Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Дипломні роботи

Виконавче провадження та його учасники



ВСТУП

 

Для виконання завдань захисту прав громадян, юридичних осіб і держави, цивільне судочинство покликано забезпечити, як правильний та своєчасний розгляд і вирішення підвідомчих йому справ, так і виконання постановлених щодо них рішень. Ця мета досягається за допомогою процесуального порядку їх примусової реалізації, яка становить самостійну і завершальну стадію цивільного процесу —виконавче провадження. Виконанням усуваються порушення майнових і особистих немайнових прав шляхом застосування процесуальних засобів і способів примусу до осіб, які відмовилися добровільно виконати свої обов'язки.

       Виконавче провадження   -   це   сукупність  дій  органів  і посадових  осіб,   спрямованих   на примусове  виконання  рішень  судів  та  інших органів (посадових осіб),  які здійснюються  на  підставах,  у  спосіб  та  в  межах повноважень,  визначених  Законом України " Про виконавче провадження”, іншими нормативно-правовими актами,  виданими відповідно до цього Закону та інших законів,  а також   рішеннями,  що  відповідно  до  цього  Закону  підлягають примусовому виконанню.

       Цивільний процесуальний порядок (форма) розкриває ряд істотних особливостей виконавчого провадження і характеризується такими положеннями:

 

а) Примусове виконання   рішень   в   Україні  покладається  на Державну  виконавчу  службу,  яка  входить  до  системи   органів Міністерства юстиції України;

 

б) Відповідно до Закону України "Про державну виконавчу службу" примусове  виконання   рішень   здійснюють   державні   виконавці районних,  міських  (міст обласного значення),  районних у містах відділів державної виконавчої служби (далі - державні виконавці).

 

 в) Інші органи,  організації  і   посадові   особи   здійснюють виконавчі дії у випадках,  передбачених законом, у тому числі відповідно до статті 6 вище вказаного закону на вимогу  чи  за  дорученням державного виконавця.

 

Значення судового виконання полягає в тому, що воно гарантує фактичну реалізацію рішень судових і несудових органів, завершує юрисдикційну діяльність по захисту суб'єктивних прав громадян і організацій, забезпечує зміцнення законності у сфері матеріально-правових відносин, попереджає цивільні й цивільно-процесуальні правопорушення та сприяє вихованню громадян і службових осіб у дусі виконання законів України.





Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

дипломна робота "Виконавче провадження та його учасники" з предмету "Дипломні роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 07.07.2010 в 13:21. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 368 та скачано 23 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали