Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Інтелектуальна власність у міжнародному приватному праві (міжнародне приватне право)

Зміст

Вступ 3
1 Міжнародна система охорони інтелектуальної власності 5
2 Найважливіші проблеми захисту інтелектуальної власності в Україні 18
Загальні висновки 23
Використана література 25

Вступ

В умовах стрімкого розвитку науково-технічного прогресу в сучасному світі інтелектуальна діяльність людини в різноманітних сферах духовного і матеріального виробництва набуває великого значення. Усі новітні досягнення у галузі науки, літератури, мистецтва, у розвитку високотехноло-гічних виробництв являють собою результат інтелектуальної творчої діяльності людини і є об’єктом права інтелектуальної власності.
Протягом XVIII—XIX століть визнана важлива роль авторів і видавців у соціальному прогресі, а також те, що їх всебічна підтримка і достатня винагорода — у інтересах самого суспільства. Наприкінці XIX ст. і протягом XX ст. значні зміни у соціальній, політичній, економічній і науково-технічній сферах обумовили новий погляд на право інтелектуальної власності. Свобода преси і зростаюча кількість її видань, прогрес у галузі освіти, особливо для широких мас, підвищення якості вищої освіти поряд із збільшенням кількості університетів, інших вузів та бібліотек, наголос на використанні національних мов, науково-технічний прогрес і поява нових незалежних країн сприяли перегляду поглядів, що раніше склалися.
Складову права, що захищає право власності на результати творчої діяльності, називають правом інтелектуальної власності, яке містить право промислової власності, авторське право і суміжні права. Основна мета охорони авторських і суміжних прав у країні — сприяння збагаченню і поширенню національної культурної спадщини. Досвід свідчить, що рівень останньої прямо залежить від ступеня охорони прав авторів творів літератури, науки та мистецтва. Чим більше їх існує, тим вище престиж країни й тим вища зайнятість у наукових дослідженнях, книговидавничій діяльності, індустрії звукозапису та розваг. Врешті-решт, всебічне заохочення до творчості є однією з основних передумов соціального, економічного та культурного прогресу країни.
Україна має великий науково-технічний і промисловий потенціал. У країні є могутня науково-дослідна база, висококваліфіковані наукові кадри, розвинена промисловість. Наші вчені користуються світовим визнанням в галузі технічних наук та юриспруденції. На теперішній час Україна переживає нелегкий етап свого становлення, зумовлений переходом до цивілізованої ринкової економіки. Економічному розвитку сприяють інноваційна діяльність, створення і використання прогресивних технологій, реалізація інвестиційних програм, метою яких є отримання прибутку від результатів інтелектуальної діяльності. У цьому разі необхідно згадати про об’єкти інтелектуальної власності, що є одним із елементів інтелектуальної діяльності. У даній радикально новій ситуації головне — забезпечити правильне поєднання інтересів авторів творів, з точки зору їх достатньої винагороди, та інтересів усього суспільства. Саме ця проблема гармонізації інтересів приватних осіб та громадських інтересів все більше виступатиме на передній план, особливо у країнах, що розвиваються, у контексті створення їх системи охорони авторського права, а також міжнародної охорони авторських прав.
Актуальність зазначених вище проблем, їх недостатнє вивчення і визначили вибір теми цього реферату.Коментар автора роботи
Сергій...

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...


  Скачать работу бесплатно [25.3Kb]

Характеристика роботи

реферат "Інтелектуальна власність у міжнародному приватному праві (міжнародне приватне право)" з предмету "Правознавство" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: приватному, Інтелектуальна, право), праві, (міжнародне, міжнародному, Власність, приватне. Робота опублікована 24.10.2010 в 21:11 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 1119 та скачано 53 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 5 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочокЯк Ви оцінюєте роботу, прокоментуйте?

Ім`я *:
Email:
Код *: