Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Історія України

Становище церкви в 20 століттіЗміст

1. Вступ.
2. Роль релігії і церкви у житті суспільства.
3. Православна церква в Наддніпрянській Україні.
4. Сектантський рух.
5. Церква в Галичині.
6. Церковне життя на Буковині.
7. Закарпатська церква.
8. Список використаної літератури.

Вступ

Суспільно-політичні процеси останніх років в Україні закономірно знайшли своє відображення і в церковній сфері. Тут визначився ряд тенденцій: як позитивних – активізація релігійного життя, прихильність громадської думки до релігії, спалах інтересу до релігії як до неосвоєної ділянки духовної культури; так і негативних – конфронтація віруючих різних конфесій, загострення між церковних відносин, конфліктів тощо. Сучасна релігійна ситуація в державі висуває на перший план проблему розв'язання кризи Православної церкви. Актуальність питання обумовлена тим, що ця криза виходить за межі звичайних між церковних стосунків і має під собою соціально-політичне підґрунтя. В основі кризи Православної церкви в Україні лежить боротьба між Українською православною церквою Київського патріархату і православною церквою Московського патріархату.
На початку XX ст. в Україні діяли церкви і сектантські рухи, роль яких в національному відродженні була суттєво різною.

Список використаної літератури

1. Брайчевський М. Конспект історії України. К., 1993.
2. Гунчак Т. Україна: перша половина XX ст.. К., 1993
3. Сторінки історії України: XX століття. К., 1993.
4. www.knyha.com
5. www.library.znty.edy.ua
6. www.radtram.ua

Повна інформація про роботу

реферат "Становище церкви в 20 столітті" з предмету "Історія України". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 22.03.2011 в 22:32. Автором даного матеріалу є Наталя (Girl9491@bk.ru). З моменту опублікування роботи її переглянуто 1350 та скачано 85 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Наталя...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...