Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Дипломні роботи

Металургійна галузь УкраїниУривки

Основні підприємства

Харцизький трубний завод: труби для магістральних нафтогазопроводів

Нижньодніпровський трубопрокатний завод: нафтопровідні і бурильні труби, труби загального використання, залізничні колеса

Новомосковський: нафтогазопровідні і нержавіючі труби загального призначення

Нікопольський південнотрубный завод: труби для машинобудування, атомної енергетики, насосно-компресорні труби

Дніпропетровський трубний завод: труби загального призначення для комунального господарства

Луганський трубний завод: водопровідні і газопровідні труби для комунального господарства

Макіївський трубопрокатний завод: чавунні труби

 

Рівень використання виробничих потужностей підприємствами трубної промисловості

Трубні заводи

Виробнича потужність, тонн

Рівень використання, %

Харцизький

1178000

46,80

Нижньодніпровський

1091000

38,40

Новомосковський

1003000

20,10

Нікопольський південнотрубний

988000

30,80

Дніпропетровський

544000

33,40

Луганський

306000

23,50

Макіївський

440000

н/д

 

Виробництво чорних металів

На сьогоднішній день українські металургійні заводи розподіляють 54 доменними печами, 33 з який знаходяться в роботі. Чорна металургія України характеризується високою матеріало-, энерго- і трудомісткістю в порівнянні з виробництвом чорних металів у промислово розвитих країнах.

Українські металургійні підприємства є основою експортного потенціалу країни. Виробничі потужності підприємств чорної металургії складають:

  • виробництво чавуна - 52 млн. тонн,
  • готового прокату - 41,5 млн. тонн.

Основні підприємства

Криворіжсталь

Запоріжсталь

Азовсталь

Дніпровський МК

Маріупольський МК

Алчевський МК

Основні види продукції: Чавун, сталь (без дуплекс-процесу), сталь киснево-конвертерна, електросталь, лита заготівля, прокат з нержавіючої сталі, сортовий прокат, катанка, аркушевий прокат, прокат з низьколегованої сталі.

Контроль твердости данных видов продукции проводится с помощью твердомеров, портативных или стационарных. Вы можете легко приобрести твердомеры пластика и металла в "Неркон" по ценам производителей. Кроме того, Вы получите техническую консультацию по поставляемому оборудованию.
В основному металургійні підприємства України відрізняються підвищеною витратою матеріальних, топливо-энергитических, трудових і інших ресурсів у порівнянні з металургією розвитих країн. Так витрата сталі на виробництво 1 т. готового прокату на Україні складає 1,3 т. В цей час у Росії на це йде 1,25 т., у США - 1,18 т., а в Японії - 1,05 т. Таке положення справ обумовлене колись украй низьким застосуванням у нас беззупинного розливання сталі. Її частка у всьому обсязі виплавки сталі складає усього 7,8%, тоді як у Росії - більш 20%, США - 75%, Японії - 95%. Потужності вітчизняних металургійних підприємств галузі завантажені в середньому на 40-50%.

Найбільшими виробниками сталевого прокату є "Криворіжсталь", "Запорожсталь", "Азовсталь", "Металургійний комбінат ім. Ілліча", Алчевський, Дніпровський, Макіївський металургійні комбінати, Донецький і Єнакіївський металургійні заводи.

З них "Криворіжсталь" є по суті монополістом по виробництву мілкосортного прокату. Його частка у виробництві займає більш 60%. Питома вага цього підприємства у виробництві катанки складає 46,2%. У виробництві середньосортного прокату, що лідирує, положення займають Макіївський і Дніпропетровський меткомбінати. Їхня питома вага у виробництві займає 40,1% і 37,9%. "Запоріжсталь" сталь є монополістом у виробництві жерсті - 100%. У виробництві листової сталі ведуче місце займають "Запоріжсталь" - 41,7% і "Азовсталь" - 18,5%.

Технологія виробництва

У світовій практиці удосконалювання структури сталеплавильного виробництва приводить до заміни мартенівського виробництва конвертерним і електросталеплавильним з переважаючим в останні роки спорудженням надпотужних дугових електросталеплавильних печей нового покоління. Українські металургійні підприємства не можуть собі повною мірою дозволити подібне технічне переозброєння, як того вимагає попит на світовому ринку. Дефіцит електроенергії, наявність великих потужностей по виробництву чавуна, загальна тенденція до скорочення виробництва сталі й обмежене будівництво нових потужностей в Україні визначає на сьогодні переважний розвиток конвертерного виробництва. Що ж стосується електросталеплавильного виробництва, у найближчі 5-10 років воно змушено буде розвиватися по шляху реконструкції діючих цехів.

