних несподіванок життя.

Література

1. Базилевич В.Д., Базилевич К.С. Страхова справа. - К.: Тов. "Знання", КОО, 1997. - 216с.
2. Внукова Н.Н. Практика страхового бизнеса. - К.: Либра, 1994. - 75 с.
3. Законодавство України про страхування //Бюлетень законодавства і юридичної практики України. - К.: Юрінком, 2005. - 368 с.
4. Заруба О.Д. Страхова справа: Підручник.-К.: Знання, 1998. - 321 с.
5. Клапків М.С. Кредитно-страховий альянс. - Тернопіль: Збруч, 1995. - 135с.
6.Страхування: Підручник/За ред. Осадця С.С. - К.: КНЕУ, 2006. -526 с.

Сайти
1. http://diplomz.co.ua/
2. http://ebk.net.ua/index.htm
3. http://library.if.ua/
4. http://www.jobs.ua/pravo/social_security/lib-article-299/

Повна інформація про роботу

реферат "Необхідність і значення страхового захисту громадян від нещасних випадків (страхові послуги)" з предмету "Страхування". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 14.04.2011 в 11:53. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1663 та скачано 99 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали