Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Економічна інформатика

Словник з інформатики



Уривки

Складові ПК

Оперативна пам'ять – це основна пам'ять ПК, призначена для збереження поточних даних і виконуваних програм, а також копій окремих модулів ОС
Драйвер – програма, призначена для керування пристроями, що входять до складу ПК.
Контролер – це пристрій керування периферійним устаткуванням.
Інтерфейс - апаратна чи програмна система сполучення об’єктів з різними характеристиками.
Призначення відеосистеми ПК – відображати на екрані монітора відеодані, надані комп'ютером, чи інформацію, що вводиться з клавіатури.
Відеосистема ПК – складається з відеоадаптера (графічної плати) і дисплея (монітора).
Відеоадаптер – це пристрій, що керує процесом висновку на екран дисплея текстової інформації і графічних зображень.
Акселератор – спеціалізований графічний співпроцесор, орієнтований на виконання графічних операцій.
Дисплей – пристрій візуалізації текстової і графічної інформації, що вводиться користувачем чи виведеної комп'ютером.
LCD мониторы - плоский дисплей на основе жидких кристаллов, а также монитор на основе такого дисплея.
Утиліта – допоміжна програма для розширення можливостей ОС і обслуговування обчислювального процесу.
База даних - це набір організованої певним чином і зв'язаної між собою інформації про деякий об’єкт, у якій забезпечується пошук цієї інформації.

Інтернет

Internet – це назва великої розгалуженої міжнародної глобальної мережі, що поєднує десятки мільйонів користувачів.
Мережа Internet виникла з проекту, розгорнутого в 1969 році Агентством перспективних досліджень і розробок (АRPA) Міністерства оборони США, що носив мережу ARPANET, ця мережа була створена для надання допомоги науковим співробітникам лабораторій, військових організацій в обміні інформацією, а також як засіб зв'язку на випадок нанесення по США ядерного удару.
У 1974 році Роберт Кен, один з розроблювачів мережі ARPANET, і учений Винтон Серф запропонували комплект протоколів TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internrt Protocol) - комплект протоколів керування передачею/мережевий протокол.)
У 1983 році Агентство зв'язку Міністерства оборони США прийняло рішення про використання протоколів TCP/IP на всіх комп'ютерах, розташованих у вузлах мережі ARPANET. У той же час мережа ARPANET була розділена на дві мережі, одна з яких MILNET була орієнтована на військову галузь, а інша частина призначалася для досліджень в області мережевих технологій. Цей рік і прийнятий вважати роком народження мережі Internet, хоча окремі мережні підключення мали місце ще в 1980 році.
Таким чином, протоколи TCP/IP з'явилися стандартами, на базі яких стала розвиватися величезна мережа. До мережі постійно додавалися нові шлюзи і мережі, у той час як первісне ядро залишався незмінним.
Шлюз – електронний пристрій і відповідне програмне забезпечення, призначений для організації зв'язку між двома різнорідними мережами.
Маршрутизатор – мережевий пристрій, що аналізує кожен пакет даних, що надходить на його вхід і визначальне маршрут для передачі пакета в пункт призначення.
Вузол мережі – це будь-який пристрій (комп'ютер, модем, маршрутизатор, принтер, шлюз, концентратор і т.д.) у який встановлена мережева карта.
Протокол – це сукупність чітко сформульованих правил, що дотримуються при організації взаємодії і передачі даних як між окремими мережевими вузлами, так і на одному мережевому вузлі.
Пакет – це інформаційний блок (група байтів), що мають точно визначену структуру. У пакет входить заголовок зі зведеннями про маршрут доставки даних за адресою пункту призначення, власне дані, призначені для контролю повідомлення
Для того щоб дані потрапили в пункт призначення, вони передаються не єдиним потоком, а розбиваються на кілька частин, оформлених у так називані пакети.
Пакети стікаються в шлюзи Інтернет від різних ПК із різними ОС, що знаходяться в різних мережевих системах. Пакети, що попадають у вузол Інтернет, перемішані між собою, тому вузол повинний розібратися, до яких даних відноситься пакет і куди його варто направити. Мережеві маршрутизатори, через які проходять пакети, аналізують заголовки пакетів і передають їх наступному вузлу, що знаходиться на шляху просування пакета до місця призначення. Таким чином, мережеві вузли направляють пакети по тих маршрутам, що зазначені в заголовках.




Повна інформація про роботу

словник термінів "Словник з інформатики" з предмету "Економічна інформатика". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 06.09.2010 в 23:13. Автором даного матеріалу є Петро. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1762 та скачано 74 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Петро...

дуже детальний словник з інформатики


Подібні матеріали