Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Політологія

Політична думка України першої половини 20 століттяЗміст

Вступ
1. В.Липинський - Філософ української політики
2. В.Липинський про погрози української державності
3. Микола Міхновський — романтик української ідеї
4. Головні ідеї діючого націоналізму Дмитра Донцова
5. Діючий націоналізм як ідеологічна база ОУН
6. «Націократична держава» Миколи Сціборского
7. Трансформації «інтегрального» націоналізму
8. Історичний "пантеон" соціал-демократії
Висновок
Література

Вступ

Більш 10 років років існує наша нова держава. Однак Україна усе ще не знайшла якостей сучасної цивілізованої країни. Навряд чи не єдиною характерною рисою національного розвитку стала глибока криза, що охопила всі сфери життя. Основні джерела цієї кризи — відсутність державної стратегії, концептуальна безпорадність, невиразність політичної тактики побудови держави. Країна «утягується» у незалежність, не маючи адекватної сучасним реаліям політичної філософії.
Піраміда влади, Левіафан держави споруджуються в Україні поза зв'язком із традиціями національної государственніческой думки XX сторіччя, історичним і сучасним досвідом європейських демократій. Конструювання української держави здійснюється непублічними, келійними методами, у віддаленні від широкої громадськості. При цьому влади спираються головним чином на старий груповий, по суті, недержавний досвід, кланово-корпоративне розуміння національних інтересів.
На жаль, автори публікацій із проблем побудови держави, що з'явилися в Україні в останні роки, переважно доводять світовому співтовариству, українцям, а іноді і самим собі, історичну неминучість і значимість самого факту появи на політичній карті світу незалежної України. Такі книги і статті легко пізнавані навіть по стилістиці — вони перевантажені історико-філологічним романтизмом, урочисто-епічними інтонаціями. Держава в них сакралізується, превалює риторика самозвеличування. Такі поняття як цивільне суспільство, демократія, самоврядування, легітимність, права людини виявляються на периферії уваги. Але, чи можливо побудова держави на абстрактних обґрунтуваннях патриотичних почуттів, чи досить процвітати в демонстрації патріотизму у власному будинку і при цьому всякий раз терпіти невдачі в рішенні невідкладних внутрішніх проблем, у відстоюванні інтересів країни на міжнародній арені?
Протягом сторіччя основними засобами у визвольній боротьбі українців були пошуки зовнішніх союзників, підлагодження під чужі інтереси і геополітичні сценарії. Українській керівній еліті завжди бракувало здатності до об'єднання на основі програми завоювання незалежності і побудови держави, як бракували бажання й уміння усвідомити об'єктивні національні інтереси, зрозуміти суспільні чекання для того, щоб направити розвиток нації в русло нормальної, гідний людини життя.

Повна інформація про роботу

реферат "Політична думка України першої половини 20 століття" з предмету "Політологія". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2011 в 20:23. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1152 та скачано 54 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...