Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Архів рефератів

Порівння державного регулювання страхової діяльності Німеччини та УкраїниУривки

Виділяють кілька типів державного регулювання страхової діяльності. Німеччині притаманний авторитарний (жорсткий) тип - це коли кожний конкретний вид страхування проходить процедуру ліцензування і повинен відповідати певній системі вимог щодо правил страхування, фінансово-годарській діяльності страхової компанії; конкуренція між страховиками чітко регламентується.
В Україні - змішаний тип, він використовує в певній мірі і виважену система регламентації діяльності страхових компаній і поєднує досить гнучкі підходи, які дають можливість забезпечити достатній рівень конкуренції. На кожний конкретний вид страхування страхова компанія повинна отримати ліцензію. Законодавчі та нормативні акти встановлюють чіткі вимоги до платоспроможності страховиків (розміру Статутного капіталу, кількості, порядку формування, нормам відрахування та порядку розміщєння страхових та вільних резервів тощо). Разом з тим держава гарантує захист інтересів страхових компаній, а також забезпечує умови вільної конкуренції в здійсненні страхової діяльності. Не дозволяється (за винятком страхування життя та обов'язкових видів страхування) будь-яке централізоване регулювання розмірів страхових тарифів, страхових сум, страхових виплат та інших умов договорів страхування, якщо вони не суперечать законодавству України. Не припускається також втручання з боку держави та інших структур в роботу страхових компаній, за винятком здійснення своїх повноважень органами державного нагляду.

Висновок

Тобто, в Німеччині діють більш жорсткі норми щодо страхової діяльності і участь держави в цих справах значно більша чим в Україні, де ступінь втручання держави у діяльність страхових компаній суттєво нижча. В Німеччині страхування передбачено державою і в багатьох випадках є обов’язковим, тоді як в Україні воно має місце тільки в небагатьох конкретних випадках і поки що здійснюється здебільшого по власній ролі. У нинішніх умовах важливим питанням нагляду за страховою діяльністю в Україні є досягнення оптимального співвідношення між обов'язковим і добровільним страхуванням тому, що цей показник у нас значно нижчий ніж в Німеччині . Це може бути досягнуто шляхом перегляду існуючих видів страхування, критичної їх оцінки і прийняття на її основі рішення про доцільність таких видів, відповідність їх умов потребам сьогодення й необхідність удосконалення їх законодавчого забезпечення.

Повна інформація про роботу

реферат "Порівння державного регулювання страхової діяльності Німеччини та України" з предмету "Страхування". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 18.09.2012 в 13:03. Автором даного матеріалу є Костянтин. З моменту опублікування роботи її переглянуто 393 та скачано 50 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Костянтин...

Антон Олександрович - "страх" нашого університету поставив мені 95. Робіть висновки...


Подібні матеріали