Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Реферати українською

Суть оборотних активів, їх склад та структураЗміст

ВСТУП3
РОЗДІЛ 1. Теоретична сутність оборотних активів,їх склад і структура …4
РОЗДІЛ 2. Сучасний стан та оцінка оборотних активів ….....7
РОЗДІЛ 3.Шляхи вдосконалення управління оборотними активами на підприємстві.....10
ВИСНОВКИ….13Список використаної літератури….....14

Уривки

Розділ III. Шляхи вдосконалення управління оборотними активами на підприємстві

Для стійкого розвитку промисловості необхідною умовою є формування політики підприємства з урахуванням взаємного впливу темпів розвитку основних і оборотних фондів. Матеріальні ресурси, являючись частиною капіталу підприємства, приносять віддачу при оптимальному співвідношенні складових.
Відволікання значних засобів у запаси повинне бути економічно обґрунтоване за рахунок забезпечення достатнього рівня ефективності, що досягається у виробничій сфері.
Крім цього, неузгоджений ріст обсягів виробництва і величини необхідних матеріальних запасів, призвів до різноспрямованої зміни показника оборотності оборотних коштів в аналізованому періоді. Після 2008 року рівень використання оборотних коштів у запасах збільшився в 1,5 рази.

Хотите прохлады летом? Компания Профик-Юг предлагает качественные и недорогие кондиционеры одесса. Профессиональная установка и обслуживания кондиционеров в Одессе.
Економічна оцінка показників використання запасів повинна враховувати особливості організаційно-господарської діяльності різних галузей промисловості. основних фондів промисловості знизилося до 22 %. Однією з причин встановленої тенденції можуть бути збільшення темпів вибуття й застаріння устаткування при незначному росту величини запасів.
Введення в експлуатацію нового обладнання повинний бути забезпечений матеріальними ресурсами в розмірі додаткової технологічної потреби. Разом з цим утворення наднормативних запасів обумовлено зокрема придбанням більшого обсягу матеріальних оборотних фондів. Нормальне співвідношення засобів в оборотних і основних фондах дозволить досягти ефективного використання капіталу підприємства.
Тому методологічні основи керування виробничими запасами, як основного елемента оборотних коштів, у підприємницькій діяльності повинні
ґрунтуватися на використанні відповідних економічних категорій, що враховують особливості функціонування ринкового господарства.
Аналіз зміни величини і структури оборотних коштів у запасах суб'єктів господарської діяльності Донецької області дозволяє дати оцінку сформованої тенденції умов накопичення і використання запасів промислових підприємств. За існуючими оцінками обробна промисловість забезпечує відновлення технічної бази інших суб'єктів господарської діяльності, а її розвиток визначає позитивні тенденції в економічному розвитку промисловості. Досягнення випереджальних темпів обробної промисловості по обсягу виробництва щодо інших галузей викликає необхідність забезпечення потреб виробництва матеріальними ресурсами в необхідному обсязі і відповідній якості. Це у свою чергу визначає умови для формування запасів товарно-матеріальних цінностей обробних підприємств, що за станом на початок 2009 року складають більш половини сукупних матеріальних запасів області. На оборотні активи припадає третина вартості майна промисловості, а оборотні кошти в запасах промисловості складали близько 65% загальної вартості оборотних коштів економіки [12, с. 53].
Зростання суми запасів в економіці Донецької області супроводжується збільшенням частки виробничих запасів у них, що складає в 2009 році 51 % (рис. 1). При цьому ріст обсягів виробництва багато в чому визначив збільшення рівня нагромадження запасів в економічному господарстві. Питома вага складових запасів зберігалась постійною без істотних відхиленнь. Однак, зміна порядку віднесення малоцінних і швидкозношуваних предметів у 2000 році, пов'язане з використанням міжнародних стандартів ведення бухгалтерського обліку в Україні, яка привела до скорочення частки інших запасів майже в 5 разів.
Виконаний аналіз складу і структури оборотних активів Донецької області вказує на необхідність впровадження заходів для стабілізації співвідношення структурних складових оборотних коштів. З метою приведення у відповідність темпів зміни обсягів виробництва. з темпами зміни залишків оборотних коштів, у першу чергу запасів, доцільно розробити заходи, що враховують вплив факторів на зміну величини запасів:
- розробка інструментів, що дозволяють гнучко реагувати на ймовірну зміну ринкового попиту на продукцію;
- забезпечення умов виконання постачання матеріальних ресурсів;
- забезпечення виконання платіжних зобов'язань споживачем;
- попередження утворення наднормативних запасів;
- ведення спеціального обліку залишків надлишкових запасів;
- своєчасне коректування величини запасів у випадку позапланових порушень і відхилень виробничого процесу.
Облік факторів, що роблять вплив на утворення запасів у сфері виробництва, дозволить науково обґрунтувати їх величину.
Повна інформація про роботу

індивідуальна робота "Суть оборотних активів, їх склад та структура" з предмету "Фінанси підприємств". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 09.04.2012 в 00:02. Автором даного матеріалу є Женя. З моменту опублікування роботи її переглянуто 535 та скачано 40 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Женя...

хороший реферат по оборотним активам


Подібні матеріали