Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Авторські реферати

Формування духовних цінностейЗміст

Вступ
Розділ І. Засоби масової інформації в системі соціального формування особистості
1.1 Особливості засобів масової інформації
1.2 Функції та форми засобів масової інформації
1.3 Вплив масової інформації на соціальне виховання
Розділ ІІ. Вплив засобів масової інформації на соціалізацію особистості
2.1 Формування ціннісних орієнтацій старшокласників засобами масової інформації
Висновки
2.2 Методика дослідження впливу засобів масової інформації на молодь «Прайм тайм»
2.3 Анкета вивчення впливу засобів масової інформації на соціальну свідомість молоді
Список використаної літератури
Додатки

Вступ

У сучасний період розвитку українського суспільства успішне рішення політичних, економічних і соціальних задач усе більше залежить від дії такого суб'єктивного фактора як соціальна активність особистості. Важливу роль у формуванні активності грають засоби масової інформації. Про зростаючу роль друкованих видань, радіо і телебачення в суспільному житті країни свідчать їхній бурхливий ріст, поширеність і доступність масової інформації. Друковане й усне слово, телевізійне зображення здатні в найкоротший термін досягти самих віддалених районів, проникнути в будь-яке соціальне середовище.
Широкі можливості засобів масової інформації викликають необхідність вивчати механізми їхнього функціонування і розвитку, ефективність впливу на аудиторію.
На відміну від традиційного підходу до вивчення ефективності засобів масової інформації, обмеженого аналізом споживання аудиторією масової інформації, при якому виміряються головним чином масштаби "охоплення" газетами, радіо і телебаченням багатомільйонних аудиторій, системний підхід дозволяє визначити, що масштаби реального впливу ЗМІ на соціальну активність особистості поки ще далекі від очікуваного.
Установлено, що масово-комунікаційна діяльність сучасної людини, зв'язана зі споживанням, використанням і виробництвом масової інформації, при тотальній поширеності і доступності інформація стає необхідною умовою і засобом здійснення практично будь-якої соціальної діяльності: суспільно-політичної, пізнавальної, трудової і ін. Однак це відбувається лише тоді, коли зміст і форма масової інформації змінюється відповідно до інформаційних інтересів і потреб людей.
Соціологічне дослідження проблем ефективності ЗМІ, впровадження їхніх результатів у журналістську практику буде сприяти більш повному відображенню процесу соціально-економічного розвитку суспільства.
Актуальність теми: життя сучасної людини повсякденно тісно пов’язано з засобами масової інформації. Вони мають постійний вплив на всебічний розвиток особистості. В сучасних умовах неможливо обійтися без різноманітних засобів масової інформації, вони мають дуже велике позитивне значення, але водночас, деякі мають негативний вплив. Та незважаючи на це, тема нашого дослідження є досить актуальною, і в подальшому швидкому розвитку нашого суспільства її актуальність і далі зростатиме.
Об’єкт дослідження: соціально-психологічні механізми засобів масової інформації.
Предмет дослідження: вплив засобів масової інформації на соціалізацію особистості.
Мета дослідження: вивчити вплив засобів масової інформації на соціалізацію особистості.
Завдання дослідження:
1. Вивчити особливості засобів масової інформації;
2. Вивчити функції та форми засобів масової інформації;
3. Довести вплив засобів масової інформації на соціальне виховання особистості;
4. Виявити вплив засобів масової інформації на формування ціннісних орієнтацій старшокласників.

Характеристика результатів анкети

1. По першому питанню анкети можна зробити такий висновок, що повністю довіряють інформації про поточні події, проте багатьом було складно відповісти на це запитання.
2. По другому питанню можна сказати, що дивлячись телебачення, молодь надає перевагу російській мові, хоча для більшості людей мова не має великого значення.
3. У третьому питанні анкети можна побачити, що люди скоріше довіряють російським ЗМІ, ніж не довіряють. і лише малий відсоток населення не довіряють російським ЗМІ.
4. В четвертому пункті анкети бачимо, що молодь надає загальноукраїнському телебаченню, і значно менше загальноукраїнському радіомовленню.
5. В п'ятому питанні найбільшою популярністю користуються телеканали „1+1" та „Інтер", а найменше прихильників у Сумського телебачення.
6. У шостому питанні з'ясувалося, що інформаційні програми телебачення більшість респондентів дивиться по телеканалу „1 + 1" і програму „ТСН" (телевізійна служба новин) і найменша кількість балів у телеканалу „Відікон" програми новин.
7. В сьомому питанні я дізналася, що найбільша кількість респондентів читають газету „Путивльские ведомости", яку і передплачують додому, а також „Сумщину", 188 чоловік з опитаних зовсім не читають періодичних видань.
8. В цьому пункті з'ясувалося, що молодь більше довіряє інформації з газети „Путивльские ведомости" і обласному телебаченню. Найбільший відсоток опитаних складає тих, кому важко відповісти на це запитання.
9. В дев'ятому пункті я дізналася, що респонденти вважають достатнім висвітлення інформації в місцевих ЗМІ про діяльність установ та організацій: заклади культури, народні депутати України, заклади фізкультури і спорту і недостатньою вважають інформацію про житлово-комунальні служби, міліцію і облдержадміністрацію.
10. В цьому питанні респонденти вважають що достовірно висвітлюється ЗМІ діяльність таких установ і організацій як заклади фізкультури і спорту, заклади культури і найбільш недостовірна інформація про народних депутатів України, міліцію, районну раду, райдержадміністрацію.
Зробивши невелику характеристику анкети щодо впливу ЗМІ на соціальну свідомість молодшого покоління жителів с. Рибальське, стало зрозуміло, що молодь найбільшу перевагу надає російській мові, свою державну мову мало використовують, таким чином, що це пояснюється історичними обставинами і географічним положенням регіону.
З телеканалів більшою популярністю і довірою користуються „1 + 1" та „Інтер". Передачі Сумського телебачення не є популярними серед населення.

Рекомендації батькам:
1. Залучити дитину до виконання громадських обов'язків.
2. Якомога більше часу приділяти своїй дитині.
3. Сходити сім'єю в туристичну мандрівку, або ночівку.
4. Грайте з дитиною на подвір'ї в які-небудь рухливі ігри.
5. Зацікавте дитину художньою літературою.
6. Сприяйте пошуку дитиною хобі.
Повна інформація про роботу

курсова робота "Формування духовних цінностей" з предмету "Педагогіка". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 11.02.2012 в 11:46. Автором даного матеріалу є Роман. З моменту опублікування роботи її переглянуто 591 та скачано 28 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Роман...

курсова робота з педагогіки


Подібні матеріали