Головна » Реферати » Реферати 4 курс » Фінансовий ринок

Формування ринку цінних паперів в УкраїніЗміст

Вступ 3
1 Загальна характеристика ринку цінних паперів 5
1.1 Ринок цінних паперів як складова частина фінансового ринку 5
1.2 Функції ринку цінних паперів 7
2 Ринок цінних паперів в Україні: становлення та розвиток 10
2.1 Становлення ринку цінни паперів в Україні 10
2.1 Суб’єкті ринку цінних паперів України 13
2.3 Функціональні особливості розвитку ринку цінних паперів в Україні 20
2.4 Правове регулювання ринку цінних паперів в Україні 29
Загальні висновки 33
Використана література 36

Вступ

Ринок цінних паперів є багатоаспектною соціально-економічною системою, на основі якої функціонує ринкова економіка в цілому. Він сприяє акумулюванню капіталу для інвестицій у виробничу і соціальну сфери, структурній перебудові економіки, позитивний динаміці соціальної структури суспільства, підвищенню достатку кожної людини шляхом володіння і вільного розпорядження цінними паперами, психологічній готовності населення до ринкових відносин.
В Україні ринок цінних паперів перебуває на стадії свого становлення. З січня 1992 року працює Українська фондова біржа (УФБ) з Центральним депозитарієм цінних паперів, мережею філій та брокерських контор по всій території України. З грудня 1993 року на біржі введена в дію система електронного обігу цінних папері, яка не виключає можливості котирування матеріалізованих цінних паперів. Зростає кількість позабіржових фінансових посередників, торговців цінними паперами, інвестиційних фондів і компаній. Збільшується число емітентів, які зареєстрували випуск своїх цінних паперів у Міністерстві фінансів України, невпинно зростає загальний обсяг їх емісії.
В квітні 1994 року Кабінет Міністрів України затвердив ”Концепцію функціонування і розвитку фондового ринку в Україні”. Указом Президента України від 25 травня 1994 року ”Про електронний обіг цінних паперів і Національний депозитарій” законодавчо закріплене переміщення фінансових активів у дематеріалізованій формі та створення всеукраїнського Національного депозитарію на базі Центрального депозитарію цінних паперів УФБ.
В той же час подальший розвиток національного фондового ринку стримується рядом об’єктивних та суб’єктивних факторів. Найголовнішими з них є:
― кризовий стан української економіки, високий рівень інфляції, відсутність твердої національної грошової одиниці;
― відставання існуючої законодавчої та нормативно-правової бази функціонування фондового ринку від розвитку реальних процесів на ньому;
― слабкість і недостатність державного регулювання національного ринку цінних паперів;
― нерозвиненість первинного ринку цінних паперів, практична відсутність операцій з похідними від цінних паперів;
― відсутність гарантій по операціях з цінними паперами, недовіра населення та його психологічна непідготовленість до операцій на фондовому ринку;
― відсутність гарантій держави щодо захисту грошових заощаджень населення.
В цій роботі буде розкрита сутність ринку цінних паперів України, його місце у фінансовій системі України, інструменти та шляхи вирішення проблем на сучасному етапі.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Формування ринку цінних паперів в Україні" з предмету "Фінансовий ринок". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.10.2010 в 17:48. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 543 та скачано 40 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...