Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Конституційне правоЗміст

Вступ 3
1 Джерела галузі конституційного права України 4
1.1 Природне право 4
1.2 Позитивне конституційне право 5
2 Конституційно-правовий статус Верховної Ради України 8
2.1 Порядок формування Верховної Ради України 8
2.2 Повноваження Верховної Ради України 10
Загальні висновки 12
Використана література 13

Вступ

В сучасних умовах розбудови правової системи України, що базується на зміцненні гарантії прав людини і громадянина, важливим є піднесення на належний рівень правосвідомості і правової культури населення України. Велике значення в реалізації цього процесу належить правовому вихованню і правовій освіті. Без глибоких знань прав, свобод і обов’язків людини і громадянина, чинного законодавства стає неможливим входження України в світову спільноту.
Конституція України становить значну соціальну цінність для людини, держави, суспільства. Вона в посттоталітарній Україні легалізувала приватну власність, проголосила юридичні гарантії прав та свобод людини і громадянина, конституційно встановила поділ влади. Основний Закон України 1996 р. виходить з пріоритету прав людини, закріплює верховенство Конституції і пряму дію її норм, верховенство права, принцип народовладдя, ідеологічну, економічну і політичну різноманітність. Аналіз Конституції з позиції ”людського виміру” дає підстави вважати, що вона повною мірою відповідає сучасним високим стандартам демократичної конституції.
У процесі розбудови незалежної Української держави, становлення конституційного ладу, творення Конституції України 1996 року вже набуто значного досвіду державно-правового розвитку. Він, у свою чергу, потребує відповідної наукового дослідження понятійного апарату, яким оперує наука конституційного права, та його роз’яснення.
В даній роботі створена спроба дати роз’яснення деяких понять та механізмів конституційного права України — його джерел та конституційно-правового статусу Верховної Ради України.

Повна інформація про роботу

контрольна робота "Конституційне право" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 22.10.2010 в 20:27. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 316 та скачано 31 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...