Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Унікальні реферати

Аналіз інаугураційної промови Дж. КеннедіУривки

20 січня 1961 Президентом США став Джон Фіцджеральд Кеннеді. Це був наймолодший обраний президент за всю попередню історію країни. За твердженням багатьох американських органів масової інформації, вирішальну роль у перемозі Кеннеді на виборах зіграли не очікування, пов'язані з бажанням "енергійного керівництва", а те, як виглядали кандидати основних конкуруючих політичних партій Дж. Кеннеді та Р. Ніксон на телеекрані.
Інавгураційна промова Кеннеді спочатку була названа зразком політичного красномовства, а окремі фрази з неї цитувалися настільки часто, що перетворилися з часом мало не в обов'язковий компонент безлічі офіційних висловлювань державних діячів США та інших країн.
Стиль виступів Дж. Кеннеді щирий і відкритий. Практично без гри, позиція на рівних. Тут дуже важливо чуйно відчувати настрій аудиторії, розуміти і спиратися на її цінності. Передбачає активну взаємодію з аудиторією, високу конгруентність (споріднення вербального – про те що говорить, та мови тіла – емоції) , позицію «на рівних».
Саме стилістикою виступу Дж. Кеннеді займався його спічмейкер та найближчий радник Теодор Соренсен.
1. Коли президент Джон Ф. Кеннеді складав свою інавгураційну промову, він звелів своїм помічникам позбутися від особистого займенника. Підрахувавши можна віднайти за весь текст промови лише чотири «я». В більшості випадків промовець вживав займенник «ми».
2. Також він використовував у зворотному порядку слова з першої частини речення для контрасту у другій.
«Поэтому, дорогие американцы, не спрашивайте, что страна может сделать для вас, - спросите, что вы можете сделать для своей страны.»
«Дорогие сограждане мира, не спрашивайте, что Америка сделает для вас, - спросите, что все мы вместе можем сделать для свободы человека. »
«Мы не станем ждать от этих государств постоянной поддержки нашей точки зрения. Но мы всегда будем надеяться, что они твердо поддерживают собственную свободу…»
3. Використання методу «загадка-розгадка»:
Мається на увазі загадка в першій частині контрасту - ще один спосіб заінтригувати слухачів, змусивши їх задуматися про те, що буде далі. Можна прямо поставити запитання, який спровокує аудиторію на активний пошук рішення, так само як хороша книга провокує нас перегорнути сторінку і дізнатися, що буде далі. У роботі з аудиторією еквівалентом цього буде змусити її уважно прислухатися в очікуванні дотепною і неординарною розгадки, яка буде зустрінута зі схваленням:
«Мир стал совсем другим сегодня (загадка). Ибо человек держит в своих бренных руках власть, которая может избавить его от любой формы бедности, равно как и от любой формы жизни (розгадка)»
4. Використання декількох прийомів одночасно, тобто комбінування технік, для привернення більшої уваги:
- ряд контрастів (оратор не зобов'язаний обмежувати себе тільки одним контрастом, а може використовувати цілий ряд):
«Сегодня мы являемся свидетелями не победы партии, а торжества свободы, символизирующего конец, равно как и начало, знаменательных новшеств и перемен.»
- прийом де третя частина протиставляється першим двом:
«…Мы обещаем всеми силами помогать обеспечивать себя самим, сколько бы времени на это ни понадобилось, и будем делать так не потому, что это могут сделать коммунисты, и не потому, что ищем их благосклонности, а ради справедливости.»
5. Вживання повторів на початку речення:
«Пусть обе стороны выяснят, какие проблемы нас объединяют, вместо того чтобы твердить о разъединяющих нас проблемах.
Пусть обе стороны впервые сформулируют серьезные и конкретные предложения по инспектированию и контролю над вооружениями, чтобы абсолютную власть, направленную на уничтожение других стран, поставить под абсолютный контроль всех государств.
Пусть обе стороны творят чудеса, а не ужасы науки. Будем вместе исследовать звезды, покорять пустыни, искоренять болезни, измерять океанские глубины, поощрять искусство и торговлю.
Пусть обе стороны объединятся, …»
6. Використання складно конструйованих епітетів для вираження експресії під час виступу:
«…новому поколению американцев, рожденных в этом столетии, закаленных войной, дисциплинированных трудным и горьким миром, гордящихся своим древним наследием и не желающих видеть или допускать постепенного уничтожения прав человека…».
7. Використання метафор (Оборот мови, що виражається через вживання слів і виразів у переносному значенні на основі якоїсь аналогії, схожості, порівняння.)
«…как в прошлом глупцы, старавшиеся показать силу, проехавшись верхом на тигре, в конце концов оказывались у него в желудке.»
8. Посилання на авторитет Біблії та підтримку Божу:
«…донести во все уголки Земли завет Исаии - «развяжи узы ярма, и угнетенных отпусти на свободу».»
«…прося Его благословения и Его помощи, но зная, что здесь, на Земле, дело Божие поистине должно быть нашим делом.»
Повна інформація про роботу

реферат "Аналіз інаугураційної промови Дж. Кеннеді" з предмету "Ораторське мистецтво, Риторика". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 04.12.2011 в 17:52. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 628 та скачано 22 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...