Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Екологія

Калуш на межі екологічної катастрофиУривки

Екологічна катастрофа міжнародного масштабу загрожує прикарпатському місту Калуш – величезна кількість небезпечних відходів у будь-який момент може знищити навколишню природу.
Причина небезпеки – «Завод Калійних Добрив» – колись єдиний і відомий на весь Радянський Союз. Тут виробляли калійні добрива, аналогів яким не було у Європі. Розробка єдиних в Україні родовищ калійних солей і виробництво різних калійних добрив понад 30 років була візитною карткою міста хіміків Калуша, що на Івано-Франківщині. Тут виробляється третина усієї промислової продукції області і 1% промислового краму всієї України. Деякі види продукції, як, наприклад, калійні мінеральні добрива, магній металевий, поліетилен, тафтингові покриття та інші, вироблися лише тут. Проте з часом трудова гордість міста переросла у велике екологічне лихо.
Хімічна промисловість – годувальник міста – водночас обернулась його найбільшим головним болем та трагедією для людей.
Головна причина – Калійний завод, з якого власне і почалась промислова біографія міста, будівництво якого дало поштовх перетворенню невеличкого поселення солеварів на сучасне промислове місто, центр культури, освіти та науки. Сировина для заводу видобувалась як шахтним (шахти «Калуш», «Голинь» і «Ново-Голинь», так і відкритим (Домбровський кар’єр) способами.
Повна інформація про роботу

доповідь "Калуш на межі екологічної катастрофи" з предмету "Екологія". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 06.07.2011 в 17:42. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 459 та скачано 35 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...