Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Сучасні реферати

Маркетинг у страховій діяльностіЗміст

Вступ3
1. Маркетинг у страховій діяльності. Маркетингова стратегія страхової компанії…4
2.Побудова маркетингової служби в страховій компанії..16
3. Основні типи російських страхових компаній…...17
Висновки21
Список використаної літератури.23

Вступ

Одним з найбільш ефективних сучасних способів розвитку страхового ринку є вживання методів маркетингу в діяльності страховиків. Його можливості дуже великі, оскільки він є новою продуктивною філософією бізнесу. Її впровадження в повсякденне життя компаній надзвичайно сприятливо відіб'ється як на результатах їх діяльності, так і на стані ринку як такого, він може істотно поліпшити (оптимізувати) фінансово- економічні стосунки у страхуванні. Під фінансово-економічними стосунками в страхуванні тут розуміється комплекс взаємодій компанії і клієнта, що виникають в процесі продажу страхового продукту, його обслуговування і виплати страхового відшкодування. Розширення використання маркетингу є одним з найбільш перспективних напрямів розвитку російського страхування в найближчому майбутньому. Страховий маркетинг як самостійна течія виник в економічно розвинених країнах відносно недавно - на початку сімдесятих років. Посилившася на початку XХ століття тенденція до глобалізації світової економіки торкнулася і страхового ринку. Зближення економік різних країн створює принципово нові умови для страхового бізнесу, сприяє уніфікації умов страхування. І щоб вижити в умовах жорстокої конкуренції, страховим компаніям доводиться удаватися до послуг маркетингу, який спрадавна застосовувався на ринках товарів народного споживання. Грунтуючись на історичних даних, можна сміливо стверджувати, що саме старе світло було, окрім всього іншого, колискою і батьківщиною страхування. Ще у древніх римлян практикувалося страхування похоронних витрат. Страхування стало супутником революційних змін і в міжнародній торгівлі, і в промисловому розвитку. Великий вплив на розвиток страхування виробили інформаційні технології кінця XX століття, у тому числі і інтернет.
Выбираете эргономичный столик для Вашего ребенка? Мой Вам совет, этот школьный стол должен хорошо адаптироваться под компьютер. Сегодня компьютер для ребенка - лучший инструмент для учебы, поиска информации, отдыха. Таким образом, купив 2 в 1 Вы сэкономите деньги и место в комнате Вашего ребенка.

Висновки

Маркетинг в широкому значенні - це система балансування інтересів страховика і страхувальника. У вузькому сенсі маркетинг є інструментом підвищення ефективності роботи страховика за рахунок більш повного врахування інтересів і особливостей поведінки страхувальника. Основними інструментами страхового маркетингу є страховий продукт, створений виходячи з потреб і особливостей поведінки цільової клієнтури, а також система реалізації і стимулювання продажу страхових послуг, адаптована до властивостей страхових продуктів і споживчого поведінки.
У плані визначення схильності до страхування найбільший інтерес представляють економічні орієнтири потенційного страхувальника, і зокрема - подання щодо способів захисту від несприятливих ситуацій. Якщо страхування входить в індивідуальну систему боротьби з різними небезпеками, споживач схильний до придбання страхових послуг. І навпаки: страхування мало поширене в соціокультурних групах, що використовують «альтернативні» способи попередження ризиків - взаємодопомога в сім'ї, накопичення грошей, дотримання прийме і т.д. Тому компанія, в першу чергу, повинна працювати із споживчими групами, які орієнтуються на ринковий стиль поведінки і економічні засоби боротьби з небезпеками, включаючи страхування.
Рішення про придбання страхового продукту приймається на підставі оцінки співвідношення «ціна-якість» для нього. Якість послуги визначається, в першу чергу, тим набором ризиків, від яких вона захищає, тобто відповідністю страхового покриття потреб клієнта, його страхів і побоювань. Основою визначення якості страхового продукту є його споживча оцінка. Чим вище значимість страхованої небезпеки для споживача, тим вище споживча цінність (споживчі властивості) продукту.
Основним принципом ефективного організаційного побудови страхової компанії є її максимальна орієнтація на кінцевий результат - задоволеність клієнтів ціною і якістю страхового обслуговування. Метою будь-якого організаційного підрозділу має бути сприяння цієї мети в тому чи іншому аспекті. Загальна спрямованість роботи компанії не повинна губитися у бюрократичному побудові структури. Тому відправною точкою створення структури компанії є побудова систем збуту страхової продукції, а всі інші підрозділи - інвестиційні, юридичні, технічні, актуарні - можна вважати обслуговуючими по відношенню до неї.
У частині збуту страхової продукції велике майбутнє мають непрямі продажу страхування. Сенс непрямих продажів полягає в тому, що страхування приєднується до нестрахових продукту і виступає у вигляді доповнення до нього. При непрямої продажу локомотивом, що ламає споживче байдужість, є основна послуга, затребувана споживачем - автомобіль, меблевий гарнітур, стільниковий телефон і т.д. Страхування тут є «причепом», що додає нову якість основного продукту.
Реклама може бути прямою і непрямою. Пряма реклама - це поширення інформації безпосередньо про компанію та її послуги. Суть непрямої реклами полягає в розчиненні даних про страховика в іншій інформації, більш затребуваною клієнтами, ніж пряма реклама. Пряма реклама практично ніколи не є значимим критерієм вибору товару або послуги. У той же час, непряма реклама у вигляді роз'яснювальної інформації (зокрема, в пресі) більш ефективна, ніж пряма реклама товарів і послуг.
Повна інформація про роботу

реферат "Маркетинг у страховій діяльності" з предмету "Страхові послуги". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 29.12.2012 в 16:31. Автором даного матеріалу є Аліна. З моменту опублікування роботи її переглянуто 60 та скачано 0 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Аліна...

відмінний реферат на 23 сторінки, оцінений в 94 бали...


Подібні матеріали