Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Макросередовище ринку молочної продукції

Зміст

I Аналіз макроекономічного середовища.
a) Економічні фактори.
b) Природно-географічні фактори.
с) Технологічні фактори.
d) Політичні фактори.
e) Культурні фактори.
II План дослідження з метою визначення рівня короткострокового попиту на ринку.
III Анкета.

Уривки

Макрооточення створює загальні умови перебування організації в зовнішньому середовищі. У більшості випадків макрооточення не виявляє специфічного характеру, безпосередньо до окремо взятої організації, хоча ступінь впливу стану макрооточення на різні організації різна, що пов'язано з відмінностями як у сферах діяльності, так і з внутрішнім потенціалом організацій.
Як зазначалося, підприємство - це відкрита система, і його розвиток залежить від зовнішнього середовища.
Як вважає, один з найвизнаніших авторитетів в області маркетингу, Ф. Котлер, зовнішнє макроекономічне середовище складається з п’яти основних факторів: економічного, природно-географічного, технологічного, політичного та культурного середовища.

Згідно із статистичними даними Держкомстату , ВВП Украини в 2009 р. впав на 13,9%. Це зниження більше, ніж в будь-якій іншій країні Європи, і більше, ніж в будь-якій країні на просторах СНД.
Господарствами всіх категорій за 10 місяців 2010р. було вироблено 9,8 млн.т молока (на 3,5% менше в порівнянні з відповідним періодом 2009 р.). В аграрних підприємствах виробництво молока скоротилося (на 1,1%). За розрахунками, на 1 листопада 2010р. загальне поголів’я великої рогатої худоби становило 5,2 млн. голів (на 2,7% менше, ніж на 1 листопада 2009р.), у тому числі корів – 2,7 млн. (на 3,5% менше). Дану ситуацію ускладнює підвищення цін на молочні вироби. Середні ціни продажу на ринку молочної продукції зросли на 14% за січень–жовтень 2010р. порівняно з відповідним періодом 2009р. Зрозуміло, що зростання цін, повинно супроводжуватися зростанням заробітної плати. Таким чином у січні – вересні 2010р. розмір середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становив 2176 грн. і порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшився на 19,5%.
На 1 жовтня 2010р. в Україні, за оцінкою, проживало 45822,2 тис. осіб. Упродовж січня–вересня 2010р. чисельність населення зменшилася на 140,7 тис. осіб, або на 4,1 особи у розрахунку на 1000 жителів.
Кількість зареєстрованих безробітних на 1 листопада 2010р. становила 400,7 тис. осіб, або 21,4% всіх безробітних працездатного віку, визначених за методологією МОП. Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених підприємствами, установами й організаціями до служби зайнятості, у жовтні 2010р. зменшилася на 3,4 тис., або на 4,0%, і на кінець місяця становила 81,2 тис. (у жовтні 2009р. – 77,5 тис.). Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні–жовтні 2010р. становив 107,9% (у січні–жовтні 2009р. – 110,1%). На 24,2–22,2% стали дорожчими кисломолочна продукція, сири, масло.
Слабкий урожай зернових позаминулих років повною мірою позначився на молочній галузі України наприкінці 2009 року.
У листопаді-грудні 2009 року стрибок цін молочної сировини набагато перевищив звичайний сезонний. Ціни готових молокопродуктів виросли відповідно - на 7-35%, залежно від самого продукту й регіону.
Зростання цін позначилося на різних нішах ринку молокопродуктів по-різному. Однак, в цілому, споживання переробленого молока в країні не скоротилося. Оператори відзначають деякий спад продажів серед дорогої молочної продукції (десерти, складні йогурти) і высокожирного (78% й 82%-го) вершкового масла без рослинних добавок.
Російська Федерація залишається найбільшим торговельним партнером України у відношенні торгівельних операцій на ринку молочної продукції. Порівняно з січнем–вереснем 2009р. експорт збільшився на 33%.
Але, для відображення економічного становища України і вчасності ринку молочної продукції, лише статистичних даних недостатньо. Більш того, аналіз економічної компоненти ні в якому разі не повинен зводитися до аналізу окремих її складових. Він повинен бути спрямований на комплексну оцінку її стану. У першу чергу, це фіксація рівня ризику, ступінь конкуренції і рівень ділової привабливості.
Споглядаючись на наслідки економічної кризи, ситуація на ринку досить нестабільна: чисельність працівників на підприємствах зменшилася, зменшилися поставки на внутрішні та зовнішні ринки, та найважливіше те, що репутація України та її економічні відносини з рядом інших країн впала. В такий нестабільний для всіх час, цей чинник відіграє велику роль, ми просто ризикуємо втратити цільові аудиторії. Інший ризик полягає в тому, що низька ціна робочої сили, з одного боку, може привести до зниження витрат, але, з іншого боку, вона таїть у собі загрозу зниження якості праці. Також значний негативний вплив політичних чинників формуватиме несприятливе середовище для бюджетного процесу в Україні у першому півріччі 2010 року в частині збалансування державного бюджету. Динамічно зростатиме державний борг України. Так, збільшення
внутрішнього боргу визначатиметься необхідністю фінансування бюджетного дефіциту та обслуговуванням існуючого боргу.

