Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Проблема конфліктних ситуацій у школі (педагогіка)

Зміст

Вступ
Розділ І Педагогічні ситуації і конфлікти
1. Педагогічні ситуації
2. Визначення конфлікту, зміст, типи і способи протікання
3. Види педагогічних ситуацій і конфліктів
3.1. Ситуації і конфлікти діяльності
3.2. Ситуації і конфлікти вчинків
3.3. Ситуації і конфлікти відносин
4. Деякі особливості педагогічних конфліктів
Глава ІІ Дозвіл педагогічних ситуацій і конфліктів
1. Причини конфліктів
2. Психологічний аналіз ситуацій і конфліктів і його засоби
3. Варіанти опорних схем для проведення аналізу ситуацій
Висновок
Викорестана література

Вступ

Дана курсова робота присвячується вивченню педагогічних ситуацій і конфліктів, що стають бар'єрами для ефективного педагогічного спілкування.
Актуальність даної проблематики обумовлена постійним інтересом психологів і педагогів (Виготський Л.С., Леонтєв А.А., Макаренко А.С. і інші) до вивчення причин виникнення конфліктів у педагогічній взаємодії вчителя й учнів, до пошуку ефективних способів їхнього подолання.
Предметом дійсної роботи є виявлення типових конфліктно-стресових ситуацій, їхня типологія і способи дозволу.
Метою роботи є аналіз подібних ситуацій у психолого-педагогічному аспекті, що передбачає рішення наступних конкретних задач:
1) виявлення характеристик педагогічного спілкування з погляду соціально-педагогічної взаємодії;
2) визначення типології конфліктів при навчанні школярів;
3) характеристика типових проблемних ситуацій і рекомендації їхнього дозволу.
У моменти суспільних катаклізмів ми усі відзначаємо наростання жорстокості, заздрості, нетерпимості друг до друга. Це зв'язано зі зникненням у результаті так називаної перебудови системи заборон, виховання, строгого дотримання законів, що приводить до прояву низинних інстинктів і (чого боявся Достоєвський) - до вседозволеності, агресивності. Агресивність – перешкода при формуванні відносин, моралі, суспільній діяльності людей. Адміністративними мірами дану проблему не вирішити.
Зараз, як ніколи, важливо з дитячого років виховувати в дітей уважне ставлення до навколишніх, підготовляти їх до доброзичливого відношення до людей, учити до співробітництва.
Для цього педагогу треба добре опанувати уміннями і навичками попередження і дозволи конфліктних ситуацій, тому що проблема взаємодії учасників педагогічного процесу здобуває усе велику гостроту для сучасної школи.

На gdegde.org Вы можете посмотреть онлайн новый 3 сезон сериала "Закрытая школа". Необъяснимые события, уникальный набор сюжетных линий делают Закрытую школу одним из лучших российских сериалов.
У численних публікаціях про проблеми сучасної школи часто відзначається, що головне її лихо – це відсутність у педагога інтересу до особистості дитини, небажання і невміння пізнати його внутрішній світ, звідси і конфлікти між педагогами й учнями, школою і родиною. У цьому насамперед виявляється не стільки небажання вчителів, скільки їхнє невміння, безпорадність у дозвіл багатьох конфліктів.

Інформація про реферат

Повна інформація про роботу

курсова робота "Проблема конфліктних ситуацій у школі (педагогіка)" з предмету "Курсові роботи" можна скачати безкоштовно. Теги роботи: проблема, Ситуацій, школі, конфліктних, (педагогіка). Робота опублікована 03.02.2011 в 19:05 її автором (Сергій). З моменту опублікування роботи її переглянуто 1501 та скачано 57 раз(ів). Коментарі щодо роботи залишили 0 відвідувачів. Для того, щоб оцінити роботу, натисніть на відповідну кількість зірочок

Коментар автора роботи

Сергій...

Роботу писав самостійно, детально розкрив тему в цілому, вимогливий викладач оцінив на 100 балів. Користуйтеся...
Які ще реферати можна знайти по цій темі?