Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Інші реферати

Новий рік у різних країнах світуКупить беговую дорожку. Беговые дорожки Киев. Интернет магазин тренажеров Леди Фитнесс.

У РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ європейське літочислення було запроваджено, як відомо, Петром Першим 1 січня 1700 року. Але якби давньоруський календар досі мав свою силу, то ми святкували б зараз новий 7508 рік, і не в січні, а у вересні. А в Китаї новий 4697 рік прийде в лютому. Потім Новий рік відсвяткують в Індії, там 22 березня настане 1921 рік. Трохи пізніше, 13 квітня, новий рік прийде в Непал, він стане 2056-м. Мусульмани зустрінуть свій 1419-й рік влітку, 21 червня. Євреї відсвяткують новий 5760-й рік 15 вересня. В Японії та Кореї новий рік настане, як і в Європі, 1 січня, але на календарі буде зовсім інше літочислення. А може, не обмежувати себе першосічневим гулянням, а святкувати Новий рік і в лютому - з китайцями, й у березні - з індусами, й у квітні - з непальцями, й у червні - з мусульманами, й у вересні - з євреями?
За ФІНСЬКИМИ старовинними уявленнями, центральний зимовий місяць був лисячим. Січень і лютий називалися великим і малим або першим і другим місяцем таммікуу. Святкування Нового року 1 січня було прийнято фінами у XVI столітті. До цього рік починався після Михайлова дня (21 листопада). З того часу, як Новий рік стали святкувати 1 січня, у переддень його і на перше число Нового року стали ворожити. Широко розповсюдилося лиття олова у воду, яке прийшло із заходу. Відливали по фігурці для кожного члена сім'ї, а останню - для духа землі, щоб дізнатися, чи захищатиме він дім. У воді з-під литва дівчата змочували свої хустки і клали їх під голову, сподіваючись побачити уві сні судженого. Крім того, дивилися в дзеркало, що ніби допоможе побачити обличчя жениха, передбачити у році, що надходить, майбутнє заміжжя.
Жителі БРИТАНІЇ дотримуються старовинного звичаю "Впускання нового року", який полягає в тому, що коли годинник починає бити 12, відчиняють задні двері будинку, щоб випустити старий рік, а з останнім ударом годинника відкривають передні двері, впускаючи новий рік.
У ШОТЛАНДІЇ перед настанням нового року на фермах розводять яскравий вогонь у каміні і вся родина сідає біля нього в очікуванні ударів годинника. Коли стрілки годинника наближаються до півночі, господар дому встає і мовчки відчиняє двері. Він тримає їх відкритими доти, доки годинник не проб'є останній удар. Так він випускає старий рік і впускає новий.
У БЕЛЬГІЇ ТА НІДЕРЛАНДАХ всюди поширена "магія першого дня", зміст якої полягає в тому, що за поведінкою людини в перший день нового року судять про те, що для неї має буде в році, який надходить. Тому намагалися нічого не позичати цього дня, надіти щось нове тощо. Вірять: щоб увесь рік був достаток у домі, необхідно, щоб на столі було багато страв на Новий рік.
День Нового року є також і святом для дітей. Цього дня діти поздоровляють батьків із Новим роком і читають їм зазделегідь приготовані вітальні листи, написані на спеціальному, прикрашеному яскравими квітами і стрічками папері. У фламандців і валлонів у ніч під Новий рік по домах ходить "Добрий ангел" або "Немовлятко Христос", які кладуть солодощі під подушку сплячим дітям.
З давніх давен існує в Нідерландах і Бельгії ще один широко поширений і в інших країнах звичай - вибори короля свята. Для цього господині печуть пиріг, у який запікається біб. Той, кому дістається шматок пирога з бобом, стає королем на все свято. Король сам підбирає собі королеву і свиту: придворного блазня, вельможу, "Чорного Петера" та ін.
В АВСТРІЇ сучасний звичай подарунків і привітань на Новий рік був поширений ще наприкінці XVIII і початку XIX століть. Тепер прийнято дарувати фігурки або посилати поштові листівки з традиційними символами щастя -сажотрусом, чотирилистою конюшиною, свинею. Вечеря 31 грудня має бути багатою, щоб у новому році добре жилося. Обов'язковою м'ясною стравою було заливне порося або свинина. Вважали, що для того, щоб бути щасливим, треба з'їсти шматок голови або свинячого рила - це називалося "брати участь у свинячому щасті".
У ШВЕЙЦАРІЇ люди святково одягаються, щоб святкувати день Святого Сильвестра. Це свято засноване на легенді про те, що Папа Римський Сильвестр (314 рік) піймав жахливого морського монстра. Вважалося, що в 1000-м році цей монстр вирветься на волю і знищить світ. На щастя цього не сталося. Відтоді в Швейцарії цю історію згадують на Новий Рік. Люди наряджаються в маскарадні костюми і називають себе Сильвестрклаусами.
В ІСПАНІЇ виразні риси еротичного культу несе на собі один з новорічних звичаїв, якого дотримуються і тепер у багатьох селах країни, хоча вже у жартівливій формі -укладення фіктивних шлюбів. Під Новий рік дівчата і парубки всього села тягнуть долю -папірці з іменами односельчан обох статей. Парубки таким чином отримують "наречених", дівчата - "женихів". Подекуди, наприклад в окрузі Оренсі, ця процедура відбувається перед багаттями біля церковної паперті. Шлюбні пари, які утворилися, вважаються до самого кінця святків закоханими і поводяться відповідним чином.
У БОЛГАРІЇ традиційно зустрічають Новий рік удома. Перед початком свята наймолодший у домі стоїть біля ялинки і виспівує гостям колядки. Вдячні родичі й гості дарують йому подарунки. Найцікавіше починається з 12-м ударом годинника. У цей час у будинках на мить гасне світло для новорічних поцілунків. Тільки після цього господиня починає розрізати пиріг із запеченими в ньому сюрпризами. Якщо дісталася монетка -чекай багатства, гілочка троянди - кохання. Така ж пиріжково-сюрпризна традиція поширена в Румунії.
У ГРЕЦІЇ Новий рік - це день святого Василя. Святий Василь був відомий своєю добротою, і грецькі діти залишають свої черевики біля каміну в надії, що святий Василь заповнить черевики подарунками.
ЄВРЕЙСЬКИЙ Новий Рік - святий час, коли люди думають про здійснені гріхи й обіцяють спокутувати їх у наступному році добрими справами. Дітям дарують новий одяг. Люди печуть хліб і їдять фрукти.
В ЯПОНІЇ Новий Рік також святкуеться 1 січня. Щоб не впустити злих духів, японці вішають пучки соломи перед входом у домівки, що, як вони вважають, приносить щастя. У момент початку нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм удачу в новому році.
Повна інформація про роботу

реферат "Новий рік у різних країнах світу" з предмету "Інші реферати". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 01.11.2010 в 20:45. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 2573 та скачано 47 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...