Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Сучасні реферати

Естетичне виховання молодших школярів на уроках фізичної культуриЗміст

Вступ…3-4
Розділ 1. Теоретичні основи естетичного виховання молодших школярів на уроках фізичної культури…….…..4
1.1. Естетичне виховання молодших школярів як проблема навчання і виховання…….…4-8
1.2. Характеристика засобів естетичного виховання на уроках фізичної культури.8-11
Висновки до першого розділу..….11-12
Розділ 2. Методи та організація дослідження….......12
2.1. Методи дослідження……..…..12-14
2.2. Організація дослідження…….14-15
Висновки до другого розділу…….15-16
Розділ 3. Стан естетичного виховання молодших школярів у практиці проведення уроків фізичної культури у загальноосвітніх навчальних закладів16
3.1. Аналіз шкільної програми з фізичної культури…....16-18
3.2. Аналіз стану естетичного виховання за результатами педагогічного спостереження та бесід…….....18-21
Висновки до третього розділу.21
Розділ 4. Аналіз результатів формувального експерименту молодших школярів на уроках фізичної культури..…..21
4.1. Експериментальна програма естетичного виховання молодших школярів на уроках фізичної культури…….21-26
Загальні висновки..….…26-27
Список використаних джерел…….….28-29

Загальні висновки

1. У науковій роботі наведено теоретичне обґрунтування та запропоновано експериментальне розв’язання педагогічної проблеми естетичного виховання молодших школярів на уроках фізичної культури.
Проведений аналіз наукових праць показав, що проблема естетичного виховання молодших школярів на уроках фізичної культури ще недостатньо досліджена і розроблена у теоретичних та практичних аспектах. Стратегічним напрямком естетичного виховання на уроках фізичної культури є розробка комплексної експериментальної програми проведення ритміки та ритмічної гімнастики у процесі уроків фізичної культури.
Визначено, що теоретичною основою естетичного виховання молодших школярів на уроках фізично культури виступає особистісно орієнтований підхід разом з індивідуальним та діяльнісним, які забезпечують формування інтересу та ефективного застосування комплексної експериментальної програми.
Выбираете фотобумагу для хорошего качества печати? Как Вы понимаете, фотобумага купить - не проблема. Прежде нужно ее выбрать, и в этом Вам поможет статья о том, как выбрать и купить фотобумагу, которая подойдет вам на 100%. Более того, на сайте Вы найдете фотобумагу на любой случай: для работы, развлечения, для искусства в конце концов.
2. Аналіз педагогічної, психологічної літератури та літератури з теорії і методики фізичного виховання свідчить, що естетичне виховання на уроках фізичної культури спрямовано на формування краси тіла, краси та виразності рухів, відчуття ритму, спрямованого в цілому на підвищення інтересу до свого фізичного самовдосконалення.
3. Дослідження стану естетичного виховання молодших школярів у практиці проведення уроків фізичної культури дали можливість визначити, що у шкільній програмі з фізичної культури мають місце засоби, які спрямовані на естетичне виховання – це танцювальні вправи та вправи ритмічної гімнастики.
Аналіз результатів педагогічного спостереження та бесід показали, що в основному естетичне виховання проводиться у рамках уроку хореографії. На уроках фізичної культури вчителі майже не застосовують танцювальні вправи та вправи ритмічної гімнастики.
Аналіз результатів бесід з молодшими школярами (2-А та 2-Б загалом 41 школяр) показали, що найбільшу зацікавленість у учнів викликають уроки фізичної культури з використанням рухливих ігор та уроків з казковими сюжетами (82,3%). При цьому відзначаємо гендерні відмінності сприйняття змісту уроків фізичної культури, а саме дівчаткам найбільше подобаються уроки хореографічної спрямованості, а хлопчикам – ігрової.
4. У процесі проведення формувального експерименту було розроблено комплексну експериментальну програму, яка поєднує у собі елементи ритміки ритмічної гімнастики музичного супроводу, музичних рухових ігор. Ця програма застосована у практику проведення уроків фізичної культури молодших школярів загальноосвітньої школи № 14.
Повна інформація про роботу

індивідуальна робота "Естетичне виховання молодших школярів на уроках фізичної культури" з предмету "Методика фізичного виховання". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 31.12.2012 в 13:04. Автором даного матеріалу є Петр. З моменту опублікування роботи її переглянуто 60 та скачано 0 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Петр...

відмінная наукова робота на 29 сторінок, використано 21 наукове джерело