Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Соціальна та етнонаціональна політикаЗміст

1. Соціальна політика в Україні, її стан та перспективи розвитку.
2. Етнонаціональні конфлікти (Україна і світ).

Уривки

Надоело ждать ссылку на скачивание с файлобменников? На ckopo.net скачать через торрент любые файлы с неограниченной скоростью и без регистрации. На данном торрент треккере также отсутствует рейтинг на скачивание, что значительно упрощает систему обмена информацией.
Етнонаціональний конфлікт – це різновид соціального та політичного конфлікту, в якому виникає суперечка між суб'єктами національно-етнічного розвитку — націями, народностями, національними групами та їх державними утвореннями.
Етнонаціональні конфлікти були та залишаються значно поширеним явищем існування суспільства. Саме «завдяки» етнонаціональними конфліктам припинили своє існування найбільші імперії світу(Римська, Візантійська – Стародавній світ, СРСР, Югославія – сучасність), вони призводили до десятків воєн, сотень повстань тощо. Причини таких суперечок найрізноманітніші, проте можна виділити основні із них:
- поліетнічність держави;
- зона етнічних анклавів(Косово);
- проживання етнічних меншостей та представників титульної нації на одній території(угорці в Румунії);
- існування території, де відбулось возз’єднання народів.
Принципи розв’язання етнонаціональних конфліктів:
- демократизм;
- пошук компромісу;
- рівноправність всіх націй та народів;
- дотримання територіальної цілісності держави;
- непримиренність з шовінізмом, фашизмом, сепаратизмом.
Етнонаціональні конфлікти України загалом не мають глобального характеру, проте в останні роки існує проблема, пов’язана з протестами кримських татар. Вони прагнуть до необґрунтованого надання їм більше прав та переваг, порівняно з іншими націями. Кримські татари хочуть отримати автономію та мати власні органи управління, що є не правомірним, адже вони і нарівні з українцями є корінними жителями України. Суперечності з іншими націями (поляками, циганами, росіянами, вихідцями із Азії та Африки) загалом носять лише місцевий характер і не розглядаються на загальнодержавному рівні.
Повна інформація про роботу

самостійна робота "Соціальна та етнонаціональна політика" з предмету "Політологія". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 16.11.2011 в 01:07. Автором даного матеріалу є Даша. З моменту опублікування роботи її переглянуто 436 та скачано 40 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Даша...

відмінна самостійна робота по соціальній та етносоціальній політиці