Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Макроекономіка

Задачі по макроекономіці

Уривки

Завдання 5
У народному господарстві ВВП зріс із 120 млрд(у. г. о.) до 150 млрд (у. г. о.) рівень цін та чисельність населення залишилися незмінними.
1) Що означає збільшення ВВП для населення країни?
Збільшення ВВП даній ситуації означає зростання добробуту населення.
2) Обґрунтуйте, чому в даному прикладі реальне зростання рівне номінальному?
Реальне зростання у даному прикладі рівне номінальному так як рівень цін залишається незмінним, тобто зростання ВВП відбувається лише за рахунок приросту обсягів виробництва, що в свою чергу може бути зумовлене при зростанні продуктивності праці. Також при незмінній чисельності населення такий показник як ВВП на душу населення зростає виключно завдяки зростанню ВВП.
3) У народному господарстві ВВП збільшився від 120 млрд (у. г. о.) до 144 млрд (у. г. о.), тоді як ціни зросли на 8%.визначити реальне еконономічне зростання.
Номінальне економічне зростання становить:
t = (ВВП1-ВВП0)/ВВП0,
t = (144-120)/120 х 100 = 20%
Визначимо реальне економічне зростання:
tr = 20 – 8 =12%
4) Чому необхідно показники економічного зростання розраховувати в ринкових цінах та цінах базового року?
Для визначення причини збільшення показника, а отже і для визначення причини економічного зростання: підвищення рівня цін чи збільшення реального фізичного обсягу продукції.
5) Обґрунтуйте, чому необхідно розраховувати реальне економічне зростання ВВП на душу населення при порівнянні однієї країни з іншою.
При порівнянні країни з іншими країнами необхідно розраховувати зростання ВВП на душу населення чи на одного працюючого, тому що в різних країнах можемо спостерігати різну кількість населення та різну кількість зайнятих. І порівняння абсолютних величин зростання ВВП при порівнянні національних економік країн не може відображати об’єктивну економічну реальність. Лише такий показник як ВВП на душу населення відображає реальний приріст добробуту спричинений ростом ВВП.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

задачник "Задачі по макроекономіці" з предмету "Макроекономіка" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: задачі, макроекономіці. Робота опублікована 18.09.2010 в 19:50 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 715 та скачано 61 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Сергій...

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...