Анкета

Доброго дня, високошановний пан/пані ! Нам дуже важлива Ваша відповідь, щоб максимально врахувати Ваші пропозиції, і забезпечити регулярні поставки молочної продукцї до Ваших магазинів.
Дайти відповідь: поставте галочку (√) біля правильної відповіді. Якщо з перерахованих нижче варіантів правильної відповіді немає, напишіть поряд із варіантом «Інше».
I. Якій торгівельній марці молока, Ви надаєте перевагу?
1. «Ласуня».
2. «Галичина».
3. «Простоквашино».
4. «Біла лінія».
5. Інше( ).
II. Як часто Ви споживаєте молоко цієї торгівельної марки?
1. Від 1 до 3 разів на тиждень.
2. Від 3 до 5 разів на тиждень.
3. Від 5 до 7 разів на тиждень.
III. Якій торгівельній марці масла, Ви надаєте перевагу?
1. «Кагарлицьке».
2. «Фанні».
3. «Простоквашино».
4. «Світлогорське».
5. Інше( ).
IV. Як часто Ви споживаєте масло цієї торгівельної марки?
1. Від 2 до 4 разів на тиждень.
2. Від 4 до 6 разів на тиждень.
3. Майже щодня.
V. Якій торгівельній марці солодких сирків, Ви надаєте перевагу?
1. «Фанні».
2. «Простоквашино».
3. «Milka».
4. «Roshen».
5. «АВК».
6. «Конті».
7. Інше( ).
VI. Як часто Ви споживаєте солодкі сирки цієї торгівельної марки?
1. Від 2 до 4 разів на тиждень
2. Від 4 до 7 разів на тиждень
3. Дуже рідко
4. Не вживаю
VII. Якій торгівельній марці твердого сиру, Ви надаєте перевагу?
1. «ЗАТ Лисичанський»
2. «КМК Житомирське»
3. «Російський»
4. «Голандський»
5. Інше( ).
VIII. Якій торгівельній марціморозива, Ви надаєте перевагу?
1. «Корівка».
2. «Хрещатик».
3. «Морозко».
4. «Оленка».
5. Інше(______________).

IX. Чи згодні Ви купувати будь-який з цих товарів, якщо ціна зросте на 10-15% від вартості товару, за умови, що виробник дає гарантію на високу якість продукту, і дає гарантію на відшкодування, при порушенні цієї умови?
1. Так
2. Ні
3. Так. За умови, що пересвідчусь, побачивши письмовий документ.
X. До якого соціального класу, Ви відносите себе, за купівельною спроможністю вище зазначених продуктів?
1. Вищий клас: придбання будь-якої продукції і в будь-якій кількості для мене не є проблемою
2. Середній клас: придбання молочної продукції відбувається виключно на регулярній основі.
3. Нижчий клас: придбання молочної продукції відбувається в залежності від доходів. Зазвичай лише молоко.
4. Інше( ).
Дякуємо Вам за щирі відповіді і за витрачений час! Ми допоможемо Вам отримувати якісну молочну продукцію регулярно.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

реферат "Макросередовище ринку молочної продукції" з предмету "Маркетинг" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: продукції, молочної, ринку, Макросередовище. Робота опублікована 10.12.2011 в 18:47 її автором (Роман). З моменту опублікування роботи її переглянуто 143 та скачано 5 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Роман...

реферат виконував для себе, захистив на 100 балів, користуйтеся "на здоров'я"