Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Природно ресурсний потенціал та економічне становище Рівненської областіВступ

Рівненщина належить до Західного Полісся. Природа Рівненщини – це панорама захоплюючих краєвидів, чисті спокійні ріки, чарівні озера, чудові болота. Вдале географічне розташування зумовило розвиток мережі автомобільних і залізничних магістралей, природно ресурсного потенціалу краю. Про це та багато іншого про регіон описано в моїй роботі.
Актуальним в моїй роботі є питання розкриття всіх природних та економічних багатств Рівненської області, характеристики її позитивних та негативних сторін, комплексної характеристики економічного становища Рівненщини.
Мета реферату достовірно висвітлити всі потенціали Рівненської області та дійти висновку щодо перспектив розвитку регіону. Сподіваюсь, мені вдасться висвітлити усі особливості Рівненської області.
Завдання роботи випливають з поставленої мети:
• проаналiзувати предметну область, тобто основні характеристики становища Рівненської області (площа, населення, з ким межує);
• дослідити мінерально – ресурсну базу Рівненської області;
• охарактеризувати промисловий та агропромисловий комплекси Рівненської області, перерахувати всі переваги та недоліки щодо цього;
• ознайомитися з зовнішньоекономічною діяльністю та інвестиційними можливостями Рівненщини;
• зробити висновки та розробити перспектив розвитку регіону.
Структура роботи зумовлена вiдповiдною послiдовністю виконання поставлених завдань. Дана робота передбачає наявність вступу, який окреслює загальний зміст роботи, трьох пунктів, що містять основну характеристику об’єкту дослідження та опис методики розробки інформаційної системи, і висновків, які узагальнюють досягнуті результати дослідження i висвітлюють подальші тенденції розробки теми.

Уривки

Переваги регіону щодо зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності:
1. Наявність постійних торговельних партнерів у багатьох країнах світу, достатньо диверсифікована структура зовнішньоторговельних операцій.
2. Значний експортний потенціал підприємств регіону.
3. Наявність шляхів міжнародного сполучення з відповідною митною інфраструктурою.
4. Наявність якісних інформаційних матеріалів про зовнішньоторговельний та інвестиційний потенціал регіону, а також відповідних спеціалізованих установ (Рівненська торгово-промислова палата, Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвестІнРівне»).
Недоліки:
1. Негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу.
2. Недостатнє використання експортного потенціалу, зокрема, підприємств машинобудування, легкої, харчової та меблевої промисловості.
3. Однобока орієнтація експорту продукції сільського господарства та харчової промисловості на країни СНД.
4. Практична відсутність залучення іноземних інвестицій або незначні обсяги залучення таких інвестицій у провідні галузі області (харчова, легка, хімічна, меблева промисловість, машинобудування, будівництво та виробництво будівельних матеріалів, лісове господарство, готелі та ресторани, фінансова діяльність, побутове обслуговування населення).
5. Нестабільність законодавчої бази в державі.
6. Технічна і технологічна відсталість більшості підприємств, що виробляють неконкурентноспроможну продукцію.
7. Невідпрацьована система надання гарантій повернення коштів інвестору.
8. Відсутність дієвого механізму захисту інтересів іноземних інвесторів.
Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

реферат "Природно ресурсний потенціал та економічне становище Рівненської області" з предмету "Національна економіка". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 10.12.2011 в 19:15. Автором даного матеріалу є Смоляк Ольга. З моменту опублікування роботи її переглянуто 479 та скачано 23 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Смоляк Ольга...

курсову писала дуже довго, враховуючи всі деталі, захистили на 100 балів


Подібні матеріали