Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Роль ремарок у драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня»Зміст

Вступ
1. Драма – феєрія Лесі Українки “Лісова пісня”
2. Ремарки в драмі-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”
Висновок
Література

Вступ

Поетеса, перекладачка, драматург, що писав на двох мовах - російській та українській. Автор драми "Кам'яний хазяїн", п'єси "Блакитна троянда", численних віршів і поем. Переводила на українську мову твори Ґете, Шиллера, Гейне. Засновник українського суспільства молодих поетів "Плеяда".
…Про багатьох її віршах часто повторюються два слова: "крила" і "пісня". Може бути, відтого, що найдужчою мрією її завжди було злетіти, переборюючи окови слабкого тіла, а рядка її віршів, наповнені м'якими і сумними наспівами рідної землі, де б вона не знаходилася: під жарким сонцем Єгипту, сірим і дощовим небом чи Німеччини в берегів Середземн моря в Греції...
Вже в ранній ліриці читачів захоплювало прекрасне володіння словом, живаючи образність мови, багатство рим і порівнянь і, що немаловажно, схована сила і глибока натхненність. За сумом і легким смутком ховалася часом така мудрість і спрага життя, що ті деякі, хто знав про особисту драму поетеси, лише в замилуванні качали головою. Треба сказати, що багато хто з віршів тоненького збірника майже відразу стали народними піснями.
У творчості Лесі Українки занадто помітна тема батьківщини - вільної України - щоб її можна було обійти стороною. Її дядько, прихильник національної незалежності України від Російської імперії, був змушений емігрувати за кордон, тітка по батьку, Олена Антонівна Косач за участь у революційному русі не раз піддавався арештам і посиланням. Навіть улюблений поетеси, Сергій Мержинський (вони познайомилися в Криму, у 1897 році), будучи смертельно хворим, сам брав участь у революційному русі, поширював прокламації і листівки. І хто знає, може бути, що саме тому любить, але владна, Ольга Петрівна Косач так противилася зближенню, а потім і роману своєї дочки із Сергієм Мержинським, що занадто пугала її ця небезпечна діяльність, занадто добре вона знала, до чого може привести захопленість спраги подвигу і жертви, як може вона розбити і зранити серце і душу!
Леся Українка, по натурі дуже скромна, свої ліричні вірші для публікацій відбирала вкрай ретельно. Багато чого з написаного при житті так і не побачило світло, а академічні видання 60-х років двадцятого сторіччя давно позабуті. Лише в її чудових драмах і поемах ми бачимо яскравіші відблиски - відзвуки жагучої, поетичної натури, здатної на глибоке, самовіддане почуття.
Леся Українка була в постійному пошуку нових художніх засобів зображення, їй властиві самобутність поетичних форм, драматизм. Характерною рисою її лірики був органічний зв'язок з традиціями української народної пісенної творчості.
У своїх творах поетеса часто зверталася до тими ролі митця в суспільній боротьбі, піднімала актуальні питання життя. У поемах “Місячна легенда”, “Давня казка”, “Одне слово”, “Роберт Брюс, король шотландський” та інших творах головними темами були боротьба народу проти поневолювачів, служіння поета народові, осуд загарбницьких воєн, висвітлення ролі особи в історії. Про ті, які високі вимоги ставила вона до собі і свого поетичного слова, свідчать рядки поезії “Слово, чому ти не тверда криця.”

Слово, моя ти єдиная зброє,
Мі не повинні загинути обоє!
Може, у руках невідомих братів
Станеш ти кращим метаємо на катів.

Месники дужі приймуть мою зброю,
Кинутися з нею одважно до бою...
Зброє моя, послужи воякам
Краще, ніж служиш ти хворим рукам!

Талановита поетеса відстоювала нові принципи соціальної драми, в основі конфліктів якої лежати важливі суспільні інтереси. Характерною рисою її драматичних творів було широке використання образів світової літератури й сюжетів з історії, міфології різних епох і різних народів світу. Вершин поетичної майстерності Леся Українка досягла в драмі-феєрії “Лісова пісня”, у якій вона використовує найрізноманітніші засоби художньо-поетичного змалювання подій і дійових осіб.
Труднощі жанру. "Драма-феєрія" - ще одне визначення, що Леся Українка дала своєму дітищу. "Феєрія" з численними природними жителями - русалкою водяник і русалкою польовий, лісовиком і водяником і іншими багатьма. Скажено важко з'єднати таку різношерсту компанію.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Роль ремарок у драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня»" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2011 в 17:48. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 755 та скачано 29 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...