Частка мартенівського виробництва , що в передових країнах практично відсутнє, в Україні продовжує складати 55%. Сьогодні в країні експлуатуються 10 мартенівських цехів. Їхній технічний рівень істотно відрізняється. Два найбільших у світі мартенівські цехи на комбінатах "МК ім. Ілліча" і "Криворіжсталь" мають могутні мартенівські печі потужністю 900 і 650 т. Ці цехи відрізняються відносно кращими планувальними рішеннями з холостими прольотами між печами, наявністю газоочисток. До цієї ж групи сучасних печей можна віднести і мартенівський цех "Алчевського меткомбината" післявоєнної будівлі в складі п'яти печей ємністю по 300 т, трьох печей ємністю по 600 т, і двухванний агрегат ємністю 300 т і прямоточну піч ємністю 250 т. Мартенівські цехи комбінатів "Запоріжсталь", "МК ім. Дзержинського", "Азовсталь", заводів ім. К. Лібкнехта", Краматорського, Донецького мають набагато гірші умови роботи, є застарілими і намічаються до закриття.

Конвертерне виробництво України представлено 7 конвертерними цехами з 23 конвертерами. Діючі конвертерні цехи в основному відповідають за технологією, устаткуванню і продуктивності сучасному технічному рівню, однак у великій частині вимагають глибокої реконструкції, а ряд конвертерів малої ємності намічається до реконструкції чи закриттю.

Електросталеплавильне виробництво України представлено 4 електросталеплавильними цехами з 23 дуговими й індукційними печами, що роблять литу заготівлю. Основна кількість дугових печей зосереджена на заводі "Дніпроспецсталь", цехи якого, однак, вимагають реконструкції. Почато реконструкцію електросталеплавильного цеху Донецького метзавода.

Україна розпологає розвитою спеціальною електрометалургією, яка використовує такі переплавні процесори, що рафінують, як електрошлаковий, вакуумно-дуговий, плазмено-дуговий, вакуумно-індукціонну плавку. Цехи електрошлакового переплаву меткомбината "Азовсталь" і заводу "Дніпроспецсталь" оснащені досить сучасним устаткуванням.

Істотнє відставання має місце по впровадженню беззупинного розливання. На діючих підприємствах України мається обмежена кількість машин беззупинного лиття, в основному, слябовых, загальною потужністю близько 6 млн.т. сталі в рік. Технічний рівень беззупинного розливання істотно відстає від закордонного.

 

Структура середньорічних обсягів виробництва чавуна на Україні за 1997-1999 рр.


 

Структура середньорічних обсягів виробництва киснево-конвертерної сталі на Україні за 1997-1999 рр.


 

Структура середньорічних обсягів виробництва прокату з нержавіючої сталі на Україні за 1997-1999 рр.


 

Структура середньорічних обсягів виробництва електросталі на Україні за 1997-1999 рр.


 

Структура середньорічних обсягів виробництва листового прокату на Україні за 1997-1999 рр.


 

Структура середньорічних обсягів виробництва прокату з низьколегованої сталі на Україні за 1997-1999 рр.


 

Сталепродукція, що випускається в Україні, відповідає міжнародним стандартам, а окремі її види пройшли міжнародну сертифікацію. Ця галузь має досить високий експортний потенціал. В даний час галузь експортує порядку 90% зробленої продукції.

Структура металургійної галузі України.

До складу металургійного комплексу входять більш 400 підприємств чорної і кольорової металургії.
Чорна металургія - одна з ведучих галузей промисловості, що нараховує більш 300 підприємств. Вона містить у собі підприємства по видобутку руди, виробництву чорних металів, труб і металовиробів,електроферосплавів, вогнетривів, вторинної обробки чорних металів.

Результати виробництва основних видів продукції чорної металургії в 1999 р.
--- Залізна руда ----------------------- 47,8 млн.т.
--- Марганцева руда --------------------- 2,0 млн.т.
--- Чавун ------------------------------------------- 23,0 млн.т.
--- Сталь ------------------------------------------- 27,4 млн.т.
--- Готовий прокат -------------------------- 19,3 млн.т.
--- Труби сталеві ------------------------- 1175 тис.т.
--- Кокс --------------------------------------------- 17,3 млн.т.

Повна інформація про роботу

дипломна робота "Металургійна галузь України" з предмету "Дипломні роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 04.07.2010 в 15:28. Автором даного матеріалу є Антон. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1365 та скачано 52 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Антон...

відмінна робота про металургійну галузь Україні


Подібні матеріали