Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Менеджмент

Управління на підприємстві. Керівництво, лідерство, владаЗміст

Вступ
Сутність, поняття категорій «лідерство», «вплив» та «влада»
Основні підходи до проблеми ефективності лідерства
Огляд теорій поведінкового характеру
а) теорія Д. Мак Грегорі
б) теорія Р. Лайкерта
в) двомірне трактування Р. Стогдилла
г) управлінська ґратка Блэйка і Моутона
Ситуаційні підходи до ефективного лідерства
а) теорія Фідлера
б) теорія Митчела і Хауса
в) теорія життєвого циклу
г) модель Врума - Йеттона
Адаптивне керівництво
Вдосконалення організаційної структури управління Центру ‘’Торгпреса’’
Висновок
Список використаної літератури:

Вступ

В другій половині минулого століття після перемоги промислової революції на Заході ринкові відносини оволоділи всіма сферами життя суспільства. Як гриби після дощу росли великі фірми, що вимагали великого числа керівників вищого і середнього рівнів, здатних приймати грамотні раціональні рішення, працювати з великими масами людей. о У результаті з'являється людей, яка спеціально займається управлінською діяльністю. Цим керівникам вже не потрібно тримати своїх підлеглих у покорі владною рукою. Головним завданням стає кропітка організація, і щоденне керування виробництвом з метою забезпечення найбільшого прибутку власникам фірми. Ці люди стали називатися менеджерами.
Будь-який менеджер, який прагне працювати якомога ефективніше, повинен прагнути стати лідером. Навіщо? Чому? Що значить - бути лідером? Відповіді на ці питання дають ряд наук: соціальна психологія, філософія, педагогіка, економіка.
У США раніш усіх зрозуміли зв'язок між лідерством і результатами економічної діяльності, і за 50 років розробили значну кількість теорій і підходів до даної проблеми, видавши значну кількість як загальнотеоретичних праць (наприклад: робота У.Д. Дункана), так і вузькоспеціальних робіт (Д. Френсис, Б. Карлоф, Блейк). Для США ідея лідерства є національною й отут би хотілося процитувати американського економіста Ральфа Стогділа: "Джаз - не єдиний споконвіку американський внесок у світову культуру. Лідерство, як зміст теорії і наукових досліджень є результат винятково американської творчості".

Висновок

Лідерство є певною мірою мистецтвом. Можливо, це і є причина того, чому дослідникам не удалося розробити й обґрунтувати єдину теорію. Ситуаційний підхід підійшов, на мій погляд, ближче усього до рішення даної проблеми. Стиль лідерства прямо залежить від ситуації. У деяких з них менеджер досягає ефективності, структуруючи задачі, виявляючи турботу і підтримуючі підлеглих, в інших керівник допускає підлеглих до участі в рішеннях виробничих проблем, у третіх - безболісно змінює стиль під натиском начальства чи обставин. У будь-якому випадку стиль дійсного лідера повинний бути гнучким знаряддям ефективного керування виробництвом.
Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

курсова робота "Управління на підприємстві. Керівництво, лідерство, влада" з предмету "Менеджмент". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 05.06.2011 в 15:22. Автором даного матеріалу є Ілля (illyalvov@gmail.com). З моменту опублікування роботи її переглянуто 681 та скачано 41 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Ілля...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали