Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Сучасні реферати

Пунічні війниЗміст

Введення 3 ст.
Глава 1
Початок ввідносин 4 ст.
Перший період війни 15 ст.
Глава 2
Перші перемоги Ганнібала 21 ст.
Основні статті: Битва при Тіціне, Битва при Треббії
Битви Другої Пунічної війни
Третій період війни 28 ст.
Висновки 32 ст.
Список літератури 33 ст.

Введення

Три війни між Римом і Карфагеном за гегемонію в Середземному морі. Фінікійське населення Карфагена римляни називали пунами (пунійців), звідси і походить назва війн у римських істориків. До початку Першої Пунічної війни Рим встиг встановити своє панування над всією Італією. Війна почалася після того, як до Риму за допомогою звернулися найманці з Кампанії, що називали себе мамертінцями, захопили місто Мессіну в Сицилії, на березі протоки, що відокремлює острів від Італійського півострова. Тиран Сіракуз Гієрон осадив Мессіну. Частина мамертінців звернулася за допомогою до Карфагену, а інша - до Риму, посилаючись на своє італійське походження. Карфагеняни висадилися в Мессіні. Римляни побоювалися, що карфагеняни зможуть опанувати найбільшим сіцілійським містом Сіракузами і поставлять під контроль острів, постачав Італію хлібом. Під тиском народних зборів римський сенат у 264 році оголосив війну Карфагену. Період 248 - 242 років до н.е. характеризується крайнім виснаженням сил обох сторін. Велися мляві бойові дії, які майже нічого не вирішували. Лише в Сицилії новий головнокомандувач Карфагена Гамількар Барка зумів домогтися деяких успіхів. У 242 році до н. е.. в Римі на приватні кошти громадян був побудований новий флот - 200 пентер, але ці кораблі були легше звичайних римських квінквірем. Римляни готувалися до рішучого бою за море. Вони більше не збиралися покладатися тільки на абордажні тактику. Моряки і веслярі тренувалися щодня. У 241 році до н. е.. відбулася битва у Егатських островів. Пунійським флот в 120 судів не зміг протистояти римлянам і був повністю знищений - втрати склали 50 кораблів потопленим і 70 взятими в полон.
Основною одиницею римського війська був легіон .
Не хотите тратить время на морально устаревшую систему образования? Статистика говорит в твою пользу, закончив высшее учебное заведение, лишь 3 процента специалистов трудоустраиваются строго по своей специальности. Поэтому зачем посвящать 4 года своей жизни, если можно просто купить диплом в Волгограде. Все изготовленные дипломы являются полностью оригинальными.
Повна інформація про роботу

курсова робота "Пунічні війни" з предмету "Історія Азії та Африки". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 31.12.2012 в 12:23. Автором даного матеріалу є Аліна. З моменту опублікування роботи її переглянуто 45 та скачано 0 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Аліна...

відмінна курсова на 33 сторінки, використано 18 джерел