Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Кримінально-правова статистикаЗміст

Вступ
1. Джерела статистики, кримінальної-правової статистики
2. Об'єкт кримінально-правової статистики
3. Поняття статистичних зведень і угруповань. Класифікація злочинів по кримінальних ознаках
4. Мода
5. Поняття абсолютних величин (чисел)
6. Вивчення всієї системи способів боротьби зі злочинністю – як задача кримінально-правової статистики.
Задачі
Література

Вступ

На відміну від інших соціальних ідей і політичних орієнтацій демократична правова держава при верховенстві правового закону і пріоритеті прав людини і громадянина практично сприйнято суспільством як майбутнє державного ладу України. Рішення цієї задачі зв'язано не тільки зі створенням сучасного законодавства, забезпеченням законності діяльності держави і його органів, муніципальної системи і суспільних формувань, надійної, швидкої і справедливої юстиції, незалежного правосуддя, але з подоланням небезпечних меж правового нігілізму, що досягло, що знаходиться нині на грані беспределу у всіх сферах державного і громадського життя, і, головне, формування високого рівня правової культури суспільства і кожної людини.
Необхідною умовою розвитку цих процесів є їхній правовий супровід і забезпечення державою - єдиної на території країни політичної організації, що здійснює суверенітет, джерело якого - народ України. Але держава і право мають не тільки інструментальне значення і " самостійну цінність. Одночасно це право жити цивілізованим життям і засіб забезпечити людині відповідні волі". До цієї мети суспільство прийде тільки через підвищення відповідальності, покладеної " на інститути державної влади", рішучі дії по економічному, політичному і соціальному реформуванню, створенню якісної " правової бази для таких дій".
Усе вищесказане в особливому ступені стосується кримінально-правових наук, у тому числі і правовій статистиці.
Статистика України, що охоплює своїми показниками всі сторони економічного, політичної, культурної і правового життя нашої держави, розчленовується на цілий ряд галузей (економічна, демографічна, медична й ін.).
Однієї з таких галузей і є правова або юридична статистика, що відбиває своїми показниками, як охороняється суспільний і державний лад, різні форми власності, як захищаються гарантовані Конституцією України права й інтереси окремих громадян і юридичних осіб. Основна мета правової статистики - облік порушень законності розглянутих органами МВС, прокуратури, суду й арбітражного суду, а також заходів щодо боротьби з цими порушеннями.
Роль правової статистики в поліпшенні діяльності зазначених органів досить серйозна, тому що саме вона поряд з іншими джерелами дає можливість установити, як працюють судові, слідчі, виправно-трудові й інші адміністративні установи, як здійснюється правосуддя.
Кримінально-правова статистика вивчає кількісну сторону злочинності, судимості і діяльності державних органів по боротьбі зі злочинністю, попередженню злочинних проявів і виправленню правопорушників. Вона підрозділяється на:
а) статистику попереднього розслідування, що враховує злочинність і діяльність органів попереднього розслідування (кількість збуджених кримінальних справ, зареєстрованих злочинів, що зробили їхніх осіб, затриманих, арештованих, терміни розслідування, розкривання, повернутих на додаткове розслідування справ і інші показники);
б) статистику карного судочинства, що охоплює облік судимості і діяльності судів (кількість розглянутих кримінальних справ, засуджених, звільнених від кримінальної відповідальності і покарання, виправданих, міри покарання, роботу касаційної і наглядової інстанцій, світових суддів і т.п.);
в) статистику виконання вироків, що включає облік діяльності прокуратури по нагляду за місцями позбавлення волі і виправних установ, а також роботу судів по умовнодостроковому звільненню і заміні покарання більш м'яким (облік засуджених ув'язнених, підслідних ув'язнених, по термінах покарання, термінам утримання під вартою, видам злочинів і інших показників).

Повна інформація про роботу

курсова робота "Кримінально-правова статистика" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2011 в 17:01. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1017 та скачано 36 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...