Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Державний лад Київської Русі (історія права)Зміст

Вступ 3
1 Утворення й розвиток Київської Русі 5
2. Виникнення і початковий розвиток феодалізму в Київської Русі 7
3 Структура державного ладу Київської Русі 9
3.1 Інститути державної влади 12
3.2 Державний лад удільних князівств 13
4 Політичний розвиток Київської Русі 14
4.1 Політичні чинники феодальної роздробленості 14
4.2 Міжкнязівські усобиці 15
Загальні висновки 17
Література 18

Вступ

Державницькі змагання в Україні мають багатовікові традиції. Наші пращури на сучасних українських землях до створення власних держав, починаючи з старшого палеоліту і до бронзової доби, крок за кроком пройшли всі стадії первісного матеріального виробництва: мисливство, рибальство, збирання готових продуктів, засвоєння вогню, хліборобство тощо. У соціальному й духовному відношенні не уникли вони стихійного і організованого кочівництва, матріархату, патріархату, племінної організації, поганських вірувань і первісної військової демократії.
Задовго до виникнення слов'янських племен (VІІ—V ст. до н.е.) греки-переселенці на північному узбережжі Чорного моря заснували Ольвію, Тіру, Пантикапей, Феодосію, Херсонес, Патраей, Тірітаку, Гермонассу, Фанагорію та інші держави-поліси, частина з яких близько 480 р. до н.е. на берегах Керченської затоки об’єдналась у Боспорське царство, де протягом майже тисячоліття мешкали не лише греки, а й скіфи, торети, синди тощо. За доби великих пересель народів (ІІІ—VІІ ст.) на землях наших пращурів панували і готи, і гуни, і алани, і авари, і хозари. Та всі вони поступилися місцем досить міцному союзу, згодом племінним союзам, слов’янських племен антів, полян, древлян, дулібів, сіверян, уличів, тиверців, які у VІ—VІІ ст. і започаткували процес державотворення, утворивши з часом союз союзів племен — Русь (VІІІ ст.), а потім ще більш потужний союз — Руська земля (ІХ ст). з центром у Києві. Певний вплив на державотворчі процеси тут здійснювали варяги, угри, печеніги, половці, хозари, татари та деякі інші народи.
Поступово у середній течії Дніпра від Росі на Півдні та Прип’яті на Півночі виникає Київське князівство, що згодом стало політичним осередком величезної імперії — Руської (Київської) держави. Вона витримала період становлення (ІХ—Х ст.), період розквіту (кінець Х — перша третина ХІІ ст.), період феодального роздроблення (друга третина ХІІ — перша половина ХІІІ ст.) та період занепаду (з середини ХІІІ ст.).

Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

курсова робота "Державний лад Київської Русі (історія права)" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 24.10.2010 в 20:56. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 956 та скачано 33 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...