Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Архів рефератів

Договір лізингуЗміст

1.Теоретичне питання….3
2. Практичне завдання №1…..8
3. Практичне завдання №2…10
Список використаної літератури..12

Уривки

Практичне завдання 1
Маресов звернувся до Київського районного суду міста Харкова про стягнення неустойки в сумі 373 грв. і збитків у розмірі 546 грн. з будівельно-ремонтної фірми "Спецремонтстрой". У позовній заяві він зазначив, що 14 січня 2004 року він уклав із відповідачем договір підряду на ремонт квартири, згідно з яким термін закінчення робіт був визначений 01 червня 2004 р. Але до зазначеного терміну ремонт не був закінчений, а частина робіт взагалі була зроблена не якісно. Суд задовольнив позов частково і стягнув з відповідача тільки неустойку. У стягненні збитків позивачу було відмовлено на тій підставі, що це не було передбачено умовами договору. Маресов не погодився з таким рішенням суду й оскаржив його в апеляйіному порядку. На його думку, суд повинен був стягнути з відповідача як неустойку, так і збитки.
Яке рішення повинен прийняти суд апеляційної інстанції? Які види неустойки передбачені чинним законодавством ?

Відповідь

Нужно изготовить персональные визитки для сотрудников компании? Закажите полный комплекс полиграфия киев: разработка макета, верстка, печать. Создайте позитивный имидж Вашей организации уже сейчас.
Розглядаючи дану ситуацію, по-перше, слід звернути увагу на те, що з моменту укладення договору фірмою «Спецремонтстрой» з Маресовим обидві сторони вступають в цивільно-правові відносини та несуть цивільно-правову відповідальність щодо виконання своїх зобов’язань.
Так, ми бачимо, що з моменту укладення договору фірма «Спецремонтстрой» взяла на себе зобов’язання зробити ремонт у квартирі Маресова у чітко визначений термін, а саме - до 01 червня 2004 р. Але, не справляючись з покладеними обов’язками фірма «Спецремонтстрой» не змогла виконати повний обсяг ремонтних робіт у зазначений строк, а також у Маресова з’явились претензії щодо якості виконаних робіт. У зв’язку з переліченими вище діями Маресов звернувся до суду з цивільним позовом щодо відшкодування збитків та неустойки.
Необхідно зазначити, що згідно ст. 22 ЦК України збитками є:
1) втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);
2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
Таким чином ми бачемо, що у даному випадку Маресов має всі юридичні підстави на відшкодування збитків, які виражаються у заподіянні прямої шкоди майнового характеру внаслідок неналежного виконання своїх дій фірмою «Спецремонтстрой». [2]
Далі ми маємо зазначити, що згідно ст. 549 ЦК України неустойка (штраф, пеня) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання.
По відношенню до нашої ситуації ми бачимо, що Маресов має юридичні підстави і на стягнення неустойки у зв’язку з порушенням фірмою «Спецремонтстрой» строків виконання ремонту, зазначених у договорі незалежно від причинення йому збитків згідно зі ст. 550 ЦК України.
Виходячи із вищезазначеного, ми маємо зробити висновок, що у даній ситуації згідно ст. 858 ЦК України підрядник несе відповідальність за неналежну якість роботи і згідно ч. 3 ст. 858 ЦК України апеляційний суд повинен задовольнити позов Маресова щодо відшкодування збитків, а також згідно ч. 1 ст. 549 ЦК України задовільнити позов щодо сплати неустойки у вигляді штафу.
Статтею 549 Цивільного Кодексу України передбачено два види неустойки у вигляді пені і штрафа.
Отже, штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми
невиконаного або неналежно виконаного зобов’язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання. [7]
Повна інформація про роботу

контрольна робота "Договір лізингу" з предмету "Цивільне право України". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 22.09.2012 в 11:22. Автором даного матеріалу є Дмитро Юрійович. З моменту опублікування роботи її переглянуто 207 та скачано 18 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Дмитро Юрійович...

котрольна робота містить реальні практичні завдання та відповіді до них