Головна » Реферати » Реферати 4 курс » Управління проектами інформатизації

Класифікація проектів інформатизаціїУривки

Разом з тим, розглядаючи проблеми управління проектами інформатизації, саме ця класифікація не завжди відображає їх особливості і специфіку управління ними.
До основних особливостей проектів інформатизації можна віднести:
- інтелектуалоємкий характер предметної області більшості проектів;
- першорядна важливість проблеми людських ресурсів в усіх її аспектах. Перш за усе це стосується високих вимог до кваліфікації менеджерів і виконавців;
- мала частка господарської діяльності, пов'язаної з матеріальними активами;
- високий ступінь залежності від зовнішніх умов, насамперед, поведінки замовника;
- підвищені ризики, включаючи ризики порушення термінів і бюджету, припинення або призупинення проекту, невдалого впровадження результатів;
- підвищені вимоги до якості, що мають об'єктивно-конструктивний характер, тобто такий, що можна перевірити;
- високий ступінь індивідуалізації "під клієнта" і важливість організації "тісної" роботи з ним;
- висока ймовірність появи нових, раніше не виконуваних робіт, для яких технологія й система управління створюються "на ходу";
- критична важливість офісної системи, що підтримує комунікації й базу знань;
- наявність суттєвих особливостей планування, контролю й обліку;
- нерівномірність надходження замовлень, що утрудняє управління ресурсами;
- досить часто географічна віддаленість клієнта;
- наявність кількох виконавців та їх географічна розподіленість.
Особливо слід наголосити на першорядній важливості для проектів інформатизації проблеми людських ресурсів (як менеджерів, так і фахівців) в усіх її аспектах.
Варто зазначити, що Українська асоціація управління проектами так класифікує проекти за типом: інвестиційний, дослідний, організаційний, інформаційних технологій і зазначає, що проекти можуть класифікуватись і за іншими критеріями (внутрішніми й зовнішніми) [30]. Тобто проекти, пов’язані з інформаційними технологіями (проекти інформатизації) виділено як окремий тип, що відповідає сучасним тенденціям у проектному менеджменті.
Як же доцільно класифікувати проекти інформатизації, щоб врахувати їх особливості? Зазначимо, що навряд чи доцільно й можливо будувати єдину ієрархічну класифікацію проектів інформатизації. Скоріш за все, варто будувати кілька класифікацій за різними ознаками, виходячи з практичних потреб побудови ефективної системи управління ними з урахуванням зазначених особливостей цих проектів.
Здійснюючи таку класифікацію слід пам’ятати, що проекти інформатизації:
- можуть відноситись до різних професійних сфер діяльності (фінансова, юридична, маркетингова та ін.);
- мають різну складність задач, що розв’язуються;
- мають різний масштаб з точки зору ресурсів, що залучаються.
На основі розглянутих (та інших) реальних особливостей можна скласти узагальнену класифікацію проектів інформатизації (див. табл. 10.1)

Повна інформація про роботу

лекція "Класифікація проектів інформатизації" з предмету "Управління проектами інформатизації". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 16.09.2010 в 23:36. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 795 та скачано 33 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали