Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Магазин українських рефератів

Участь бухгалтера в слідчих діяхЗміст

Вступ...3
1. Особливості участі спеціаліста бухгалтера в слідчих діях..5
2. Допомога спеціаліста-бухгалтера у розкритті економічних злочинів.10
Висновки..16
Список використаних джерел...18

Вступ

Особливістю злочинів у сфері економіки є те, що значна частина їх слідів недоступна безпосередньому сприйняттю. Виявити такі сліди, встановити їх належність саме злочину, дослідити і використати як доказ неможливо без застосування економічних знань, зокрема, знань з області бухгалтерського обліку.
Спеціальні бухгалтерські знання можуть використовуватися в діяльності правоохоронних органів у боротьбі з економічною злочинністю для вирішення різних завдань, які обумовлюють статус суб’єктів цих знань та значення результатів їх застосування. Саме потреби практики здійснюють вирішальний вплив на наукові криміналістичні дослідження. Звичайно пріоритетне значення має використання спеціальних знань у формах, передбачених кримінально-процесуальним законом з метою отримання доказів. Але в процесі практичної діяльності правоохоронних органів були вироблені і непроцесуальні форми використання допомоги спеціалістів для вирішення певних проміжних завдань у боротьбі з економічною злочинністю, що знайшло відтворення в законодавчих актах, які визначають статус різних правоохоронних структур.
Поряд з документальною ревізією поширеною на практиці непроцесуальною формою використання спеціальних бухгалтерських знань
є консультації спеціаліста-бухгалтера, які він надає працівникам правоохоронних органів. Консультація — це надання спеціальної інформації, порад, які мають значення для прийняття тактичних або процесуальних рішень.
Оскільки при розслідуванні економічних злочинів дослідженню підлягають найрізноманітніші фінансово-господарські операції без такої допомоги прийняття правильних рішень з боку оперативних працівників і слідчих неможливе. Подібне використання спеціальних знань можливе як до порушення кримінальної справи, так і після прийняття цього процесуального рішення. Основною особливістю даної форми є те, що вона не базується на будь-яких дослідженнях — для цього використовується вже накопичені спеціалістом-бухгалтером знання і досвід.
Використання консультативної допомоги спеціаліста-бухгалтера (непроцесуальна форма) визначає одержання необхідних свідчень від визначеної особи відносно відомих йому специфічних питань, які цікавлять правоохоронні органи.
Дуже важливо використовувати допомогу спеціаліста-бухгалтера у
визначеній формі під час попередньої перевірки заяв та повідомлень, одержаних від громадян, організацій, про факти скоєних економічних злочинів.

Список використаних джерел

1. Кримінально процесуальний кодекс України.
2. Глібко В. М., Бущан О. П.Судова бухгалтерія: Підручник — К.: Юрінком Інтер, 2006. — 224 с
3. . Дондик Н. Я., Дондик Г. П. Судова бухгалтерія. Навч. Посіб. - К.: Центр учбової літератури, 2011. - 208 с.
4. Камлик М.І. Судова бухгалтерія. Підручник.-К.: Атіка, 2007. — 552 с.
Повна інформація про роботу

реферат "Участь бухгалтера в слідчих діях" з предмету "політична економія". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 07.10.2011 в 16:08. Автором даного матеріалу є Сергій. З моменту опублікування роботи її переглянуто 448 та скачано 36 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Сергій...

реферат виконано "на відмінно"