Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Страхування

Поняття власного утримання у перестрахуванні та чинники, що обумовлюють його обсягВласне утримання – економічно обгрунтована частина страхової суми, яку страхова компанія залишає на своїй відповідальності. Цю суму визначають:
• окремо за страховим полісом;
• за одним ризиком;
• за рядом ризиків.
Важливо визначити частку ризику, яку слід залишати на своєму утриманні. Передавати в перестрахування досить велику частку не вигідно, оскільки страхо¬вик відраховує І значну частину зібраних ним страхових премій. Вод¬ночас досить високий ліміт власного утримання впливає на фінансову стійкість страховика.
На розмір власного утримання впливають такі чинники:
- Обсяг премії. Чим більший обсяг зібраної премії при незначно¬му відхиленні від загальної кількості ризиків, тим вищий ліміт власно¬го утримання,
- Середня дохідність або середня збитковість за окремими видами страхування, за об'єктами. Чим вищою буде дохідність і нижчою збитковість, тим більшим може бути рівень власного ут¬римання.
- Розмір витрат на ведення справи. Якщо витрати з ведення спра¬ви за окремими видами страхування досить великі, страховик (цедент) при встановленні нижньої межі власного утримання може перекласти більшу частину цих витрат на перестраховиків.
- Територіальний розподіл застрахованих об'єктів. Чим більший розподіл, тим меншою буде кумуляція збитків І більшим можна вста¬новити власне утримання.
- Кваліфікація і практичний досвід спеціалістів страховика (цедента). Визначення правильної оцінки ризику, максимально можливо¬го збитку, установлення адекватного розміру комісії І необхідного розміру передач впливає на розмір власного утримання.
Іноді страховики перстраховують ризик, встановлюючи нульове власне утримання (фронтування).
Повна інформація про роботу

конспект "Поняття власного утримання у перестрахуванні та чинники, що обумовлюють його обсяг" з предмету "Страхування". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 18.09.2010 в 16:16. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 734 та скачано 34 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...