Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Задачі з екологічного праваЗадача
Членами студентської дружини охорони природи, які одночасно є громадськими інспекторами охорони навколишнього природного середовища, при проведенні рейду в басейні річки Дністер по перевірці і дотриманню екологічного законодавства було виявлено ряд порушень пов’язаних із забором стічних вод та побутових відходів, розорювання земель та вирубування дерев на березі ріки. За всіма виявленими порушеннями було складено протоколи, які направили в Державне управління Міністерства екології у Львівській області.
Запитання:
Чи правомірні дії членів студентської дружини?
Яким нормативно-правовим актом регулюється діяльність громадських інспекторів охорони навколишнього природного середовища?

Відповідь
Дії членів громадської дружини є правомірними, оскільки згідно ст. 36 ЗУ „Про охорону навколишнього природного середовища” громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища здійснюється громадськими інспекторами охорони навколишнього природного середовища згідно з Положенням, яке затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.
Громадські інспектори охорони навколишнього природного середовища:
а) беруть участь у проведенні спільно з працівниками органів державного контролю рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про охорону навколишнього природного середовища, додержання норм екологічної безпеки та використання природних ресурсів;
б) проводять перевірки і складають протоколи про порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища і подають їх органам державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності;
в) подають допомогу органам державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища в діяльності по запобіганню екологічним правопорушенням.
Органи громадського контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища можуть здійснювати й інші функції відповідно до законодавства України.
Діяльність громадських інспекторів охорони навколишнього природного середовища також регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. N 701 „Про стимулювання працівників та розвитку і зміцнення матеріально-технічної бази спеціально уповноважених державних органів, стимулювання громадських інспекторів у галузі охорони природи та раціонального використання природних ресурсів”.

Література

1. Конституція України, 28.06.96.
2. Кодекс України про адміністративні правопорушення, 1996.
3. Кримінальний кодекс від 05.04.01.
4. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України від 25.06.91 № 1264 із змінами і доповненням.
5. Про рослинний світ: Закон України від 09.04.99 № 591.
6. Андрейцев В.І. Екологічне право. — К.: Істина, 2001.
7. Баб'як О.С., Біленчук П.Д., Чирва Ю.О. Екологічне право України: Навчальний посібник. — К.: Атіка, 2000. — 216 с.
8. Дмитренко І.А. Екологічне право України: Підручник. — К.: Юрінком Інтер, 2001.
9. Тищенко Г.В. Екологічне право: Навчальний посібник. — К.:ТП Пресе, 2003.

  

Повна інформація про роботу

задачник "Задачі з екологічного права" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 29.10.2010 в 23:10. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 6682 та скачано 205 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...